Soľ, Bystré, Hencovce s infarktovými závermi, prestupová bomba v V. lige

Keď sme avizovali zaujímavé kolo, ani vo sne nás nenapadlo, že v Soli, Hencovciach, či Bystré si prežijú infarktové závery stretnutí.

Naša redakcia navštívila treťoligový šláger Lipany – Vranov a neľutujeme, hoci šéfredaktor dostal, medzi Sabinovom a Prešovom, po ceste domov od polície pokutu. Hral sa však zaujímavý futbal a pokiaľ by boli Vranovčania efektívnejší, mohol mať zápas ešte dramatickejší priebeh.

Udalosť kola ohlásil FK Žipov-Čierne o.z. Veci sa na „prestupovom“ trhu nediali iba v Premier League, kde sa do kádra United vrátil Cristiano Ronaldo, ale aj v V. lige. Do známeho prostredia sa totiž vracia kanonier Zdenko Cigán!

Zdenko Cigán, pri ktorom Futbalnet uvádza 119 gólov, sa vracia, rovnako ako Cristiano Ronaldo, do známeho prostredia.

III. liga, Východ – TABUĽKA

ŠK Odeva Lipany – MFK Vranov 3:0 (2:0)

Šláger kola splnil očakávania aj náročnejšieho futbalového diváka. Fanúšikovia totiž videli zaujímavý zápas s viac ako slušným nasadením hráčov. Hoci výsledok skončil rozdielom triedy, pomer síl bol podstatne vyrovnanejší.

V úvodnej 10-minútovke spozorneli fanúšikovské tábory pri dvoch situáciách na obidvoch koncoch ihriska, ktoré sa však kvôli ofsajdovým verdiktom do zápasových štatistík nedostali.

Prvým, kto trafil medzi žrde, bol v 11. min. Popovec, ale jeho strela z 20 m do stredu brány Kharina prekvapiť nemohla.

O pár desiatok sekúnd získal na vlastnej polovici loptu stopér Dlugoš, vyviezol ju k pokutovému územia Vranova a po jeho kolmici otvoril rutinérsky skóre Štroncer.

Hostia reagovali v 25. min. – rýchlu kontru rozbehol Vodilka a hoci zakončenie Milenkyho po šikovnom uvoľnení sa bolo zblokované na roh, zniesla táto akcia prísnejšie kritéria.

Po polhodine hry sa vo výbornej príležitosti ocitol Vodilka. Keďže pred ním bola skupina hráčov, snažil sa umiestniť loptu k žrdi – v ideálnej pozícii minul pravú žrď.

V 34. min. režíroval ďalšiu akciu Micherda a pri samostatnom nájazde Štroncera sa vyznamenal Kharin. O minútu na opačnej strane centroval Lukáč, Vodilka síce predskočil obrancu, no nemal toľko priestoru, aby loptu upratal do siete. Zasiahol ju síce, akurát Bartoš zasahovať nemusel.

Naopak, v 38. min. zahrávali štandardku Lipany. Na druhej žrdi išiel Popovec do súboja s Kharinom. Hoci loptu pretlačil na brvno, po tvrdom kontakte s brankárom MFK sa zranil a zápas nedohral.

Vranovčania mohli vyrovnať v 43. min., kedy zahrával štandardnú situáciu Kulich. Na bližšej žrdi vznikla skrumáž, Bartoš už bol na zemi a hlavne Burcákovi sa ponad neho nepodarilo pretlačiť loptu do siete.

Už ani nepíšeme „nedáš – dostaneš“. V 45. min. prihrával po rýchlej akcii z krídla vonkajším priehlavkom Poremba a Vysočan nezaváhal.

Dve minúty po zmene strán nabíjal Vysočan a Porembovi v 100%-tnej pozícii nesadla lopta ideálne. O pár sekúnd podobná akcia z rovnakej strany a v tomto prípade prudký center zazvonil o brvno.

Hostia mohli odpovedať Lukáčom, ktorý v zaujímavej situácii netrafil loptu z 20 m optimálne a po hodine hry hlavičkoval Babjak po rohu len do rúk brankára Odevy.

Výborný futbal pokračoval ďalej. V 62. min. zlikvidoval Kharin samostatný nájazd Porembovi. O päť minút neskôr sa lopta ocitla v päťke pred prázdnou bránou Vranova a hoci Lukáč bol pod tlakom, poradil si s touto situáciou.

Zverenci trénera Romana Lazúra mohli vykresať iskierku nádeje v 68. min., kedy sa po individuálnom Maďarikovom prieniku ocitol v tutovke Vodilka, ale skákajúcu loptu po spätnej prihrávke upratal nad bránu.

O tri minúty si našiel Močićov center medzi stopérmi opäť Vodilka, ktorý si ťažkú loptu preberal na hruď, no odrazila sa od neho priďaleko na to, aby mohol pokračovať v zakončení.

V 78. min. sa po rohu Vranova rútili z vlastnej polovice na jeho bránu dvaja hráči Lipian. Lukáč sa však predviedol parádnym šprintom a črtajúce nebezpečenstvo včas uhasil.

Domáci definitívne rozhodli o osude stretnutia deväť minút pred koncom. Dlhočizný aut prepadol v šestnástke MFK k Vysočanovi a ten definitívne rozhodol.

Vysočan mohol v 85. min. skompletizovať aj hetrik. Po Kovalčíkovej kolmici obišiel Kharina, ale z uhla trafil len žrď.

Góly: 11. Štroncer, 45. a 81. Vysočan.

ŽK: 33. Popovec – 37. Hreha, 65. Burcák.

Zostava Lipany: Bartoš – Kamenec, Dlugoš, Popovec (42. Kollár), Guľaš (71. Marchevka), Poremba, Kovalčík, Micherda, Vysočan, Jacko, Štroncer (79. Blaško).

Zostava Vranov: Kharin – Lukáč, Popov, Babjak, Milenky, Hreha (67. Maďarik), Močič, Ficko, Kulich, Vodilka, Burcák (80. Bohdanov).

IV. liga, Sever – TABUĽKA

FK Soľ – MŠK Spartak Medzilaborce 1:0 (0:0)

Úvod stretnutia patril domácim, keď sa po kombinácii viacerých hráčov ocitol vo vyloženej príležitosti Zubko, ktorý však namiesto strely volil prihrávku. Po rýchlych protiútokoch sa postupe začali o slovo hlásiť aj Medzilaborce, pričom po góle volala najmä strela Čeremetu, ktorá sa šuchla o žrď.

Aj druhý polčas začala Soľ vyloženou šancou, no po Zubkovom centri zakončil nikým nekrytý Bandoľa z päťky iba do rúk brankára. V ďalšom priebehu pracovali obrany spoľahlivo a hoci hráčom na oboch stranách snaha nechýbala, skóre ostávalo bezgólové.

Remízový zápas nakoniec rozhodla situácia z prvej minúty nadstaveného času. J. Dvorjak odobral loptu váhajúcemu stopérovi Spartaka, narazil si ju s Bandoľom a rozhodol o zisku troch bodov pre domácich.

Góly: 90. J. Dvorjak.

Zostava Soľ: Petro – Mihál, Dubas, Matta, Nemčík (55. Halas), Matúš Sakala (70. Miroslav Sakala), Zubko (89. Keresteš), S. Dvorjak, J. Dvorjak, Hajník, Bandoľa.

FC Pivovar Šariš Veľký Šariš – FK Nižný Hrušov 4:1 (1:0)

Hostia po hernej stránke nevstúpili do stretnutia ideálne a súper sa ponúkať nenechal, čo v 15. min. potvrdil gólom Šimko. Od 20. min. však prevzali iniciatívu Hrušovčania, zahrávali viacero štandardiek, vypracovali si niekoľko pološancí a najmä po polhodine hry sa v tutovke nepresadil Horský, ktorého „hádzanárskym“ zákrokom vychytal Chovan.

O osude stretnutia sa rozhodlo v úvode druhého polčasu, pretože na 3:0 zvýšili Mišenčík s Elizeušom. Hostí môže mrzieť najmä druhý inkasovaný gól, kedy nedokázali zabrániť inkasovanému presnému zásahu aj napriek tomu, že proti dvojici súperových hráčov boli vo výraznom prečíslení.

Napriek tomu N. Hrušov nehádzal flintu do žita. V 66. min. znížil Kotľár a v 73. min. mali po faule na Palka dokonca výhodu pokutového kopu, ale Polačko ho nepremenil. Rovnako po zlej rozohrávke súpera nebolo dopriate ani Š. Sabolovi, ktorého opäť vychytal Chovan. Aj vďaka viacerým zákrokom Klamára sa piatykrát menilo skóre až v 90. min., kedy účet stretnutia uzavrel Šimko.

Góly: 15. Šimko, 47. Mišenčík, 51. Elizeuš, 90. Šimko – 66. Kotľár.

Zostava Nižný Hrušov: Klamár – Begala (85. Biž), Maďarik (46. Bohdanov), Polačko, Š. Sabol (85. Zubko), Palko, Kotľár, Orosi, Horský (57. A. Veliký), T. Veliký, Marcinko.

V. liga, Vihorlatsko-Dukelská – TABUĽKA

FK Vechec – TJ Jasenov 0:1 (0:0)

Hoci domáci vinou zranení, či kvôli pracovným povinnostiam hráčov nenastúpili v kompletnej zostave, odohrali s favorizovaným súperom vyrovnanú partiu.

V prvom polčase sa hral kvalitný futbal a i keď vyložené šance chýbali, skóre sa predsa len mohlo meniť. Vechec však nepochodil ani v jednej z dvoch zaujímavých situácií a z vyloženej príležitosti sa nedočkal ani Jasenov.

Remízový zápas rozhodol v 53. min. Matta, ktorý potrestal sériu na seba nadväzujúcich malých chýb súpera. Nováčik v ďalšom priebehu zahrával viacero štandardiek, ktoré vyústili do nebezpečných momentov, ale líder súťaže odolal. Domáci sa ešte dožadovali pokutového kopu, ktorý hlavný rozhodca Mati neodpískal.

Gól: 53. Matta.

Zostava Vechec: Šimko – Veselovský, Uhlík, Jáchym, Hric, Leporis, Adam, Feško, Mitrišin, Habina, Hajduch (67. Sejka).

TJ Družstevník Dlhé n. C. – FK Žipov-Čierne o.z. 0:0

Na dobre pripravenom ihrisku a v slušnom prostredí začali aktívnejšie domáci, ktorí sa prezentovali rýchlym behavým futbalom. Hostia kontrovali rýchlymi brejkami, na čom mali najväčší podiel bratia Cigánovci. V 10. min. sa práve po spolupráci tejto bratskej dvojice ocitol vo výbornej príležitosti Zdenko, ale na úrovni jedenástky mu lopta skĺzla a už nedokázal zakončiť presne. Dlhé sa mohlo dočkať gólovej radosti v závere prvého polčase, kedy im ju však po štandardke pokazila žrď.

Do druhej 45-minútovky vybehli hostia koncentrovane a hra sa niesla v ich réžii. Najväčšiu šancu mal M. Cigán, ktorý síce preloboval brankára, ale lopta tesne minula žrď. Z následného protiútoku pohrozili aj domáci, no Verčimák sa prekvapiť nenechal. O päť minút neskôr po vyšachovaní obrany súpera Z. Cigán krížnou strelou iba tesne minul. V hektickom závere mohli nakloniť misky váh na svoju stranu domáci, lenže z päťky prekopli bránu.

Zostava Žipov-Čierne: Verčimák – Matta, Horoščák (56. Juhás), Ocilka, Glod, Gordan, Čabala, Poláček (90. Dvorjak), Žipaj, M. Cigán, Z. Cigán.

OFK Tatran Kračúnovce – OFK Tatran Bystré 1:1 (0:0)

Keďže obidve mužstvá chceli hrať futbal, diváci videli kvalitný zápas. Bystré malo navrch v držaní lopty v strede poľa, kým Kračúnovce hrozili predovšetkým z centrovaných lôpt adresovaných vysokému Šoltýsovi.

Hostia hrali trpezlivo a hoci sa dokázali dostať do streleckých pozícií, do úspešného konca ich nedotiahli. Bystré na svojom hernom koncepte nemenilo nič ani po zmene strán. Zásadný rozdiel bol v tom, že v 49. min. domáci chybovali v rozohrávke a Žipaj ponúknutou šancou nepohrdol. V 85. min. sa po kombinačnej akcii rútil od polovice ihriska Lupčo sám na Štefánika, ktorého si zasekol, no v poslednej chvíli mu lopta pri zakončení do opustenej brány uskočila a na svetelnej tabuli ostávalo naďalej skóre 0:1. Kračúnovce v závere vystupňovali svoj tlak a Peržel z poslednej akcie v zápase, v štvrtej minúte nadstaveného času, hlavičkou vyrovnal!

Góly: 90. Peržel – 49. Žipaj.

Zostava Bystré: Paluba – J. Pivovarník, Feč, L. Pivovarník, Tabiš, Komár, Lupčo, Turcovský, Ľ. Jankovič (83. Soták), Tkáč (90. P. Hatala), Žipaj (63. M. Jankovič).

OFK Hencovce – F.O. Ajax Pakostov 1:1 (0:0)

Do stretnutia vstúpili aktívnejšie Hencovce, ale postupne sa hra vyrovnala a dokonca hostia si vypracovali aj dve tutovky. Pri prvej vychytal Soták v nájazde Paľa a pri druhej si zakončujúci hráč nepotykal s koncovkou. Keďže hostia verní svojej povesti výborne bránili, viaceré strely súpera zblokovali a ustrážili si aj štandardky. Najväčšiu šancu mal Hudák, ktorý si narazil s Kosom, no vo finále trafil brankára Ajaxu do tváre.

V druhom polčase sa snažili domáci svoju aktivitu vystupňovať, lenže ich strelecké pokusy zastavila pozorná defenzíva súpera alebo lopty spoľahlivo zbieral Ščerba. V dobrých pozíciách sa ocitli Hudák, Kos, či Maľár, avšak bič plieskal až na konci. V 89. min. sa Hencovčania postupným útokom cez autové vhadzovania prepracovali k pokutovému územiu hostí. Po treťom aute si Hanusin narazil s Demčákom, po ktorého prihrávke sa prvým dotykom zbavil dvoch protihráčov Matúš „Neymar“ Jakub a strelou k žrdi skóroval. Napriek tomuto euforickému momentu v podaní súpera sa hráči Pakostova nevzdali. Po ich nakopnutej lopte sa pošmykol Demčák, Paľo sa presadil cez troch protihráčov a po jeho spätnej prihrávke vyrovnal do prázdnej brány Tkačin.

Góly: 89. Jakub – 90. Tkačin.

Zostava Hencovce: Soták – Demčák, Mikita, Kovaľ, Šimko (74. Gazdík), Zubko, Hudák, Hanusin, Kos, Samsely (46. Jakub), Maľár (82. T. Dzurina).

FK Tatran Zámutov – FK Kamenica n. C. 2:1 (2:1)

Na náročnom teréne mali síce úvodnú gólovú príležitosť hostia, ale v ďalšom priebehu úradovali Zámutovčania, ktorí po 20-minútach hry viedli komfortne 2:0. Keďže ďalšie svoje možnosti nepremenili, v poslednej minúte prvého polčasu znížil po dorážke Macko.

Hostia po zmene strán ožili a snažili sa o vyrovnanie. Keďže ani domáci za nimi nezaostávali, hral sa živý futbal, akurát už ani jeden z tímov nedokázal, napriek nasadeniu, skórovať.

Góly: 12. Frištik, 20. Kolník – 45. Macko.

Zostava Zámutov: Balint – Hrivňák, Orosi, Mikča, Babinský, Červeňák, Kolník (73. Soták), Frištik, Ihnát, Sivák(73. Vidlička), Ovšák.