Skvelá správa! Juniori Vranova sú zápas od historického postupu

imrich.mako@vranovske.sk
Autor

Skvelé správy z Pruského. Hokejbaloví juniori HMHK bauska. Vranov zdolali domácich v prvom štvrťfinále 3:2 a len jeden zápas ich delí od postupu do historického semifinále! Prvú šancu budú mať v nedeľu – 28. júna o 13.30. hod.

Vranovčania nevstúpili do zápasu ideálne, pretože inkasovali už v prvom striedaní po devätnástich sekundách hry. Napriek tomu nimi tento moment neotriasol a ešte v prvej tretine vyrovnal Ondrej Ladomirjak. V druhej tretine to už zverenci trénera Branislava Štefana rozbalili naplno a po presných zásahoch Samuela Havrilka so Sebastiánom Šteklačom vyhrávali 3:1. Domáci síce znížili na rozdiel jedného gólu, no v poslednej 15-minútovke zatiahol Šimon Cmar rolety, spoluhráči pred ním odmakali každé jedno striedanie a po záverečnom hvizde sa tešili zo zaslúženého víťazstva! „Napriek tomu, že sme cestovali o deň skôr a hráčov som upozorňoval na to, aký bude začiatok dôležitý, predsa len sme po pár sekundách inkasovali. Na druhej strane sa však ukázala sila kolektívu a postupne sme výsledok otočili. Predovšetkým v druhej tretine sme boli jasne lepším tímom a v poslednej časti hry sme ukázali, že sme v play off právom. Chlapci potvrdili, že sa posunuli nielen výkonnostne, ale aj v hlavách. Držali nervy na uzde, plnili taktické pokyny a dovolím si povedať, že víťazstvo udržali s prehľadom,“ hodnotil tréner HMHK bauska. Vranov Branislav Štefan.

 Play off je nová – samostatná súťaž. Scenár, ktorý platil a vychádzal v základnej časti, zrazu môže rýchlo zapadnúť prachom, ale všetko nasvedčuje tomu, že prípad vranovských juniorov to nebude. Hráči v Pruskom posunuli teamwork na ešte vyšší level a práve na tomto pilieri postavili svoje víťazstvo. „Zápas bol diametrálne odlišný od toho, ktorý sme odohrali s Pruským naposledy po reštarte súťaže doma (Vranov vyhral 10:3, pozn. red.), ale čakali sme to a boli sme na to pripravení. Hráči pochopili, že play off je iná súťaž a keď som v predchádzajúcom rozhovore hovoril o egách, som rád, že v Pruskom ich na ihrisko nezobrali. Ustáli ťažšie súboje, aj emotívnejšie situácie a vďaka tomu sme hrali napr. viac presiloviek ako súper, čo v tomto zápase bolo jedným z kľúčov k úspechu,“ zdôraznil B. Štefan.

Vranov môže spečatiť historický postup už v nedeľu – 28. júna o 13.30 hod. Keďže play off je sviatkom v každom športovom odvetví, ďalšie slová sú tu zbytočné. Stačí len napísať – príďte chlapcov povzbudiť do areálu TJ MASA! „Trošku nás mrzí, že sa nám zranil obranca Samo Gvušč, ktorý nám bude citeľne chýbať, ale zabojujeme aj za neho. Dôležité bude pokračovať v tom, čo sme si po taktickej stránke nastavili. Hráči veľmi dobre vedia, čo, aj ako majú robiť, len musíme mať čisté hlavy a potom by sme mohli potvrdiť postup už zajtra,“ dodal B. Štefan.

Akékoľvek kopírovanie obsahu bez vedomia redakcie je zakázané!