SLOVNAFT CUP: Vo finále Slovan – Trnava sa tlieskalo aj MFK Vranov

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Finále národného pohára je vždy futbalovým sviatkom. Výnimkou nie je ani slovenský Slovnaft Cup. Fanúšikovia na Národnom futbalovom štadióne však netlieskali iba hráčom ŠK Slovan Bratislava a FC Spartak Trnava. Potlesku sa dostalo aj MFK Vranov!

Futbalisti Vranova prepísali v tohtosezónnej edícii Slovnaft Cupu klubovú históriu. Súťažný ročník 2021/2022 v nej ostane zapísaný ako prvý, kedy mužstvo postúpilo do osemfinále. Medzi najlepších šestnásť tímov na Slovensku.

Zverenci trénera Romana Lazúra postupne vyradili Hencovce, Trebišov, v penaltovom rozstrele Medzilaborce a Belú. V zápase o postup medzi najlepšiu osmičku viedli Vranovčania nad FK POHRONIE po prvom polčase 1:0. Fortunaligista síce po zmene strán otočil, ale hráčov z hracej plochy vyprevádzal potlesk.

„Vo viacerých rozhovoroch som povedal, že do Slovnaft Cupu sme sa prihlásili kvôli tomu, aby sme si mohli zahrať proti niektorému z mužstiev najvyššej súťaže, čo je vždy športovou výzvou pre hráčov, pre nás v realizačnom tíme a zároveň zážitkom pre fanúšikov. Na druhej strane s rešpektom nastupujeme proti každému súperovi bez ohľadu na to, v akej súťaži pôsobí a podľa toho sme aj k poháru pristúpili. Hoci chlapcov v jeseni trápili zranenia, vždy chceli nastúpiť bez toho, aby si pýtali úľavy a čas na doliečenie, za čo sa im dostalo odmeny v podobe postupu do osemfinále,“ uviedol tréner MFK Vranov Roman Lazúr.

V osemfinále sa z mužstiev pôsobiacich v regionálnych súťažiach predstavili iba ŠK Sásová a MFK Vranov, ktorý Slovenský futbalový zväz ocenil ako najlepší tím reprezentujúci regionálny futbalový zväz. V prestávke finálového stretnutia medzi ŠK Slovan Bratislava a FC Spartak Trnava prevzali symbolický šek na 3 000 eur tréner Roman Lazúr a ofenzívny líder mužstva Lukáš Kulich.

„Odmena pôjde do kabíny. A to do slova a do písmena. Za tieto peniaze totiž plánujeme zrekonštruovať šatňu A-mužstva. Aby chlapci mali úspech, ktorý dosiahli, na očiach počas každého tréningu, počas každému zápasu, čo verím, že ich bude inšpirovať k tomu, aby sme v budúcej sezóne išli v pohári ešte ďalej,“ dodal s úsmevom R. Lazúr.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!