Slová R. Lazúra o II. lige vo Vranove sa naplnili „do roka a do dňa“

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

„Neostáva nám nič iné, iba sa posunúť vyššie, ako je III. liga,“ tieto slová vyriekol manažér MFK Vranov Roman Lazúr vo februári minulého roka v reakcii na ambície A-mužstva v súvislosti s rozhodnutím Konferencie SFZ, ktorá dala zelenú reorganizácii III. ligy dospelých. Jeho slová sa ukázali ako prorocké „do roka a do dňa“. Na vranovskom štadióne sa naozaj hrala II. liga. V troch majstrovských stretnutiach privítal súperov pri Topli Partizán Bardejov.

Na Slovensku dostali zelenú aktuálne dve najvyššie futbalové súťaže. Keďže v II. lige mali kluby resty ešte z jesennej časti a voľných termínov k dispozícii veľa nie je, padlo rozhodnutie začať jarnú časť už vo februári.

Bardejovčania sa rozhodli odohrať prvé tri jarné domáce zápasy vo Vranove. Dôvodom boli nevyspytateľné poveternostné podmienky a fakt, že Partizán nemá certifikovanú hraciu plochu s umelou trávou pre II. ligu. Dodáme, že Bardejov postupne na štadióne MFK zdolal Poprad 2:1, remizoval s Púchovom 2:2 a Košiciam podľahol 1:2.

Bardejov našiel vo Vranove kultivované prostredie a ideálne podmienky. Dopomohol tomu tiež fakt, že treťoligista využil nútenú prestávku na investície. Fanúšikovia si určite všimnú nový plot a predovšetkým rekonštrukciou prešli vnútorné priestory, kde je pre hráčov k dispozícii vynovené sociálne zázemie. „Touto cestou sa chceme čo najsrdečnejšie poďakovať Romanovi Lazúrovi z Vranova nad Topľou, ktorý má najväčšiu zásluhu na fakte, že sme počas týchto duelov pocítili teplo domova. Ďakujeme za pomoc, ústretovosť a spoluprácu pri organizácii všetkých stretnutí. Ceníme si hlavne skvele odvedenú prácu pred prvým zápasom, keď ešte niekoľko hodín pred úvodným hvizdom bolo celé ihrisko pokryté bielou perinou. Poďakovanie však patrí aj samotnému klubu Vranov nad Topľou a všetkým, ktorí vynaložili dostatok úsilia a pomohli nám odohrať tieto zápasy. Ďakujeme a držíme prsty v ďalšej práci,“ napísal na svojej facebookovej stránke Partizán Bardejov.

Pristavíme sa pri prvom dueli s Popradom, ktorý sa hral 13. februára a v priebehu týždňa sa počasie stavalo „na zadné“. Predstavte si situáciu. Napadne sneh. Odhrniete ho z hracej plochy. Po odmakanej šichte odchádzate domov s pocitom dobre vykonanej práce, no a ráno sa zobúdzate s tým, že môžete začať od znova. Takto sa to zopakovalo trikrát! V spolupráci s pracovníkmi oddelenia verejnoprospešných prác Mestského úradu vo Vranove nad Topľou sa však podarilo túto výzvu zvládnuť. „Bol to naozaj hektický týždeň. Každý deň sme sledovali predpoveď počasia, ktoré futbalu veľmi neprialo a o to viac by som sa chcel poďakovať za pomoc mestu Vranov, marketingovému manažérovi klubu Lukášovi Vagaskému a členovi správnej rady Mikulášovi Nemešovi, ktorý nám pomáhal manažovať celý proces technicky,“ reagoval Roman Lazúr.

Odhrnúť sneh z hracej plochy pomocou mechanizmov bola len časť problému. Upraviť totiž bolo potrebné aj priestor za autovými čiarami, kde už musela nastúpiť i ľudská sila. „Napadlo toľko snehu, že sme ho nemali kde dávať. Keďže za autovými čiarami musel ostať priestor na výbeh pre hráčov, potrebovali sme to vyriešiť. Pomohli sme si síce frézou, ale na rad prišli aj lopaty. Spolu s Lukášom sme vyhrnuli rukávy, ruku k dielu priložili náš ISSF manažér Miro Kužma, môj syn s partiou a stiahol som pomôcť nám Juraja Ficka so Šimonom Kertisom,“ poďakoval sa Roman Lazúr.

„Domáce“ zápasy Bardejova vo Vranove mali len jednu chybu. Hrali sa bez divákov. Niet pochýb o tom, že najmä duel s Košicami by sa tešil mimoriadnej diváckej kulise. Futbalová rodina je však v očakávaní, kedy sa taktiež začne opäť hrať na regionálnej úrovni. Napr. Vranov nastúpil na doteraz posledný majstrovský zápas 26. septembra proti Giraltovciam. „Chcel som veriť, že jarná časť by mohla na našej úrovni odštartovať počas Veľkej noci, ale ako už vieme, nebude tomu tak. Ďalší termín, o ktorom sa hovorí, je máj. Môžeme veriť, dúfať, priať si, no čokoľvek predpovedať si dnes asi nikto nedovolí,“ reagoval R. Lazúr.

Nech sa už jarná časť začne v akomkoľvek termíne, príprava na ňu bude v každom prípade špecifická. Pre R. Lazúra by bolo ideálne, keby mužstvá dostali k dispozícii na prípravu aspoň štyri týždne, no predstaviť si vie nabehnúť do zápasového rytmu aj po troch týždňoch v tréningu. Ďalšou otázkou je, s akým zložením kádrov budú môcť tréneri počítať. Predsa len dopad koronakrízy na spoločnosť má ekonomické aspekty a pre hráčov, pôsobiacich najmä v regionálnych súťažiach, je v tejto dobe prioritou garancia stabilného príjmu. „V našom prípade si prácu v zahraničí našli Miroslav Hanuščák, Marek Mihok a ešte v jeseni Dominik Sabol. So všetkými troma rátame, ale pokiaľ by sme s nimi počítať nemohli, priestor by sme dali našim, najmä končiacim, dorastencom. S chlapcami v kádri komunikujem a v rámci možností sa snažia udržiavať v kondícii. Múdrejší však budeme, keď prídu na prvý tréning a uvidíme, čo si budeme môcť dovoliť,“ dodal R. Lazúr.

Mohlo by Vás zaujímať

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!