Skvelá správa! Ľadová plocha v areáli ZŠ JUH vo Vranove bude spustená!

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Výborná správa pre korčuliarsku verejnosť. Ľadová plocha v areáli ZŠ JUH vo Vranove nad Topľou bude predsa len počas tejto zimy v prevádzke.

Napriek prísľubu na decembrovom rokovaní Mestského zastupiteľstva vo Vranove nad Topľou, že v prípade uvoľnenia epidemiologických opatrení bude ľadová plocha v areáli ZŠ JUH spustená, sme v závere minulého roka informovali, že klzisko do prevádzky neuvedú. Riaditeľka školy Zlatica Halajová vysvetlila, že pri teplom počasí, ktoré sme v uplynulých dňoch na Slovensku zaznamenali, by namrazenie ľadu a jeho udržanie bolo ekonomicky neefektívne.

Iniciatíva poslancov

Na túto situáciu zareagovali vranovskí poslanci. Aj na základe príkladov zo Stropkova alebo Strážskeho kontaktovali Igor Pribula a Martin Buzáš kolegov s e-mailom a textom, v ktorom „vyzývajú primátora mesta o prehodnotenie rozhodnutia prevádzkovať klzisko na ZŠ Juh s poukázaním, že je to jediná možnosť pre aktívne vyžitie deti a mládeže v zimných mesiacoch vo Vranove nad Topľou.“ Dodáme, že k tejto iniciatíve sa spôsobom per rollam prihlásilo všetkých 25 poslancov.

Podľa I. Pribulu nesmie hrať ekonomická rentabilnosť v prípade, kedy je reč o podmienkach na športovanie pre verejnosť s dôrazom na deti a mládež, rozhodujúcu úlohu. „O stratovosti by som nehovoril, lebo to robíme pre občanov, a to je vždy zisk. Najlepším darčekom pre deti by bolo, keby sa mohli korčuľovať. Keď sa našli finančné prostriedky na iné pozornosti, musí sa nájsť aj na prevádzku klziska. Ľudia dnes chodia na ľad do Strážskeho, tak si myslím, že je našou povinnosťou vytvoriť rovnaké podmienky aj vo Vranove nad Topľou. Keďže od Troch kráľov hlásia ochladenie, prišli sme s výzvou na sprevádzkovanie ľadovej plochy pri ZŠ JUH,“ uviedol I. Pribula.

Klzisko sa otvorí

Prednosta Mestského úradu vo Vranove nad Topľou Imrich Kónya v odpovedi poslancom vysvetlil, že materiálne a technicky je otvorenie klziska zabezpečené. Ako pripomenul, mesto ho malo v pláne otvoriť pre verejnosť už koncom roka 2021.  Z dôvodu zlej epidemiologickej situácie podloženej opatreniami hlavného hygienika a v neposlednom rade aj z dôvodu nevyhovujúceho počasia to nebolo však možné zrealizovať. „Vzhľadom ku priaznivej predpovedi počasia začneme v pondelok 10. januára 2022 s prácami zameranými na samotné sprevádzkovanie ľadovej plochy (osadenie mantinelov, zaľadnenie plochy a pod.). Sprístupnenie klziska pre verejnosť pri priaznivom vývoji počasia predpokladáme v týždni od 17. 1. 2022,“ informoval Imrich Kónya.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!