Sp. N. Ves potvrdila pozíciu lídra, vo Vranove úradovala po zmene strán

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Futbalisti FK NOVES Spišská Nová Ves potvrdili svoje tabuľkové postavenie a MFK Vranov zdolali 2:0. Hostia rozhodli o osude stretnutia po zmene strán, kedy nielenže zaznamenali obidva presné zásahy, ale Vranovčanom ani nedovolili, aby výraznejšie ohrozili ich ambície bodovať naplno.

Vo vyrovnanom prvom polčase musel viac brankárskeho umenia ukázať hosťujúci Hamrák. V 7. min. získal loptu na vlastnej polovici dôrazný Kulich, ktorý rozbehol rýchly protiútok. Po jeho skvelej prihrávke sa vo výbornej príležitosti ocitol Lukáč, ale brankár Spišiakov vytiahol rozdielový zákrok.

Hráči Sp. N. Vsi najmä v prvom polčase trpezlivo kombinovali, čím držali loptu častejšie na vlastných kopačkách, no s výnimkou hlavičky Juniora nad bránu sa dlho do žiadnej vážnejšej príležitosti nedostali.

Naopak v 32. min. prikryl loptu Vodilka, z čoho ťažil Kulich a Hamrák musel jeho delovku spoza šestnástky vyraziť na roh.

V záverečnej 5-minútovke zakončoval po rohu Janečka a spoľahlivý reflex ponúkol i Sudimák. V 44. min. ešte ťažil zo svojej rýchlosti Junior, avšak brejkovú situáciu v zaujímavej pozícii zakončil z hranice šestnástky nedôrazne.

V úvode druhého polčasu sa dostal Junior k zakončeniu opäť. V tomto prípade ušiel z ľavej strany a Sudimákov zákrok zniesol prísne kritéria. V 48. min. hosťujúci obranca dával malú domov, na čo reagoval Kulich, ktorý síce loptu nadvihol ponad Hamráka, ale pravdou je, že nemal dostatok priestoru, aby ju nasmeroval do brány.

Prvýkrát sa menilo skóre v 55. min., kedy sa uvoľnil druhý najlepší strelec súťaže Zekucia a potvrdil vizitku kanoniera. Napriek tomu, že domácim ostávalo dostatok času, aby s výsledkom niečo urobili, do konca stretnutia sa nedokázali výraznejšie presadiť. Výnimkou bol len ďalekonosný priamy kop Milenkyho. Hamrák jeho projektil vyrazil a vzápätí kryl aj Vodilkovu hlavičku po rohu.

Hostia korunovali svoj druhopolčasový výkon gólovou poistkou v 86. min., o čo sa postaral rutinérskym zakončením Junior.

„Tabuľkové postavenie jasne ukazovalo, v akom stave je Spišská Nová Ves a v akom sme my. Na zápas sme sa pripravovali zodpovedne – pozreli sme si video, chceli sme prehustiť stred, vedeli sme o streleckých kvalitách Zekuciu a sústredili sme sa na vysokého hrotového útočníka. Pomerne dlho nám to fungovalo, ale hostia ukázali kvalitu a po našej individuálnej chybe sa dostali do vedenia, čo sme práve nechceli. Pri takomto vývoji sme boli nútení otvoriť hru, súper sa rozumne zatiahol a v závere pridal druhý presný zásah. Túžili sme dobrom výsledku s dobrým súperom, ale dnes sa to nepodarilo,“ pokrčil ramenami tréner MFK Vranov Roman Lazúr.

Spišská Nová Ves ponúkla vyspelý výkon! Mentálne jej hráči pôsobili ako skala, od ktorej sa odrazí každá snaha súpera. Najmä v prvom polčase zverenci trénera Branislava Ondáša trpezlivo kombinovali, po zmene strán hrali v defenzíve bez chýb, čím domácim nedovolili nakopnúť sa a vynútiť si tlak, ktorý by mohol byť aspoň nádejou, že zahrmí. Okrem toho boli hostia efektívni v koncovke a svoj konsolidovaný výkon dotiahli do víťazného konca.

„Všetky zápasy vonku sú ťažké a Vranov nebol výnimkou. Navyše domáci hrajú na umelej tráve a hoci sme sa na ňu pripravovali, stále je to špecifické. Myslím si, že sme mali mierne navrch, lepšie sme kombinovali a kontrolovali priebeh hry, hoci aj súper mal vo svojom strede šikovných hráčov, ktorí dokážu byť nebezpeční. Možno kľúčový moment bol, keď Vranov v prvom polčase nepremenil dobrú brejkovú situáciu. Naopak, my sme našu prvú veľkú šancu premenili a to nám do ďalšieho priebehu dalo výhodu,“ hodnotil tréner FK NOVE Spišská Nová Ves Branislav Ondáš.

Obidva tímy sú v rozdielnom rozpoložení. Spišiaci sú na čele tabuľky bez prehry a futbalová verejnosť ich každým kolom pasuje do úlohy favorita na postup. Vyhrať vonku v Prešove a vo Vranove nie je ľahká misia. Ak sa to podarí, je to dielom kvality, nie náhody. Napriek tomu v klube ambície o vyššej súťaži odmietajú.

„Áno, stretávam sa tým, že nás pasujú nás do roly favorita, ale my sme už pred sezónou mali jasno v tom, že sa chceme dostať do prvej osmičky. To, že sme momentálne prví nás teší, no súčasné umiestnenie nepreceňujeme. Rešpektujeme silu každého súpera a s pokorou ideme od zápasu k zápasu,“ reagoval B. Ondáš.

Vranovčania sa v dôsledku pretrvávajúcich zdravotných patálií nedokážu dostať do správneho tempa, ktorým by počas celého stretnutia dokázali konkurovať mužstvám ako naposledy Stropkovu a teraz Spišskej Novej Vsi. Kým v prvom polčase ešte hrali minimálne vyrovnanú partiu, po zmene strán boli závislí od toho, čo im ponúkne súper. Otázkou teda ostáva, kedy bude môcť tréner Roman Lazúr počítať so zostavou, ktorá by odrážala futbalový potenciál mužstva. „V kádri máme kvalitných hráčov, ale kvôli zraneniam sa nám mužstvo rozpadáva. Očakávali sme návrat Erika Burcáka, no namiesto toho sa ešte obnovilo zranenie Milanovi Lukáčovi. Ak vezmeme, že mimo hry je aj Miro Hanuščák, tak sa bavíme o troch hráčoch, ktorí sú lídrami nielen na ihrisku, ale aj v kabíne. Najbližšie nás čaká Poprad, ktorý je farmou Podbrezovej, navyše v nepríjemnom čase o pol jedenástej dopoludnia. Neostáva nám však nič iné, len sa s tým popasovať,“ dodal R. Lazúr.

MFK Vranov –  FK NOVES Spišská Nová Ves 0:2 (0:0)

Góly: 55. Zekucia, 86. Junior.

ŽK: 13. Bohdanov, 52. Kulich, 90. Močić – 41. Tkáč, 52. Slebodník, 65. Kamenický.

Zostava Vranov: Sudimák – Lukáč (75. Batrin), Popov, Babjak, Straka, Hreha, Bohdanov, Kulich, Milenky, Močić, Vodilka.

Zostava Spišská Nová Ves: Hamrák – Baranyi, Korba, Kamenický, T. Ontko (79. Majko), Tkáč, Janečka, Slebodník (63. Ľ. Ontko), Šomšák, Zekucia, Junior (86. Hagara).


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!