SLOVNAFT CUP: Vranov privíta opäť Michalovce. Prepíše klubovú históriu?

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Do tretice všetko dobré? V MFK Vranov by proti neboli. Zverenci trénera Romana Lazúra sa v treťom kole Slovnaft Cupu predstavia proti MFK Zemplín Michalovce. Účastník Niké ligy postúpil po výsledku 1:0 cez Rožňavu. S aktuálne posledným tímom našej najvyššej súťaže sa Vranovčania stretli v pohári dvakrát. V sezónach 2013/2014 a 2020/2021 – vypadli…

Sezóna 2013/2014

Z aktuálneho kádra si vzájomný pohárový zápas medzi Vranovom a Michalovcami pamätá dvojica Lukáš Kulich a tréner Roman Lazúr, ktorý vtedy ešte ako aktívny hráč odohral celý duel. Dodáme, že Michalovčania pôsobili v sezóne 2013/2014 v II. lige a v Slovnaft Cupe vypadli hneď v ďalšom kole. V Ružomberku síce remizovali 0:0, ale v penaltovom rozstrele zvíťazili 5:4 domáci.

Sezóna 2020/2021

Podstatne zaujímavejší bol súboj v sezóne 2020/2021. Tréner Roman Lazúr v ňom nemohol počítať s Petrukom, Sabolom, Babjakom, Strakom, Kozelom, Burcákom, Kertisom a Hreha, ktorý cez víkend nedohral proti Giraltovciam, nastúpil až do druhého polčasu. Napriek tomu mužstvo proti účastníkovi najvyššej súťaže kožu lacno nepredalo.

Kalich horkosti

Domáci však potrebovali aj trošku povestného športového šťastia. Na prvý inkasovaný gól „prihrali“ súperovi sami, no ešte smolnejší moment prišiel pri druhom presnom zásahu. „Michalovčania išli opäť do vedenia v 28. min., kedy po centri Mendeza pálil ako z dela Kountouriotis. Jeho strela bola síce pohotová, ale zároveň i extrémne nepresná, no nanešťastie pre Vranov trafila do hlavy Lukáča, od ktorého sa odrazila nechytateľne do siete. Kapitán domácich musel byť kvôli krvácaniu ošetrený…“ citujeme z článku z roku 2020.

Hippokratova prísaha

Pripomenieme ešte jeden moment z prvého polčasu. Bodkou za úvodným dejstvom bolo nepríjemné zranenie Jakuba Verčimáka s tržnou ranou na hlave. V prestávke si ho vzal do opatery lekár Michaloviec Jozef Petrík, ktorý mu ju zašil a domáci stredopoliar pokračoval ďalej v hre. „Aj touto cestou sa chcem poďakovať lekárovi hostí, ktorý nám dal Kuba Verčimáka cez polčas dokopy. Klobúk dole pred ním,“ poďakoval sa tréner MFK Vranov Roman Lazúr.

Penalta hitom

O osude zápasu sa definitívne rozhodlo dve minúty pred koncom. Odpískaný pokutový kop vtedy zvalcoval internet… V ďalšom kole privítali Michalovce doma FC Košice. V riadnom hracom čase sa zrodila remíza 1:1 a v penaltovom rozstrele to pomerom 5:3 zvládli hráči hostí.

Duel 3. kola Slovnaft Cupu v jeho aktuálnom súťažnom ročníku medzi MFK Vranov a MFK Zemplín Michalovce je, podľa Futbalnetu, na programe 27. septembra 2023.

MFK Vranov ešte cez mužstvo z najvyššej slovenskej súťaže v pohári nepostúpil. Ale… Každá séria sa raz musí skončiť…

SLOVNAFT CUP 2013/2014 – 2. kolo

MFK Vranov – MFK Zemplín Michalovce 0:2 (0:1)

Góly: 30. Regáli, 90. Kovaľ.

Žltá karta: 54. Berenda.

Zostava Vranov: Makó – Paluba, Gdovin, Novák, Berenda (76. Stanislavský), Kulich (71. Boháč), Kentoš (86. Eštok), Turcovský, Lazúr, Šamo, Streňo.

Zostava Michalovce: Raška (46. Jenčo) – Smrek, Sedlák, Gallo, Podhorin, Kovaľ, Janič, De Marco, Danko (90. Gamkrelidze), Kunca, Regáli (77. Vanák).

***

SLOVNAFT CUP 2020/2021 – 3. kolo

MFK Vranov – MFK Zemplín Michalovce 1:3 (1:2)

Góly: 11. Jakubov – 5. Hirnyi, 28. Lukáč (vl.), 88. Trusa (11m).

ŽK: 34. Veliký, 88. Hanuščák – 51. Hirnyi, 70. Spoljarič.

Zostava Vranov: Sudimák – Milenky (79. Branislav Orosi), Hanuščák, Lukáč, Močič – Verčimák, Mikluš, Veliký (55. Hreha), Mihok, Ristovski – Jakubov (85. Samuel Keresteš).

Zostava Michalovce: Dráb – Vovkun, Kountouriotis, Spoljarič, Ivanov (90. Bujňaček) – Vaško, Garcia, Neofytidis (79. Trusa), Siopis – Hirnyi, Hinds (36. Popovits).


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!