Soľ vyhrala po piatich kolách, vonku zbíjal N. Hrušov, aj Žipov-Čierne

Futbalisti FK Soľ vyhrali po piatich stretnutiach, v ktorých získali len bod a štyrikrát za sebou prehrali. Dôležité víťazstvo si po dvoch prehrách, navyše bez streleného gólu, pripísal na konto Nižný Hrušov, ktorý v 6-bodovom zápase vyhral v Spišskej Belej.

V piatoligových dueloch najviac prekvapil Žipov-Čierne, ktorý vyhral na pôde Hencoviec. V ďalšom okresnom derby nestačil Vechec na lídra súťaže zo Zámutova, navyše nováčik prišiel o dvoch vylúčených hráčov. Bystré nastúpilo v šlágri kola v Jasenove a domov si viezlo vďaka gólu v závere bod.

IV. liga, Sever – 12. kolo TABUĽKA

Soľ – Kežmarok 2:1 (2:0)

Domáci v zostave bez bratov Dvorjakovcov a Miroslava Sakalu chceli prerušiť sériu nepriaznivých výsledkov. Hneď v úvode sa do samostatného nájazdu dostal Hreha, ale brankár jeho prízemnú strelu nohou zneškodnil. Všetko si však vynahradil o pár minút neskôr, keď zakombinoval s Bandoľom a po jeho spätnej prihrávke otvoril v 7. min. skóre. Hráči Soli hrali s chuťou aj naďalej, vypracovali si niekoľko dobrých príležitostí a v 35. min. pridali druhý presný zásah. Ihnát vysunul za obranu Mihála, ktorý prihrával popred obrancov a Bandoľa zvýšil na 2:0. V závere prvého polčasu pomohlo domácim i šťastie, keď sa ďalekonosná strela súpera obtrela iba o brvno.

Tretiu gólovú poistku mohol pridať po zmene strán Bandoľa, no kľučka na hosťujúceho brankára mu nevyšla. Kežmarok reagoval v 63. min., kedy sa presadil Miliutin, ale Soľ si v nervóznom závere tesné a dôležité víťazstvo vziať nenechala.

Góly: 7. Hreha, 35. Bandoľa – 63. Miliutin.

Zostava Soľ: Petro – Mihál, Dubas, Matta, Nemčík, Matúš Sakala (90. Duda), Zubko, Hajník, Ihnát, Hreha (70. Halas), Bandoľa (86. Keresteš).

Spišská Belá – Nižný Hrušov 1:4 (0:3)

Keďže Spišská Belá hrá svoje domáce zápasy na umelej tráve, Hrušovčania sa na toto stretnutie pripravovali na rovnakom povrchu na novom multifunkčnom ihrisku. Napriek tomu, že už v 14. min. prišli o vylúčeného Palka, v ďalšom priebehu sa vypli k výbornému výkonu, ktorý korunovali nekompromisnou efektivitou. Kým pred týždňom sa im so Sabinovom napriek viacerým tutovkám strelecky nedarilo, teraz potrestali každé zaváhanie súpera, čo im vynieslo prvopolčasové vedenie 3:0.

Domáci, ktorí po zmene strán hrali s podporou vetra, vstúpili do druhého dejstva premenenou penaltou po troch minútach hry. Ani tento moment však hráčov N. Hrušova nezastavil, pretože po Kotľárovej prihrávke im vzal definitívne vietor z plachiet strelou spoza šestnástky Horský. Hostia už zápas, aj vďaka spoľahlivému Klamárovi, doviedli do víťazného konca a pripísali si na konto tri dôležité body.

Góly: 48. Maťaš – 18. Orosi, 32. A. Sabol, 45. Kotľár, 53. Horský.

ČK: 14. Palko.

Zostava Nižný Hrušov: Klamár – Orosi (90. Babjak), Marcinko, Begala, Polačko, Kotľár, Pačuta, Horský (70. Pavlov), Palko, Biž, A. Sabol (87. Baran).

V. liga, Vihorlatsko-Dukelská – 10 kolo TABUĽKA

Vechec – Zámutov 0:1 (0:1)

Z pohľadu priebehu zápasu prišiel prvý dôležitý moment ešte v úvodnej štvrťhodine, kedy bol v priebehu dvoch minút dvakrát napomínaný žltou kartou Jachym a v 14. min. musel ísť predčasne pod sprchy. Napriek tomu, že Zámutov mal v priebehu stretnutia viacero príležitostí, pričom po góle volali najmä tutovky Frištika, skórovať sa mu podarilo len raz, keď sa po polhodine hry presadil Červeňák.

Hostia v druhom polčase nepremenili Ovšákom v 75. min. pokutový kop a keďže Vechčania cítili šancu na úspešný výsledok, do konca zápasu boli diváci svedkami ich bojovného výkonu. V závere sa nováčik predsa len mohol tešiť z vyrovnania, ale posledné slovo mal v päťke Orosi, ktorý loptu smerujúcu do brány upratal do bezpečia. V 90. min. zahrávali domáci rohový kop, na ktorý pribehol do pokutového územia aj brankár Šimko. Zámutovčania štandardku odvrátili a navyše Červeňák sa rútil sám na bránu. Leporis ho tesne pred pokutovým územím fauloval a červenú kartu videl aj on.

Gól: 30. Červeňák.

ČK: 14. Jachym (po 2. ŽK), 90. Leporis.

Zostava Vechec: Šimko – Veselovský (61. Talian), Leporis, Uhlík, Jachym, Hric, Adam (70. T. Mitrišin), Feško, Habina, Hanusin, Husivarga.

Zostava Zámutov: Balint – Hrivňák, Mikča, Ihnát, Babinský (62. Sivák), Soták (85. Béreš), Ovšák, Červeňák, Frištik (90. Vidlička), Biž, Orosi.

Hencovce – Žipov–Čierne 0:2 (0:0)

Hencovčania chceli potvrdiť úlohu favorita, čomu prispôsobili aj aktívny vstup do stretnutia. Napriek tomu prvý polčas veľa rozruchu nepriniesol. Hostia koncentrovane bránili a domáci sa len ťažko presadzovali cez ich obranný val. Šance Hencoviec končili väčšinou pred šestnástkou súpera alebo na stopérskej dvojici Matta – Ocilka. Najväčšiu šancu mal M. Dzurina, ktorého priamy kop skončil na spojnici a následnej dorážke Kovaľa chýbala presnosť.

Hencovce chceli v druhom polčase zvýšiť obrátky. Do vedenia ich mohol dostať predovšetkým Samsely, ale z hranice malého vápna len nastrelil Verčimáka. Domáci však vo svojej ofenzívnej snahe zabudli na zadné dvierka a M. Cigán z ojedinelej príležitosti otvoril skóre. Tento moment hráčov Hencoviec ešte viac prinútil otvoriť hru, čo bola voda na mlyn na rýchle protiútoky v podaní hostí, ktorí definitívne rozhodli o svojom víťazstve osem minút pred koncom zásluhou striedajúceho Hlada.

Góly: 57. M. Cigán, 82. Hlad.

Zostava Hencovce: Soták – Kovaľ (79. Štefaňák), Mikita, Šimko, Zubko, M. Dzurina, T. Dzurina, Hudák, Maľár, O. Venceľ, Samsely (71. M. Venceľ).

Zostava Žipov-Čierne: Verčimák – Matta, Ocilka, M. Cigán (90. M. Čabala), Žipaj, Gordan, Boroš, Dvorjak (66. Hlad), K. Cigán, Glod, S. Čabala (75. Poláček).

Jasenov – Bystré 1:1 (0:0)

Bystré v tomto stretnutí nemohlo počítať so siedmimi hráčmi, no napriek tomu vďaka dobrej organizácii hry súpera v prvom polčase k vážnejším šanciam nepustilo. Naopak, Lupčovu hlavičku vytiahol spod brvna Behun a Žipajovu strelu z otočky zblokoval obranca súpera.

Obraz hry sa po zmene strán nezmenil, ale predsa len po strate lopty na domácej polovici potiahol brejkovú akciu Matta, po ktorého prihrávke dorazil loptu, aj s dávkou šťastia, do siete Tokár. Bystré reagovalo striedaniami, pričom vyrovnať mohol Lupčo, ale jeho priamy kop sa odrazil od brvna len pred bránkovú čiaru a odtiaľ späť do hry… Po ňom obaľoval loptu k žrdi Žipaj, no Behun vytiahol ďalší skvelý zákrok. Hostia sa predsa len dočkali v 86. min., kedy sa individuálne presadil Žipaj a vyrovnal.

Góly: 62. Tokár – 86. Žipaj.

Zostava Bystré: Paluba – J. Pivovarník (70. Hatala), Feč, L. Pivovarník, J. Pivovarník, Komár (86. Soták), Lupčo, Turcovský, Tkáč, Jankovič, Žipaj (90. P. Pivovarník).