STRÁŽSKE: Kruháč otvoria pretekmi, vystúpi D. Koller, aj pokus o rekord

imrich.mako@vranovske.sk
Autor
FOTO: Mesto Strážske

Otvorenie kruhovej križovatky a zrekonštruovaného námestia. Mesto Strážske zároveň pozýva na jedinečné preteky, vstúpenie Davida Kollera a pripravený je aj pokus o zápis do Knihy Slovenských rekordov.

Poďme však postupne…

Vo štvrtok – 31. augusta odovzdajú v Strážskom slávnostne do užívania kruhovú križovatku originálnym spôsobom. Pretekmi Strážčanský kruháč. Pripravené budú štyri disciplíny – pre kolieskové korčule, bicykle/kolobežky, kočiare a vozíčkarov/ZŤP. „Preteky, aké sme tu ešte nemali a už ani mať nebudeme. Nakoľko nám naše decká ukázali, že náš kruháč je super detské Ihrisko, tak si pred oficiálnym spustením dopravy spravíme preteky. Safety car zabezpečia deti s ich autíčkami. Takže kto máte „motorik“, šup na preteky,“ pozval primátor mesta Strážske Patrik Magdoško. Dodáme, že prezentácia sa začína o 8.00 hod.

Nové námestie otvoria prestrihnutím pásky v nedeľu – 3. septembra o 15.00 hod. za účasti predstaviteľov troch cirkví – rímskokatolíckej, gréckokatolíckej a pravoslávnej. V rámci programu vystúpia Vlado Bučko a David Koller. Strážčania sa zároveň pokúsia aj o zápis do Knihy Slovenských rekordov. Pripraviť chcú najdlhší závin s 10 plnkami. Ten súčasný má hodnotu 149,40 metra a prvenstvo z júla 2016 patrí Trenčianskej Turnej.

S rekonštrukciou námestia začali v Strážskom 1. decembra 2022. Centrum mesta získalo nový vzhľad nielen po stavebnej stránke, ale úpravou prešla aj zeleň. Celá investícia vyšla na 1,65 milióna eur. Samospráva preinvestovala z vlastných zdrojov viac ako 230 tisíc eur. „Som rád, že napriek mnohým úvodným ťažkostiam a nečakaným problémom sa podarila najväčšia obnova nášho námestia za posledné desaťročia. Verím, že nielen obyvateľom nášho mesta, ale aj návštevníkom sa bude nové námestie mesta Strážske páčiť, že si tu oddýchnu a načerpajú sily do ďalších dní,“ dodal P. Magdoško.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!