SLOVNAFT CUP: Milan Lukáč sa definitívne zapísal do futbalovej histórie

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

MFK Vranov prvú prekážku v Slovnaft Cupe zvládol. Šiestoligistu FK Krásna zdolal presvedčivo 7:1.

Hoci v zostave domácich zaujali mená ako Jakub Giertl, či Vladimír Janočko, predsa len papierovým favoritom boli Vranovčania. Zverenci trénera Romana Lazúra si zápas nekomplikovali. Po polhodine viedli 3:0 a po zmene strán svoju prevahu vyšperkovali ďalšími presnými zásahmi. Ich strelecký koncert sa zastavil na čísle sedem. „Celá príprava stála na tom, aby sme kontrolovali priebeh od začiatku obidvoch polčasov. Tentokrát nám to vyšlo, čo sa podpísalo aj pod to, že sme si pripravili množstvo príležitostí. Zdôrazňoval som, aby sme boli efektívni v koncovke, lebo v minulosti nás to viackrát stálo body. Myslím si, že smerom dopredu máme veľkú silu a pokiaľ vyladíme niektoré defenzívne činnosti, budeme môcť byť spokojní,“ hodnotil tréner MFK Vranov Roman Lazúr.

V úvode sezóny zaujal Roman Lazúr striedaniami. Proti Bardejovu vyrovnal striedajúci Rastislav Marcinko a v Krásnej sa k tejto štatistike pripojili Milan Lukáč s Jakubom Vargom. Napriek tomu, že v zostave zvyknú figurovať na defenzívnejších postoch, v Slovnaft Cupe išli na hraciu plochu s ofenzívnym poslaním. „Niekedy je to aj o šťastí, ale každý ofenzívny striedajúci hráč by mal mať chuť skórovať alebo sa podieľať na góle prihrávkou. Pri striedaní ofenzívnych hráčov im dávam vždy jasný pokyn, aby išli za gólom a pomohli sebe, aj tímu,“ reagoval R. Lazúr a pridal postreh Milana Lukáča. „Po zápase Miňo Lukáč s úsmevom hovoril, že až dnes potvrdil úlohu univerzálneho hráča. Začínal ako stredný obranca, pokračoval na kraji obrany, na kraji v strede, na šestke, teraz hral hrot/podhrot a hneď z prvej akcie skóroval.“

V 2. kole vyzve Vranov štvrtoligový FK Kechnec, ktorý vyhral na pôde TJ Dvorníky – Včeláre 4:1. „Určite si pozriem nejaký ich zápas, ako hrali, akí sú tam hráči. IV. liga má svoju kvalitu, o čom sme sa už presvedčili, navyše pohár je iná súťaž. Tak ako sa vieme my vyhecovať na súperov z vyšších súťaží, rovnako k nám pristúpi Kechnec. Preto bude opäť dôležitý vstup do zápasu, vstup do obidvoch polčasov. V Kechneci budeme nastupovať s vlastnými ambíciami, ktorými sú úspešný výsledok a postup,“ dodal R. Lazúr.

FK Krásna – MFK Vranov 1:7 (0:3)

Góly: 61. Horizral – 4. Digoň, 26. Ulianov, 32. Košuda, 47. Lukáč, 80. Varga, 84. Tsiupa, 88. Ulianov.

ČK: 65. Gordoň po 2 ŽK.

Zostava FK Krásna: Giertl – Králik, Červeňák, Balog (71. Fekete), Kompuš (38. Haminda), Janočko, Šuster, Toporčák (71. Človečko), Boda (50. Gordoň), Horizral, Horňák.

Zostava MFK Vranov: Dráb – Macejko, Šuľák, Babjak, Tsiupa, Ulianov, Demčák, Verčimák, Milenky (55. Veliký), Digoň (55. Varga), Košuda (46. Lukáč).

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!