Soľ opäť na víťaznej vlne, hrdinom Zámutova sa stal R. Mikča

III. liga, Východ – 13. kolo TABUĽKA

FK Poprad – MFK Vranov 2:0 (0:0)

MFK Vranov prehral tretí zápas v rade. V Poprade chceli Vranovčania postaviť svoje ambície na pozornej defenzíve s cieľom vyrážať do rýchlych kontier. Hoci v prvom polčase im to vychádzalo, predsa len vo finálnej fáze chýbala ich výkonu nadstavba.

Domáci udreli po zmene strán z pokutového kopu a nakoniec vďaka odhodlanému výkonu doviedli duel do víťazného konca. V drese hostí kontroval v dvoch zaujímavých situáciách Vodilka, resp. v samostatnom nájazde sa ocitol Batrin, ale zverencom trénera Romana Lazúra nebolo súdené presadiť sa gólovo. Naopak v 82. min. poistil víťazstvo Popradu Dzurjo.

Góly: 49. Kapral (11m), 82. Dzurjo.

Zostava Poprad: Dlubáč – Ondruš, Lajčák, Matalík (75. Bryndza), Živčák, Kapral (83. Weiss), Dzurjo, Grešák, Raffay (46. Gajan), Vaščák (46. Pollák), Issa (46. Barnáš).

Zostava Vranov: Sudimák – Hreha, Popov, Babjak, Straka, Kulich, Bohdanov, Milenky, Močić (54. Batrin), Vodilka, Burcák.

IV. liga, Sever – 13. kolo TABUĽKA

Nižný Hrušov – Gerlachov 0:2 (0:1)

Napriek tomu, že domáci nemohli nastúpiť v kompletnom zložení, s favoritom odohrali výbornú futbalovú partiu.

Hostia, ktorí sa netaja postupovými ambíciami, išli do vedenia už v 3. min., keď Stachurovi dopomohol ku gólu aj teč jedného zo súperových obrancov.

Hrušovčania reagovali delovkou Horského do brvna, ktorá sa odrazila späť do ihriska. Druhú gólovú poistku mohol pridať aj Gerlachov, ale Klamár predviedol pri hlavičke hosťujúceho útočníka bravúrny zákrok.

V 44. min. bola po faule na Horského nariadená penalta, ku ktorej sa postavil Marcinko a brankár ho vychytal.

Hostia sa druhého presného zásahu dočkali v 55. min., kedy mali aj oni výhodu pokutového kopu a Kica ho premenil.

Hrušovčania sa vzdať nechceli, ale ich snaha ocenená gólom nebola. Po Horského prihrávke mal najbližšie ku korigovaniu výsledku v sklze zakončujúci Zubko, no ani on, ani nikto z jeho spoluhráčov napriek snahe zápas gólovo nezdramatizoval.

Góly: 3. Stachura, 55. Kica z 11 m.

Zostava Nižný Hrušov: Klamár – Pačuta, Marcinko, Begala, Biž, Š. Sabol, Orosi, Polačko, Kotľár, Zubko (81. Babjak), Horský.

Belá nad Cirochou – Soľ 1:2 (0:1)

Hosťom vyšiel vstup do stretnutia, keď z prihrávky S. Dvorjaka ťažil v 2. min Matta, ktorý exportnou strelou tvoril skóre.

V ďalšom priebehu sa odohrávala hra prevažne medzi šestnástkami. Po polhodine hry sa však po Hrehovom vysunutí dostal za obranu súpera Hajník, ale Diňa ho v nájazde vychytal.

Domáci sa po zmene strán snažili presadiť nakopávanými loptami, naopak hráči Soli využívali priestor na polovici Belej na rýchle kontry.

Hoci hostia mohli svoje vedenie poistiť, skórovať sa naopak podarilo Pčolovi, ktorého center skončil v sieti.

Domácich to nakoplo, zahrávali aj niekoľko nebezpečných štandardiek, no s postupom času sa začali častejšie presadzovať zverenci trénera Radoslava Homoľu. Dve tutovky mal na kopačke Matta, ktorého vždy vychytal Diňa.

O víťazstve Soli nakoniec rozhodol v 84. min. Ihnát, keď sa uvoľnil na hranici šestnástky a rozhodol krížnou strelou.

V závere ešte podčiarkol víťazstvo hostí Petro, ktorý po rohu podržal svoj tím rozdielovým zákrokom.

Góly: 62. Pčola – 2. Matta, 84. Ihnát.

Zostava Soľ: Petro – Mihál, Dubas, Matta (90. Duda), Nemčík, Zubko, Hajník, Ihnát, J. Dvorjak (24. Halas), Hreha (72. Miroslav Sakala, 90. Keresteš), S. Dvorjak.

V. liga, Vihorlatsko-Dukelská – 11. kolo TABUĽKA

Zámutov – Hencovce 1:0 (0:0)

Piatoligové derby a zároveň šláger kola divákov bavil. Hoci sa strelci na obidvoch stranách v priebehu stretnutia ocitli vo viacerých výborných príležitostiach, platilo, že bič plieskal na konci. Hrdinom Zámutova sa stal stopér Radoslav Mikča.

Už v 1. min. využil prehľad v hre T. Dzurina a po jeho kolmici vpálil do pokutového územia Maľár, ktorého zakončenie zblokoval Mikča.

Zámutovčania reagovali v 18. min., kedy potiahol krídelnú akciu Červeňák. Jeho prihrávka prešla cez pokutové územie súpera a Biž, proti ktorému už vystupoval Šimko, pálil nad bránu.

Podobnú akciu predviedli aj Hencovčania. Venceľova prihrávka sa odrazila k Zubkovi, no ten nastrelil len vlastného spoluhráča Kosa.

V 26. min. ušiel Kolník. Domáci útočník sa síce dostal za obranu, ale Soták mu vďaka výbornému čítaniu hry stihol loptu odkopnúť. Akcia pokračovala ďalej na polovici Hencoviec… Ovšák namieril z 18 m do brvna a Kolník dobiehajúc odrazenú loptu ju len škrtol o žrď.

Brvno bolo opäť v hlavnej úlohe aj v 38. min. – Bižov center do jemného protivetra spadol na konštrukciu bránu, odkiaľ sa odrazil späť do hry, no nikto z jeho spoluhráčov na tento moment nezareagoval.

Dve minúty pred koncom prvého polčasu zahrával štandardku Ihnát. Jeho center prepadol na vzdialenejšiu žrď, kde ho pred Mikčom boxoval Soták.

Úvodná 45-minútovka bez gólov skončiť nemusela. V 45. min. inštaloval loptu za obranu Mikita. M. Dzurina mal pred sebou už len Balinta, ktorého sa snažil prelobovať, ale k úspešnému zakončeniu mu chýbalo pár centimetrov.

Pre vývoj druhého polčasu boli kľúčové dva momenty. Prvý prišiel v 53. min., keď sa pri prikrývaní lopty smerujúcej za bránkovú čiaru zranil v súboji jeden z lídrov ofenzívy hostí Hudák.

Z ofenzívnych akcií sa po hodine hry po Kolníkovom zakončení vyznamenal Soták a Babinský mieril krížnou strelou tesne vedľa. V obidvoch prípadoch to v publiku zahučalo.

Druhý dôležitý moment sa odohral v 68. min. – Mikita fauloval prenikajúceho Sotáka a po druhej žltej karte bol vylúčený.

Domáci reagovali pohotovou delovkou Babinského, či hlavičkou Mikču. Soták bol vždy pripravený.

Zámutovčania chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no paradoxne ich hostia mohli po kontrách vytrestať. V 82. min. potiahol rýchlu akciu M. Dzurina a po Maľárovej prihrávke potreboval dať Jakub do zakončenia viac razancie, aby prekonal Balinta.

O tri minúty vysunul Jakub do brejku M. Dzurinu, ktorý si chcel vylepšiť pozíciu zasekávačkou, lenže obrancovia súpera ho nakoniec k strele nepustili.

O osude stretnutia sa rozhodlo dve minúty pred koncom. Ihnát posadil štandardku na Mikčovu hlavu, ktorý nedal Sotákovi žiadnu šancu.

V nadstavenom čase postupovali ešte traja Zámutovčania na jedeného protihráča. Kolníkovu prihrávku však Kovaľ stopol.

Góly: 89. Mikča.

ČK: 68. Mikita (po 2.ŽK).

Zostava Zámutov: Balint – Hrivňák, Mikča, Ihnát, Soták (79. Vidlička), Ovšák (60. Sivák), Červeňák, Biž (60. Babinský), Orosi, Béreš, Kolník.

Zostava Hencovce: Soták – Kovaľ, Mikita, Šimko, Zubko, M. Dzurina, T. Dzurina, Hudák (55. Jakub), Maľár, O. Venceľ, Kos.

Kračúnovce – Vechec 2:2 (2:2)

Začiatok zápasu sa niesol v znamení aktivity Vechčanov. Súper sa však postupne dostal do tempa, dobre kombinoval a v 19. min. otvoril účet stretnutia Michalko.

Napriek tomu, že platonicky mali navrch Kračúnovce, diváci veľa vzruchu nevideli. V 41. min. zahrávali hostia štandardku, lopta sa odrazila k Uhlíkovi, ktorého strelu domáci hráč zastavil rukou a pokutový kop premenil Habina.

O dve minúty zahrávali Kračúnovce priamy kop a Peržel trafil parádne! Z prvého polčasu to stále nebolo všetko. Po nakopnutej lopte platila na stopéra Tatrana rýchlosť Hrica, ktorý rutinérsky vyrovnal.

V druhom polčase mali síce domáci viacero náznakov šancí, no vyložené tutovky si nevypracovali. Naopak Vechec pohrozil dvakrát a v obidvoch prípadoch volali situácie po góle. Najskôr domáci hráč šmýkačkou zastavil loptu smerujúcu do brány a potom ešte v situácii traja na jedného, útočiaci hráč hostí pristúpil na hranici šestnástky loptu, čím celú akciu zabrzdil.

Góly: 19. Michalko, 43. Peržel – 41. Habina (pok. kop), 45. Hric.

Zostava Vechec: J. Mitrišin – Uhlík, Hric, Talian, Husivarga, Adam, Feško, Habina (85. M. Mitrišin), Hanusin, Kováč (46. Sejka), T. Mitrišin.

Bystré – Lackovce 4:0 (2:0)

Bystré vstúpilo do stretnutia ofenzívne naladené a už v 6. min. si od polovice ihriska nabehol na výbornú prihrávku J. Jankovič, ktorý samostatný nájazd premenil na úvodný gól.

Keďže šance pribúdali nielen na strane domácich, ale aj Lackoviec, diváci videli zaujímavý futbal. V prvom polčase sa predsa len podarilo hráčom Tatrana skórovať ešte raz, keď úspešným strelcom bol Tkáč.

Po zmene strán predviedol ďalší exkluzívny priamy kop Lupčo, ktorý vymietol pavučinu po hodine hry. Na konečných 4:0 upravil Žipaj. Lackovce, ktoré pricestovali iba s jedenástimi hráčmi už súperovi nedokázali konkurovať a pokiaľ by boli domáci v koncovke efektívnejší, mohli vyhrať aj vyšším rozdielom. Napr. len Tkáč mohol pokojne skompletizovať hetrik…

Góly: 6. Ľ. Jankovič, 28. Tkáč, 60. Lupčo, 68. Žipaj.

Zostava Bystré: Paluba – Hatala, Komár (63. Komár), L. Pivovarník (79. P. Hatala), Jozef Pivovarník (73. P. Pivovarník), Lupčo, Turcovský, Tkáč, Jankovič, Žipaj, Feč.

Žipov-Čierne – Pakostov 3:4 (2:0)

Po výhre v Hencovciach mali domáci hráči výborne rozbehnutý ďalší zápas. Nad Pakostovom viedli po prvom polčase 2:0 a duel mali pod kontrolou.

Keďže sa im v ich tabuľkovom postavení hodí každý bod, chceli si dať po zmene strán záležať na tom, aby priaznivý výsledok udržali. Pakostovčania však udreli v druhom polčase hneď z prvej šance, ktorú premenil Paľo.

Hostia sa nakopli a v 75. min. sa im vďaka Jaššovi s Paľom podarilo výsledok otočiť! Dráma však pokračovala ďalej…

V 77. min. zavŕšil hetrik druhou premenenou penaltou Z. Cigán a striedajúci Hlad sa dostal do samostatného nájazdu, no svoju tutovku nepremenil. Naopak v 88. min. ostal v päťke nepokrytý Fedorko a strhol víťazstvo na stranu hosťujúceho celku.

Góly: 10. Z. Cigán, 45. Z. Cigán z 11 m, 77. Z. Cigán z 11 m – 49. Paľo, 54. Jašš, 75. Paľo, 88. Fedorko.

Zostava Žipov-Čierne: Verčimák – Matta, Ocilka, Cigán, Žipaj, Gordan (66. Horvát), Boroš, K. Cigán (46. Petro, 79. Fedor), Čabala (79. Hlad), Z. Cigán, Glod.