FOTOREPORT: Slovenský Guardiola po Brekove/Soli na tróne aj so Zámutovom

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

FK Tatran Zámutov ovládol ligu. Zaslúžene! Kouč Peter Mražik si to tretím postupom vo svojej kariére namieril medzi trénerské legendy.

Zámutovčania ovládli všetky kľúčové štatistiky! Niekto môže namietať, že čísla sú len čísla, ale… Vďaka náhode môžete vyhrať, ale nie vyhrávať. A partia okolo Mikiho Béreša vyhrávala!

Zámutov mal na konte najviac výhier – 19. Najviac bodov získal doma, aj vonku. Táto dominancia vyznieva o to pôsobivejšie, že s mužstvami na ďalších piatich miestach, teda Jasenovom, Pakostovom, Hencovcami, Kamenicou nad Cirochou a Lackovcami uhral v „zápasoch pravdy“ šesť víťazstiev, tri remízy a prehral iba raz.


Kto vie, ten vie. Strieľať góly s ľahkosťou. Najlepší strelec súťaže Peter Kolník sa so sezónou rozlúčil hetrikom. FOTO: Imrich Makó.

Hráči Tatrana si futbal užívali. Od brankárskej dvojice Maroš Balint – Marek Kmec s desiatimi čistými kontami (9/1). V súperových šestnástkach hviezdil Peter Kolník, s 27 presnými zásahmi najlepší strelec súťaže. Mimochodom, gólovo sa presadilo až jedenásť strelcov.


Za najlepšieho hráča FK Tatran Zámutov v práve skončenej sezóne bol vyhlásený Patrik Ihnát. Cenu mu odovzdal Ján Kopec. FOTO: Imrich Makó.

Samostatnou kapitolou je univerzál Patrik Ihnát. V domácom stretnutí proti Kamenici nad Cirochou trafil exkluzívne. Odmenou pre neho bolo nielen mimoriadne dôležité víťazstvo 3:1, ale aj nominácia v prestížnej a mediálne sledovanej ankete Gól roka.

Ako sa hovorí, na záver to najlepšie! Tréner Peter Mražik, alebo ak chcete slovenský Pep Guardiola. Expert na víťazstvá, expert na postupy. Prvýkrát postúpil ako trénerský nováčik vo svojej vôbec prvej sezóne po skončení aktívnej hráčskej kariéry so Spartakom Brekov. Pre milovníkov histórie uvádzame sezónu – 2004/2005. Rovnaký úspech si zopakoval v sezóne 2016/2017 s FK Soľ. Radosť z tretieho postupu spolu s ním oslávili opäť Dávid Hrivňák a Marco Ladomerský, ktorých viedol aj v Soli.


Trénera Petra Mražika nosili na rukách v Brekove, Soli a aj v Zámutove. FOTO: Imrich Makó.

Pristavme sa pri postupoch Soli a Zámutova. Obidva úspechy prišli po štyroch rokoch systematickej práce. Aj preto porovnanie s Pepom Guardiolom, ktorý Ligu majstrov nevyhral s Manchestrom City okamžite. Jedným z kľúčových faktorov úspechu je trpezlivosť. Funkcionári v Soli a Zámutove ju Petrovi Mrážikovi dopriali. Vďaka tomu ju mohol i on dopriať svojim mužstvám.

Skladal si zostavu, vylaďoval detaily a vďaka jeho charizme mu hráči verili, išli za ním. Pri ceste za prvenstvom v súťaži ste pod tlakom celý týždeň, víkend čo víkend. Čiara medzi úspechom a neúspechom je tenká. Mimoriadnu úlohu hrá každý bod, každý gól. Peter Mražik má však na ich zvládanie nespochybniteľné know-how a vďaka tomu sa v sobotu v Zámutove oslavovalo!

FK Tatran Zámutov – FK Vechec 4:1 (1:0)

Góly: 6. Kolník, 62. Mezej, 80. Kolník, 90. Kolník – 85. Leporis.

ŽK: 44. Orosi, 45. Soták, 56. D. Hrivňák 63. Mezej, 87. Ihnát – 64. Tkáč

Zostava Zámutov: Balint – Mezej, D. Hrivňák, Ovšák, Orosi, Ihnát, Babinský, Biž, M. Habina, Kolník, Soták (81. M. Hrivňák).

Zostava Vechec: Petro (28. Mitrišin) – Leporis, Husivarga (76. J. Habina), Uhlík, Tkáč, J. Adam, P. Baran (79. M. Adam), Sabol, Hajduch, M. Baran, Feško.


Fotogaléria

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!