Som Tvoj typ? Netradičný Valentín na vranovskej transfúzke

redakcia@vranovske.sk
Autor

Valentínska výzdoba, sladké prekvapenie či kľúčenky s konkrétnym typom krvnej skupiny. To všetko čakalo v dnešný „romantický“ deň na darcov, ktorí prišli darovať krv na hematologicko-transfúziologické oddelenie vo vranovskej nemocnici.

Prvodarcovia spoznali aj svoje krvné skupiny a všetci sa spoločne zapojili do zábavného valentínskeho prieskumu, ktorý prezradí, „čo spája ľudí s rovnakými krvnými skupinami.“

Som tvoj typ? Na prvý pohľad „zoznamková“ otázka, ktorá v tomto prípade za sebou skrýva viac. „Zdravotníci na hematologicko-transfúziologických oddeleniach sa častokrát stretávajú s tým, že darcovia nevedia, akú majú krvnú skupinu,“ uviedla PR špecialistka Janka Fedáková.

V prípade vážnej autonehody, náhlej straty množstva krvi či rôznych iných zdravotných komplikáciách a nepredvídateľných situáciách je však podstatné, aby človek poznal svoju krvnú skupinu. Rovnako dôležité je poznať aj jej Rh faktor. „Môže to totiž v rozhodujúcich situáciách pomôcť zachrániť život nám aj našim blízkym. Práve preto v nemocnici spojili netradičný valentínsky zážitok so spoznávaním krvných skupín,“ vysvetlila J. Fedáková.

Tento výnimočný odber krvi, pri ktorom darcovia pomôžu pacientom, ktorí to najviac potrebujú a sami si pomôcť nevedia, môžu na vranovskej transfúzke darcovia zažiť do 24. februára.

Odberové dni sú:

16. február od 6.00 do 9.00 hod.

17. február od 6.00 do 9.00 hod.

18. február od 6.00 do 9.00 hod.

19. február od 6.00 do 9.00 hod.

20. február od 6.00 do 9.00 hod

Všetky potrebné informácie nájdu darcovia krvi na stránke https://www.procare.sk/darujemkrv/


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!