Šou v zápase Vranov – Skalica patrila brankárskej dvojici Cmar – Dekány

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

V extraligovom dueli HMHK bauska. Vranov – HBK Hokejmarket Skalica si pre seba „ukradli“ šou v hlavných úlohách obidvaja brankári. Šimon Cmar a Ondrej Dekány chytali fantasticky! Líder súťaže síce vyhral 2:0, ale ľahké to nemal.

Info od sestry

HMHK bauska. Vranov sa pred touto sezónou posilnil na brankárskom poste o Jaromíra Justa, ktorý nastúpil v úvodnom tohtosezónnom kole doma proti Košiciam a tréner Maroš Hric s ním počítal do brány aj proti Skalici. Na piatkovom tréningu sa však zranil a medzi tri žrde sa postavil Šimon Cmar, ktorý sa to dozvedel v sobotu pred zápasom.

„Áno, je to pravda, paradoxne som sa to dozvedel ráno od sestry, ktorá mi povedala, že Jaro si poranil koleno. Najprv som myslel, že vtipkuje, ale nakoniec sa ukázalo, že vraví pravdu. Osobne s tým nemám problém, ak sa dozviem, že nastúpim v deň zápasu. Aktívne chodím na tréningy, čiže som pripravený na každého súpera,“ reagoval brankár HMHK bauska. Vranov Šimon Cmar.

Zostava s majstrami sveta

Skaličania pricestovali na východ so svojimi najväčšími hviezdami – majstrami sveta Jaroslavom Martinusíkom, Milanom Rampáčkom a Michalom Salajkom. Vranovčania vedeli, aká sila ich čaká, pretože hoci minulá sezóna bola anulovaná, stihli v nej nastúpiť na dva zápasy a jeden z nich odohrali práve v Skalici. Prehrali ho 2:4, no tento duel nespomíname náhodou. Z prípravy na neho totiž čerpal Š. Cmar aj teraz.

„Tentokrát som sa nejako špeciálne nepripravil, pretože Skalica má všetkých kvalitných hráčov a bolo mi jasné, že pozor si musím dať na každého jedného z nich. Aby som však povedal pravdu, tak minulú sezónu pred zápasom v Skalici som si pozrel ich zápasy a napozeral som si pohyb Jaroslava Martinusíka, ktorý zakončuje nebezpečným rýchlym príklepom,“ uviedol Š. Cmar.

Brankárska hitparáda

Obidvaja gólmani dostali niekoľkokrát v priebehu zápasu príležitosť predviesť svoje brankárske umenie rozdielovými zákrokmi. V bránkovisku vládli dokonalým spôsobom a hoci sa viackrát zdalo, že navrch budú mať v tutovkách strelci, stihli pohotovým reflexom zasiahnuť. Pri tom, aký je hokejbal rýchly šport, a vo Vranove ešte špecifickejší vďaka umelej podložke, za ich zákrokmi neboli len bleskové reakcie a absolútna koncentrácia, ale aj vysoká sofistikovaná brankárska inteligencia.

„Najpodstatnejšia podľa mňa je hra celého tímu. Ako kolektív sme podali výborný výkon, a to bolo aj odrazovým bodom pre môj výkon. Druhá vec je kondičná pripravenosť a myslím si, že aj v tejto veci som na tom dobre, keďže sme mali náročné kondičné tréningy s kondičným trénerom Robertom Balážom a taktiež sme absolvovali super sústredenie v Drienici. Tieto kondičné tréningy a tréningy na ihrisku si dopĺňam ešte hokejovými partičkami, ktoré mi tiež pomáhajú, aby som vládal celý zápas na sto percent,“ vysvetľoval Š. Cmar.

Výborný hokejbal

V prvej tretine mali Vranovčania k dispozícii 4-minútovú presilovku, ktorú nevyužili. Do druhej tretine vstúpili dvoma skvelými šancami a keď nevyužili ani ďalšiu presilovku, udreli v početnej výhode hostia. Po akcii J. Martinusíka s M. Rampáčkom otvoril skóre Michal Holaza, mimochodom majster Európy v kategórii Team Workout a bronzový z Crossfit Redoubt Open Competition.

Zápas ostával, aj vďaka zákrokom Š. Cmara otvorený a domáci strelci ho mohli zlomiť na svoju stranu predovšetkým v tretej tretine. V dvoch momentoch, kedy sa zakončujúci hráči ocitli po šikovných prihrávkach v situáciách, keď sa O. Dekány musel bleskovo presúvať k druhej žrdi, dokázal ležiac na zemi vždy včas zasiahnuť betónom.

V 41. min. potrestal nekompromisne chybu v rozohrávke súpera Martin Lukačovič, ale ani to nemusela byť definitíva, pretože o pár desiatok sekúnd zahrával Stanislav Daniel trestné strieľanie a O. Dekány ho vychytal. Pre milovníkov štatistík dodáme, že brankár Skalice má v úvode sezóny fantastickú formu. Ani v jednom z troch stretnutí v Pruskom, doma s majstrovskou Považskou Bystricou a v sobotu pri Topli neinkasoval!

Viac ako 40 zákrokov

„Z môjho pohľadu hodnotím zápas kladne. Určite sa bolo na čo pozerať na jednej, aj druhej strane. Kto prišiel osobne, alebo pozeral prenos na YouTube, tak sa nemal na čo sťažovať. Mrzia ma iba dve veci, a to dva inkasovane góly a nepremenene šance z našej strany. Máme však na čom stavať do budúcnosti! My mladí sme opäť nabrali veľa skúseností a verím, že sa to čochvíľa prejaví na budúcich výkonoch a výsledkoch,“ zdôraznil Š. Cmar. Hoci v oficiálnych zápasových štatistikách počet striel na bránu nefiguruje, dovolíme si odhadnúť, že proti jednému z najväčších favoritov na majstrovský titul si pripísal na konto viac ako 40 úspešných zákrokov!

HMHK bauska. Vranov nad Topľou – HBK Hokejmarket Skalica 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Góly:
 25. Holaza (Rampáček, Martinusík), 41. Lukačovič.
Rozhodovali: Sála – Urbanec, vylúčení: 4:6, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.
Zostava Vranov: Cmar – Oščipovský, Maury, Stanislav, Pagáč, Raschman, Pánik, Cifranič, Štefkovič, Lazúr, Ajben, Sabol, Štefan, Homola, Gvušč, Džamba, Zummer, V. Kundrát, Marciňák.
Zostava Skalica: Dékány – Štepanovský, Daniel, Sobol, Salajka – Válek, Martinusík, Holaza, Muráň, Rampáček, Lukačovič, Bachratý, T. Zelenka.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!