Snajper V. Kundrát: Cítili sme šancu, nevzdali to a makali ako tím

imrich.mako@vranovske.sk
Autor
Hokejbalisti HMHK bauska. Vranov si otvorili účet v jarnej časti juniorskej Extraligy proti HBC Košice. Aj po tomto stretnutí platí, že zverenci trénera Branislava Štefana s úradujúcim majstrom v tejto sezóne v riadnom hracom čase neprehrali. V jeseni vyhrali u súpera 4:1 a v sobotu doma remizovali 4:4. Hostia nakoniec vyhrali až po samostatných nájazdoch, keď ako jediný sa presadil Patrik Barger. 
 
Góly: 00:46 Majerník (Adámek, Fekete), 15:09 Kundrát (Džamba), 26:11 Piško (Pagáč), 36:41 Kundrát (Džamba, Cifranič) – 00:38 Kaščák (Longauer, Bödi), 7:40 Jenčuš (Kaščák, Bödi), 18:18 Jenčuš (Kaščák), 26:07 Bödi (Jenčuš). Rozhodujúci samostatný nájazd premenil Barger. 
 
V zápasoch s Košicami sa mimoriadne darí kanonierovi HMHK bauska. Vranov Viktorovi Kundrátovi. Snajper s číslom 13 úradoval už v prvom stretnutí na ihrisku majstra, kde sa pod víťazstvo 4:1 podpísal dvoma gólmi a jednou asistenciou. Pri streleckej chuti bol aj v odvete. Vranovčania trikrát prehrávali a dvoma gólmi ich držal nad vodou práve najlepší strelec tímu, ktorý najskôr v 16. min. vyrovnával na 2:2 a v 37. min. dorovnal na 4:4. „Pri prvom góle odviedol skvelú spoluprácu môj spoluhráč Matej Džamba, ktorý zabojoval pri mantineli a mojou úlohou bolo už len správne trafiť. Druhý presný zásah padol po našej výbornej kombinácii v presilovke, keď som po strele dorážal loptičku do brány. Pri obidvoch góloch platí, že padli po tímovej spolupráci, ktorá nás charakterizovala počas celého zápasu,“ zdôraznil Viktor Kundrát, ktorý si v desiatich stretnutiach pripísal na konto 10 gólov a 5 asistencií. 
 

Viktor Kundrát nastrieľal v doterajšom priebehu sezóny v juniorskej Extralige 10 gólov, ku ktorým pridal aj 5 asistencií.
 
Hoci Košice viedli v sobotu trikrát, na víťazstvo v riadnom hracom čase im to nestačilo. Hostia išli do vedenia už po 36 sekundách hry, no Marián Majerník potreboval na vyrovnanie iba ďalších 12 sekúnd. Keď na 3:4 znížil svojim prvým gólom v drese Vranova Dávid Piško, spoluhráči mu od rozhodcu vypýtali na pamiatku loptičku, s ktorou skóroval, čo tiež svedčí o tom, ako je mužstvo pozitívne nastavené. Aj za tento detail boli nakoniec Vranovčania odmenení štvrtým vyrovnávajúcim presným zásahom… „Myslím si, že sme podali dobrý výkon. Proti Košiciam sme sa zomkli a potiahli ako tím. Napriek tomu, že sme museli skóre trikrát doťahovať, mali sme na to, aby sme aj vyhrali. Za nepriaznivého stavu sme stále cítili šancu, že máme na dobrý výsledok, preto sme makali a nakoniec nám to vyšlo aspoň na remízu 4:4. Škoda samostatných nájazdov, ale súťaž je vyrovnaná a cenu má každý bod, najmä ak ho získate proti majstrovi,“ zdôraznil V. Kundrát. 
 

Brankár HMHK bauska. Vranov Šimon Cmar opäť viackrát podržal svojich spoluhráčov. 
 
O sile Košíc svedčí fakt, že v doterajšom priebehu súťaže prehrali iba dvakrát a v kanadskom bodovaní sú ich hráči na prvých troch miestach. Kvalite obidvoch súperov zodpovedala úroveň stretnutia. Hralo sa vo vysokom tempe, dianie na ihrisku malo spád a fanúšikovia sa hokejbalom rozhodne bavili. Vychádzajúc z priebehu sa mohlo zdať, že predovšetkým za stavu 2:4, keď hostia využili dve presilovky, majú zápas definitívne vo vlastných rukách, ale zverenci trénera Branislava Štefana ukázali mentálnu silu. Naďalej hrali koncentrovane, pričom trpezlivo si počkali na šance, ktoré aj prišli. „Zápas hodnotím pozitívne, pretože hoci sme prehrávali dvakrát o gól a raz dokonca o dva góly, dokázali sme sa vždy dotiahnuť. To, že Košice mali mierne navrch, je prirodzené, ale chlapci nesklonili hlavy a bojovali, za čo boli nakoniec odmenení ziskom aspoň bodu. Zápas mal slušnú úroveň, viackrát nás podržal brankár Šimon Cmar a ak mám hodnotiť toto stretnutie v globále, som spokojný,“ uviedol Branislav Štefan.  
 

Vranovčania potiahli proti majstrovi z Košíc ako tím!
 
Duel s Košicami sa hral v areáli TJ MASA premiérovo na novom povrchu. Na pôvodný asfaltový podklad bola uložená umelohmotná podložka s perforovaným povrchom, ktorá hráčom ponúka hneď viacero benefitov. „Zmenu povrchu vnímam len a len pozitívne. Loptička sa po novej podložke kĺže rýchlejšie, čo je pre kombinácie a samotnú hru iba dobre. Rovnako dôležité je povedať i to, že na tomto povrchu sú kĺby zaťažované v podstatne menšej intenzite a teda naše zdravie chránime oveľa viac,“ pripomenul V. Kundrát.  
 
 

 

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!