SPORTCENTRUM ALIO ponúka moderný športový zážitok

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Pre športových nadšencov z Vranova a širokého okolia máme výbornú správu, ktorou je SPORTCENTRUM ALIO. Moderné centrum na Okulke má ambíciu ponúknuť nový športový zážitok spojený nielen s fyzickým nasadením, ale i relaxom. Majiteľ Jozef Jakubek si dal záležať na každom detaile od výberu aktivít až po celkovú vizualizáciu priestoru. Hoci, ako s úsmevom priznal, do istej miery mu pomohla aj náhoda, víziu Alia má prepracovanú komplexne s tým, že koncept ušil pre najširšiu cieľovú skupinu bez ohľadu na kondíciu, vek, či technickú zručnosť. „Už roky som pokukoval po squashovom kurte. Nakoniec sa mi naskytla možnosť vybudovať kurt na ricochet, čo je lacnejší a dostupnejší variant squashu. Keďže sa nechcem spoliehať iba na jeden šport, ponúkame aj cvičenie TRX a do budúcnosti by sme chceli naše služby ešte rozšíriť,“ uviedol Jozef Jakubek. 

Ricochet sa veľmi podobá squashu, hrá sa na kurte a k hre je potrebná raketa a loptička. Dokonalým spôsobom vyplní voľný čas, udrží telo v skvelej kondícii a zdraví, pretože pri hre sa zrýchľuje činnosť srdca a krvného obehu, zlepšujú sa reflexy a v neposlednom rade sa podporuje všeobecná pohyblivosť tela. „Ricochet je vhodný pre mužov, ženy, začiatočníkov i pokročilých, mladšie či staršie generácie. Ľahká raketa umožňuje zapojiť sa ihneď do hry bez nadmernej záťaže rúk aj deťom,“ dodal J. Jakubek. 
 
Termín TRX – Total – body Rezistence Exercies v „preklade“ znamená „cvičenie svalov celého tela“. Tento cvičebný program vyvinuli americkí námorníci s využitím závesného systému. TRX spĺňa všetky požiadavky kvalitného funkčného tréningu zameraného na zlepšenie telesnej motoriky, zefektívnenie vlastnej mobility, posilnenie stereotypu správneho držania tela a posilnenie prevencie proti zraneniam. Rozvíja kondične schopnosti, silu a obratnosť, zvyšuje rovnováhu a flexibilitu celého tela. „Obidva športy som si vybral bez toho, aby som ich vyskúšal. Po 3 – 4 tréningoch môžem skonštatovať, že som si vybral dobre (úsmev). Chcel by som k týmto aktivitám postupne pripojiť aj ďalšie, aby som zo SPORTCENTRA ALIO vybudoval športovisko, kde si môže zacvičiť každý bez rozdielu veku či kondície,“ zdôraznil J. Jakubek. 
 
Viac informácii sa dozviete na stránke www.sportalio.sk.