Starší dorastenci MFK Vranov majú postup do II. ligy vo vlastných rukách!

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Starších dorastencov MFK Vranov delia od postupu do II. ligy dva zápasy. V šlágri 12. kola síce remizovali doma s MFK Snina 1:1, ale osud smerom k vyššej súťaži majú vo vlastných rukách.

V III. lige staršieho dorastu potrebovali odohrať tímy pred prerušením súťaže ešte tri kolá, aby mali za sebou prvú polovicu. Futbalové nádeje MFK Vranov boli po jedenástich stretnutiach na líderskej pozícii, preto v klube s napätím očakávali, či sa bude jesenná časť dohrávať. Keď to epidemiologické pravidlá dovolili, zverenci trénera Dušana Durkaja sa pri prvej príležitosti zapojili do tréningového procesu. Hoci o štandardnej príprave byť reč nemohla, realizačný tím sa snažil urobiť maximum, aby boli hráči na prípadný návrat na súťažné trávniky pripravení. „Na prvých tréningoch bolo na chlapcoch vidieť, že mali za sebou dlhý výpadok, čo sa podpísalo najmä pod kondičné resty. Snažili sme ich teda dostať najmä do fyzickej pohody, preto na taktické veci veľa času nebolo. Nemohli sme odohrať ani adekvátny počet prípravných zápasov, ako by sme pred tak dôležitým stretnutím potrebovali, ale myslím si, že v konečnom dôsledku sme v rámci možností neboli pripravení najhoršie,“ uviedol tréner staršieho dorastu MFK Vranov Dušan Durkaj.

Do kariet Vranovčanom nehralo ani to, že proti Snine nemohli počítať so svojim kapitánom Kristiánom Maďarikom, ktorý bol ešte v jeseni vylúčený a dostal stopku na jeden duel nepodmienečne. Tréner D. Durkaj si zároveň uvedomoval, že prílišný tlak za zodpovednosť za výsledok by mohol hráčom zväzovať nohy, preto tomu prispôsobil aj mentálnu prípravu na zápas. „Všetci sme vedeli, o čo v tomto stretnutí ide, no nesnažil som sa vytvárať v kabíne tlak. Väčšina chlapcov sa v takejto situácii ocitla prvýkrát a mohlo to byť kontraproduktívne, keby som im neustále zdôrazňoval dôležitosť tohto súboja. Nakoniec sa to predsa len do istej miery potvrdilo v druhom polčase, kedy im viac pracovali hlavy a nohy mali s každou minútou ťažšie a ťažšie. Ukázalo sa, že nám veľmi chýbal kapitán Kiko Maďarik, ktorý dokáže v takýchto momentoch mužstvo svojou aktivitou a prístupom vyburcovať,“ dodal D. Durkaj.

Starší dorastenci Vranova mohli urobiť rázny krok k víťazstvu už v prvom polčase. Najbližšie k tomu mal Maroš Medvec, ktorého najskôr Šimon Buhaj vychytal pri nájazde z uhla, potom si parádnym zákrokom poradil s jeho priamym kopom a pri ďalšej štandardke v 44. min. ho zachránila žrď. Domáci sa dočkali po zmene strán, kedy sa v 59. min. presadil strelou spoza šestnástky Michal Šimurda. Sninčania trpezlivo čakali na svoju príležitosť a hoci po jednej z kontier ešte nepochodili, v 72. min. už Ľuboš Mesároš vyrovnal. „Prvý polčas relatívne spĺňal kritéria, aj keď to nebolo to, čo by sme chceli hrať alebo čo sme hrali v jeseni, kedy sme na tom boli fyzicky lepšie, plus sme mali návyky, ktoré nám vychádzali. Snažili sme sa však hrať aktívne a zároveň sme si dokázali postrážiť brejkové situácie súpera. Po zmene strán nám začali dochádzať sily a ani mentálna stránka nebola ideálna. Nehrali sme stopercentne koncentrovaní, z čoho pramenili aj nejaké chyby. Nakoniec sme inkasovali po dlhom autovom vhadzovaní, a to sa stávať nesmie,“ hodnotil D. Durkaj.

Vranov a Snina majú na čele zhodne po 28 bodov pri skóre 43:10, resp. 31:6. Zverenci D. Durkaja nastúpia najbližšie na pôde Janočko Academy a sezónu uzavrú doma proti Sabinovu. „Naša situácia je aj po remíze rovnaká. Ak by sme vyhrali, mali by sme síce lepšiu východiskovú pozíciu, ale stále by sme potrebovali hrať v obidvoch zostávajúcich vystúpeniach na víťazstvo, aby sme mali istotu. Janočko Academy urobili v jeseni zaujímavé výsledky, no dnes nevieme, v akej forme sú naši súperi, o to zodpovednejšie sa budeme musieť pripraviť,“ zdôraznil D. Durkaj.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!