Stolnotenisoví mušketieri Vran10ova si idú po semifinále!

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Stolní tenisti MŠK Vranov urobili dôležitý krok k postupu do semifinále. V úvodnom štvrťfinálovom stretnutí zdolali ŠKST Ružomberok na jeho pôde 5:2 a od postupu medzi najlepšiu štvoricu ich delí jedno víťazstvo. Dvoma bodmi prispeli k výhre Samuel Fečo s Petrom Tušimom a jeden bod pridal Daniel Oráč.

Vranovčania oplatili súperovi z Ružomberka domácu prehru z posledného nadstavbového kola v pravý čas – v prvom štvrťfinálovom dueli, ktorý sa hral pod Čebraťom.

Po úvodných dvoch dvojhrách viedol Vranov 2:0, ale hoci domáci vzápätí vyrovnali, v ďalších troch dvojhrách už naši hráči drámu nepripustili. Napriek tomu videli diváci napínavé stretnutie, pretože výnimkou neboli koncovky na 11, 15, či dokonca 20! „V tomto zápase sa naplno prejavila naša dôsledná taktická príprava, v rámci ktorej sme si na videu rozanalyzovali aj stretnutie Ružomberok – Čadca. Ak sa stretnú vyrovnaní súperi, ako v tomto prípade, rozhoduje naozaj každý detail. Z toho dôvodu sme si dali záležať na tom, aby chlapci boli výborne pripravení a pozornosť, ktorú sme tomu spolu venovali, nám vyniesla prvé dôležité víťazstvo,“ vysvetľoval manažér MŠK VsTK Vranov Anton Hajduk.   

V Ružomberku sa vo výbornom svetle predviedol predovšetkým Samuel Fečo, ktorý nastúpil na dva zápasy a v obidvoch prípadoch bodoval naplno. Hoci naposledy sa mu doma proti rovnakému súperovi výsledkovo príliš nedarilo, z výrazu jeho tváre sa už vtedy dalo čítať, že pri najbližšej príležitosti to protihráčom za zelenými stolmi vráti aj s úrokmi. Výkonom pod Čebraťom to len naplno potvrdil! „Samo vyhral všetky tri zápasy v Ružomberku už pri našom prvom vzájomnom súboji v základnej časti, preto jeho výkon nie je v žiadnom prípade náhodný. V porovnaní s domácim zápasom hral pokojnejšie, koncentrovanejšie a najmä disciplinovanejšie. V utorok dominoval svojou rýchlosťou, jeho údery mali správnu dĺžku, aj razanciu. Okrem toho bol vo výmenách variabilný a keďže dôsledne plnil taktické pokyny, obidve víťazstva si za svoj prístup zaslúžil,“ pochválil najmladšieho hráča z vranovského tria A. Hajduk.

Stolní tenisti Vranova môžu postup do semifinále spečatiť už v piatok – 22. februára o 18.00 hod. Keďže vranovskí fanúšikovia sú známi tým, že hráčom dokážu vytvoriť najlepšiu atmosféru v lige, očakáva sa, že inak tomu nebude ani počas druhého štvrťfinále! „Ružomberok nepríde predať kožu lacno, ale psychická výhoda je na našej strane. Verím, že chlapci opäť splnia taktické pokyny, ktoré si povieme, preto dúfam, že nám, na rozdiel od posledného zápasu doma, bude priať aj športové šťastie. V každom prípade nás vo Vranove čaká ďalší stolnotenisový sviatok, ku ktorému chceme prispieť poctivým a odhodlaným výkonom,“ zdôraznil A. Hajduk. 
 

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!