Stolní tenisti Vranova nechcú ustúpiť z pozícií v prvej šestke

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Stolní tenisti MŠK VsTK Vranov budú v aktuálnej sezóne obhajovať pozíciu v najlepšej extraligovej štvorke, ktorú v uplynulých ročníkoch potvrdili postupom do semifinále. Dôležitý bude vstup do novej súťažnej edície, pretože prvých päť stretnutí odohrajú doma. Účet si otvoria v piatok v derby s Michalovcami.

MŠK VsTK Vranov vstúpi do novej sezóny v osvedčenej zostave Peter Tušim, Daniel Oráč a Samuel Fečo. Pohľad na súpisky ostatných tímov však prezrádza, že tohtoročná Extraliga bude mimoriadne kvalitná. Napr. Vydrany sa posilnili o Petra Šeredu, v Nižnej budú spoluhráčmi Jaromíra Truksu dvaja stolní tenisti z Indie, tradične silné sú Malacky, Čadca a káder doplnila aj Rožňava. „Extraliga nadobúda na atraktivite, čo znamená, že presadiť sa v nej bude náročnejšie, ako v minulej sezóne. Radi by sme sa však opäť prebojovali do prvej šestky. Pokiaľ by sme sa mali baviť o medailách, nároky budú vysoké,“ uviedol manažér MŠK VsTK Vranov Anton Hajduk.

Vranovčania sa pripravovali v domácich podmienkach s tým, že Daniel Oráč, ktorý študuje v Bratislave, už trénuje v Národnom stolnotenisovom centre. Z pohľadu ambícii MŠK VsTK bude dôležitý vstup do sezóny, pretože prvých zápasov odohrá za domácimi stolmi. „Napriek tomu, že Daniel Oráč so Samom Fečom, ktorý má veľký potenciál zlepšovať sa, sú mladí hráči, predsa len už majú so seniorskou Extraligou skúsenosti. Verím, že ich premietnu do výsledkov a potiahnu nás,“ dodal A. Hajduk.

Vranov si tohtosezónny účet otvorí v piatok v 1. kole doma proti Michalovciam. Zaujímavú esenciu derby dodá, že v jeho drese nastúpia aj dvaja naši bývalí hráči Lukáš Kostelník a Martin Hruška. „Bude to klasické derby, v ktorom sa chlapci na obidvoch stranách veľmi dobre poznajú. Michalovčania sa tiež pripravovali na sezónu zodpovedne, preto očakávam zaujímavý zápas, v ktorom budeme chcieť uspieť a pozitívne sa naladiť,“ zdôraznil A. Hajduk.

Domáce zápasy MŠK VsTK Vranov v Extraligy mužov 2019/2020

1. kolo – 27.9.2019 (piatok) o 18.00 hod.:
MŠK VSTK Vranov – ŠKST Michalovce
2. kolo – 11.10.2019 (piatok) o 18.00 hod.:
MŠK VSTK Vranov – STO Nižná
2. kolo – 12.10.2019 (sobota) o 10.00 hod.:
MŠK VSTK Vranov – STO Valča
3. kolo – 25.10.2019 (piatok) o 18.00 hod.:
MŠK VSTK Vranov – MSK Čadca A
3. kolo – 16.10.2019 (sobota) o 10.00 hod.:

MŠK VSTK Vranov – MSK Čadca B
5. kolo – 29.11.2019 (piatok) o 18.00 hod.:
MŠK VSTK Vranov – ŠK Vydrany
5. kolo 30.11.2019 (sobota) o 10.00 hod.:
MŠK VSTK Vranov – MSK Malacky

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!