Stredopoliar MFK Vranov J. Verčimák predviedol ako naložiť s úlohou lídra

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Ak má zápas priebeh ako súboj MFK Vranov – MFK Snina, vždy sa nájde hráč, ktorý po poslednom hvizde zasadne na futbalový trón. Sobotňajšie derby patrilo domácemu stredopoliarovi Jakubovi Verčimákovi. Najskôr v 23. min. zvyšoval pohotovou delovkou na 2:0 a v nadstavenom čase, kedy sa lámal osud stretnutia, vzal zodpovednosť opäť na seba.

Výkon stredopoliara MFK Vranov Jakuba Verčimáka nebol proti Snine iba o góle a penalte. Pri absencii Mareka Mihoka mal ofenzívny motor Vranovčanov pod taktovkou predovšetkým odchovanec giraltovského futbalu. Keď sa v sobotu navyše schyľovalo k striedaniu kapitána Miroslava Hanuščáka, bolo jasné, že bude musieť prevziať aj jeho diel zodpovednosti, pričom opäť potvrdil, že s výzvami dokáže naložiť tým správnym spôsobom. Chodil si po lopty, diktoval scenár, režíroval hru, rysoval prihrávky, hľadal cestu pre spoluhráčov, pre seba, zakončoval, jednoducho sa vložil do hry na plný plyn.

Cesta domácich za ziskom troch bodov sa začala v 17. min., kedy sa presadil Erik Burcák. V 23. min. zahrával Vranov rohový kop. Brankár Miloš Lojka loptu vyrazil. Kým hosťujúci Aleš Holinka ostal stáť sledujúc, čo sa bude diať, J. Verčimák sa od neho dvoma rýchlymi krokmi odpútal a nikým neatakovaný prestrelil delovkou pod brvno všetko, čo mu stálo v ceste. „Som určený na odrazené lopty. Intuitívne som cítil, že by mohla prísť do priestoru, odkiaľ som zakončoval. Potom sa stačilo do nej iba oprieť a poslať ju do brány. Nechcel som špekulovať, iba som pohotovo vystrelil. Možno v tom bol aj kúsok šťastia, ale, ako hovorí, pripravenému a odvážnemu aj šťastie praje,“ reagoval ofenzívny stredopoliar MFK Vranov Jakub Verčimák.

Snina v ostatných štyroch stretnutiach získala iba bod a za stavu 0:2 sa zdalo, že na úspešný výsledok nebude siahať ani pri Topli. Prvý impulz však prišiel v 43. min., kedy znížil Lukáš Bednár. Cez polčasovú prestávku sa v kabíne hostí triasli múry. Chlapská debata od podlahy zabrala. Zverenci trénera Reného Kočana sa upokojili a trpezlivo čakali na svoju príležitosť, ktorá prišla v 79. min. L. Bednár vyrovnal a išlo sa do finále. V nadstavenom čase mal rozhodnutie na kopačke Dušan Janko, ale v absolútnej tutovke zaváhal. O pár desiatok sekúnd vletel do súperovej šestnástky na opačnej strane ihriska J. Verčimák. Po faule na neho mali domáci výhodu pokutového kopu. Erik Burcák ukázal, že má nervy zo železa, pretože z bieleho bodu rutinérskym zakončením nezaváhal. „Vranovský fanúšik je náročný a my sme ho mali uspokojiť hladkým víťazstvom. Vedenie 2:0 nám skôr uškodilo, pretože sme prestali hrať a nakoniec sme mohli skončiť bez bodu… Zvíťazili sme síce po obrovskej dráme 3:2, ale ťažko sa hodnotí priebeh, keď si dobre rozbehneme zápas a potom si to takto skomplikujeme. Potrebovali sme však vyhrať a vyhrali sme, no musíme sa z toho aj poučiť. Musíme sa zomknúť ešte viac a pracovať na tom, aby sme podobne rozohrané zápasy dokázali zvládnuť jednoduchším spôsobom,“ pripomenul J. Verčimák.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!