Šláger medzi MFK Vranov – FK Humenné preložila ŠTK na iný termín

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Šláger víkendového 4. kola MFK Vranov – FK Humenné Športovo-technická komisia VsFZ preložila na 1. september 2020. Dôvodom je zákaz všetkých hromadných športových a kultúrnych podujatí v meste Vranov nad Topľou.

V okrese Vranov nad Topľou bol v ostatných dvoch týždňoch zaznamenaný zvýšený počet pozitívnych prípadov na COVID-19. Z toho dôvodu vydal Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom vo Vranove nad Topľou rozhodnutie, ktorým nariadil zrušenie hromadných športových a kultúrnych podujatí na území mesta.

Na zhoršenú epidemiologickú situáciu vo vranovskom okrese reagovala aj Športovo-technická komisia VsFZ, ktorá na základe vyššie citovaného rozhodnutia preložila zápas TIPOS III. ligy medzi MFK Vranov a FK Humenné na 1. september. „Pokiaľ by zákaz organizovania hromadných športových podujatí na území mesta Vranov nad Topľou platil aj 1. septembra, stretnutie sa odohrá mimo Vranova s tým, že klub bude povinný zabezpečiť jeho odohratie na inej hracej ploche spĺňajúcej parametre III. ligy. Zápas sa bude môcť hrať pred divákmi, ale dodržané budú musieť byť všetky opatrenia, vrátane obmedzenia kapacity štadióna na 50%,“ informoval našu redakciu sekretár Východoslovenského futbalového zväzu v Košiciach Marcel Eperješi.

Derby medzi Vranovom a Humenným sa už v týždni tešilo zvýšenému záujmu futbalovej verejnosti. MFK na tento fakt reagoval spustením predpredaja vstupeniek. Keďže miesto odohratia stretnutia sa dnes stopercentne predvídať nedá, klub sa rozhodol majiteľom už zakúpených vstupeniek peniaze vrátiť. „Nikto z nás si v klube nedovolí prognózovať, čo bude najbližšie dni. Musíme počkať na vývoj situácie. Aj pre nás je to nová situácia, ktorú sme na začiatku týždňa nepredpokladali. O rozhodnutí ŠTK VsFZ sme sa dozvedeli dnes a ešte sme ani nestihli s nikým hovoriť o prípadnej alternatíve odohrať zápas na inom štadióne. Čo sa týka predpredaja vstupeniek, fanúšikom budú peniaze vrátané. Vstupenky môžu vrátiť na predajnom mieste, kde si ich zakúpili,“ uviedol manažér MFK Vranov Roman Lazúr.

Zároveň pripomíname ďalšie opatrenie Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom vo Vranove nad Topľou, na základe ktorého sa odohrajú futbalové zápasy Nižný Hrušov – Sabinov (IV. liga), Zámutov – Sečovská Polianka (V. liga), ČIERNE-ŽIPOV – Belá nad Cirochou (V. liga) bez divákov.

Mohlo by Vás zaujímať

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!