ZO SZZP vo Vyšnom Žipove finančne pomôže jednej z rodín v Petkovciach!

  • Obce
  • Dátum: 09.08.2021
imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Tornádo, ktoré v piatok zasiahlo obec Petkovce, spojilo ľudí solidaritou. Pomocnú ruku sa rozhodla podať aj Základná organizácia Slovenského zväzu zdravotne postihnutých vo Vyšnom Žipove.

Keď sa v priebehu pár desiatok sekúnd prehnalo Petkovcami tornádo, zanechalo za sebou spúšť. Živel na štyroch rodinných domoch strhol strechy a ďalšie tri poškodil. Škody sa rátali na elektrickom, telefónnom a rozhlasovom vedení. Okrem toho popadané a polámané stromy poškodili ploty a ohrady.

Do odstraňovania škôd sa hneď pustili profesionálni hasiči, ktorým asistovali ich dobrovoľní kolegovia. Ruku k dielu priložili aj domáci obyvatelia z nezasiahnutej časti obce a materiálnu pomoc sľúbili okamžite starostovia okolitých obcí.

Solidaritu s obyvateľmi Petkoviec prejavila úctyhodným gestom aj Základná organizácia Slovenského zväzu zdravotne postihnutých vo Vyšnom Žipove. Na svojom predsedníctve totiž prijala uznesenie, v ktorom sa rozhodla finančne pomôcť jednej z postihnutých rodín. „5. augusta sa susednou obcou Petkovce prehnala nie dlhotrvajúca búrka s rýchlosťou vetra cca 200 km/h, ktorá strhla strechu naším dlhoročným členom Pavliškovcom. Vzhľadom na to, že škoda je veľká, predsedníctvo a naši členovia sme sa rozhodli postihnutú rodinu finančne podporiť z príjmu z 2% z dane, ktoré sme pre pandémiu nevyčerpali,“ uvádza sa v uznesení ZO SZZP vo Vyšnom Žipove, ktoré nám do redakcie zaslala jej predsedníčka Marta Tarčinská a predseda Okresnej rady SZZP vo Vranove nad Topľou Michal Jonek.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!