Stropkovčania si môžu užívať letnú pohodu na kúpalisku

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Stropkovčania si budú môcť počas tohtoročných letných prázdnin užívať relax, pohodu, zábavu… na mestskom letnom kúpalisku.

Napriek tomu, že v dôsledku situácie v súvislosti s vývojom koronakrízy sa nad aktuálnou letnou sezónou vznášali otázniky, Služba m. p. podnik hlási, že je pripravená a od piatku – 10. júla otvára brány kúpaliska.

 Ako informovalo mesto Stropkov na svojej facebookovej stránke, predsezónne práce boli ukončené v závere júna, ale posledným krokom nevyhnutným k otvoreniu je stanovisko Regionálneho úradu verejného zdravotníctva. Keďže prvé vzorky vody odobraté na mikrobiologický rozbor nevyhovovali, termín otvorenia kúpaliska musel byť posunutý. „Urobili sme potrebné opatrenia a na základe analýzy nových vzoriek sme včera dostali súhlasné stanovisko hygienikov. Chceme sa vyhnúť akýmkoľvek komplikáciám, zvlášť v súčasnej situácii, kedy sú na podobné zariadenia kladené vyššie hygienické štandardy,“ vysvetľoval riaditeľ Služby m. p. Dušan Lukáč.

 Napriek tomu, že ešte pred dvomi mesiacmi nebolo jasné, či budú môcť byť letné kúpaliská na Slovensku sprístupnené verejnosti, zamestnanci mestského podniku začali pripravovať sezónu už v máji. Odstránené boli poruchy pri malom bazéne, zamedzilo sa úniku vody z veľkého bazéna, prekrytá bola studňa a opravili sa aj rozvody v strojovni. „Tohtoročnou novinkou bude nová terasa neďaleko detského bazéna a zabezpečili sme aj niekoľko nových detských atrakcií. Po otvorení bude potrebné vo zvýšenej miere dbať na hygienu, ale areál bude v prevádzke bez výraznejších obmedzení,“ dodal D. Lukáč.

 Mestská príspevková organizácia Služba m. p. spravuje areál od minulého roka, kedy samospráva ukončila nájom so súkromnou spoločnosťou. Už prvá sezóna ukázala, že to bol dobrý krok. Areál viditeľne ožil, mesto tam vybudovalo viacero nových prvkov, investovalo do technológie, nových detských ihrísk, šatní i prevádzkových budov a areál sa tešil narastajúcemu záujmu verejnosti.

 Cieľom správcu je zameranie kúpaliska predovšetkým pre rodiny s deťmi. Na rozdiel od rušných akvaparkov im rozľahlý a zároveň pokojný areál neďaleko centra mesta poskytuje ideálne trávenie voľného času.

 Vstupné ostáva oproti minulému roku nezmenené:

*dospelí a deti nad 140 cm – 2,50 €

* deti do 140 cm – 2,00 €

* seniori nad 60 rokov, ZŤP – 2,00 €

* držitelia Jánskeho plakiet za darovanie krvi s platným preukazom darcu – 2,00 €

* deti do 90 cm – Zdarma

Otvorené bude denne od 10.00 do 19.00 hod.

FOTO: Mesto Stropkov – oficiálna stránka

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!