Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY
Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY

Martin Kapraľ dotiahol Slovensko do štvrťfinále majstrovstiev sveta

Šport / Futbal / Martin Kapraľ dotiahol Slovensko do štvrťfinále majstrovstiev sveta

Martin Kapraľ dotiahol Slovensko do štvrťfinále majstrovstiev sveta
Aké sú môžnosti reklamy?

Slovenská reprezentácia v malom futbale postúpila na svetovom šampionáte v austrálskom Perthe medzi najlepších osem tímov. Dôležitou súčasťou výberu trénera Ladislava Borbélyho bol aj brankár TO-DAY Hydrokres Prešov a MFK Vranov Martin Kapraľ, ktorý u Protinožcov nastúpil v štyroch stretnutiach.

Martin Kapraľ si reprezentačnú premiéru odkrútil v decembri minulého roka proti Švajčiarsku, ktoré sme v dvojstretnutí zdolali dvakrát zhodne 3:2. Ďalší dôležitý krok k účasti na svetovom šampionáte urobil na majstrovstvách Slovenska, kde spoľahlivými výkonmi výrazne pomohol TO-DAY Hydrokres Prešov k zisku titulu. Pripomenieme, že jeho spoluhráčom bol Wisdom Uda Kanu a nebyť zlomenej ruky, na ihrisku by určite hviezdil aj Filip Bednár. „Reprezentačný káder bol nabitý, preto nikto z nás Austráliu istú nemal. Keďže všetci máme civilné zamestnanie, v práci sme si dohodli v prípade nominácie dovolenky, ale definitívu sme sa dozvedeli až po jej zverejnení dva týždne pred MS,“ vysvetľoval Martin Kapraľ.


Martin Kapraľ získal v drese TO-DAY Hydrokres Prešov titul majstra Slovenska, za čo bol ocenený honorom Športovec mesiaca jún.

V reprezentačnej bráne vytvoril dvojicu s kolegom z ASGuard security Košice Stanislavom Pellom, ktorý vo „veľkom“ futbale chytá za treťoligového nováčika TJ Mladosť Kalša. Hoci brankári sú známi tým, že pre vnútornú pohodu sú radi, ak majú vopred určené, kto je jednotka, Ladislav Borbély to v kabíne oznámil na predzápasovej príprave. „So Stanom Pellom sme vytvorili vyrovnanú dvojicu. O tom, kto bude chytať v prvom stretnutí proti Japonsku sme sa dozvedeli, keď tréner prečítal zostavu. Som rád, že som dostal toľko priestoru, ale do brány si zaslúžil ísť aj Stano, ktorý chytal proti Kostarike a viackrát nás podržal,“ pripomenul M. Kapraľ.

V prvom dueli nastúpilo Slovensko proti Japonsku. Tréner L. Borbély v rozhovore pred stretnutím naznačil, že súper zvykne uletieť pri dodržiavaní taktických pokynov a jeho analýza platila na ihrisku do bodky. Víťazstvo 6:0 bolo skvelým vstupom do turnaja. „V prvom rade bolo Japonsko pre nás veľkou neznámou. Nevedeli sme, čo môžeme čakať, no mali sme dobrý vstup do zápasu a po prvom góle sme už hrali s ľahkosťou, čo sa postupne premietlo aj do skóre,“ uviedol M. Kapraľ.


V aktuálnej sezóne je Martin Kapraľ oporou MFK Vranov.

V druhom kole bol na programe súboj s Kostarikou. Počasie v Austrálii však malému futbalu neprialo a náš zápas musel byť preložený na pondelok. Napriek tomu, že naši hráči sú naučení hrať v daždi, vetre, dokonca aj v snehu, podmienky v Perthe boli naozaj v ofsajde. „Už od rána bolo sychravo a pod mrakom. Problémom bol však vietor, ktorý postupne zosilňoval. Nemáme problém hrať v podobných podmienkach, ale keď ste kopli do lopty, vrátila sa oblúčikom naspäť... Okrem toho jedna z tribún, ktoré boli montované, bola krytá a nebezpečne ňou kolísalo. Počas prípravy na stretnutie nám prišla sms, že sa zápas prekladá, čo si myslím, že bolo určite správne rozhodnutie,“ opísal situáciu M. Kapraľ.

Papierovo sa najvyrovnanejší zápas očakával proti Tunisku, ktoré obhajovalo 5. miesto z domácich majstrovstiev sveta. Remíza 1:1 bola z pohľadu postupu pozitívnym výsledkom. „Tunisania boli nepríjemní, ale nie futbalovo, skôr z pohľadu ich charakteru. Nevynechali žiadnu príležitosť, aby nás nekopli, neštipli a zároveň sami ochotne išli k zemi. Nakoniec sme inkasovali po vlastnom góle, no remíza nám dávala nádej postup z prvého miesta,“ reagoval M. Kapraľ.

Smerom k osemfinále bolo jasné, že postupujúci z našej skupiny narazí na dvojicu zo skupiny, v ktorej hrali Mexičania. Keďže tí sa nakoniec stali majstrami sveta, bolo dôležité vyhnúť sa im. Pre Slovákov to znamenalo postúpiť z prvého miesta. Túto misiu výhrou 4:0 nad Kostarikou komfortne naplnili. S Moldavskom sme v  play off remizovali 2:2, preto sa muselo rozhodnúť v penaltovom rozstrele. Komentátorská dvojica RTVS predstavila M. Kapraľa ako experta na túto disciplínu a náš brankársky hrdina svoju povesť potvrdil dvoma chytenými strelami. „Sám seba by som nenazval expertom, akurát som si našiel štýl, ktorý mi vychádza. Keďže brány sú menšie, snažím sa vykryť maximum priestoru. Nejdem hneď na zem a do poslednej chvíle čakám stojac na nohách. Pri tak malej bráne a vzdialenosti je dôležité presvedčiť hlavu a pripraviť telo na úder, aby sa človek lopte neuhol. Ak máte aj trošku povestného šťastia, potom sa podarí pomôcť mužstvu, ako som sa o to snažil ja v Perthe,“ usmieval sa M. Kapraľ.


Účasť na MS v Perthe bola pre hráčov nielen skúsenosťou, ale aj zážitkom.

Hoci sa nestáva každý deň, aby hráči, v tomto prípade v malom futbale, mohli povedať, že potiahli národný tím medzi najlepšiu osmičku na svete, brankár majstrovského TO-DAY Hydrokres Prešov to takto nevnímal. „Nevnímal som to takto vtedy, a nemyslím si to ani teraz, aby postup závisel na mne. Bez penza práce, ktorú chlapci odviedli, by sme sa k penaltám nedostali, preto by som sa im chcel poďakovať. Stáť za nimi je paráda. Keď viete, že si môžete navzájom dôverovať, vtedy sa hrá, aj chytá oveľa ľahšie,“ zdôraznil M. Kapraľ.

V štvrťfinále vyzvali Slovensko brazílski Kanárici. Od úvodu bolo jasné, že to bude súboj brankárskych osobností, pretože či už M. Kapraľ alebo obidvaja gólmani súpera predviedli viacero fantastických zákrokov. Zápas s pribúdajúcimi minútami gradoval, pričom v druhej minúte nadstaveného času zahral obranca Brazílie evidentne rukou. Rozhodcovia síce chvíľu váhali, ale nakoniec predsa len ukázali na biely bod. Dušan Dzíbela však penaltu nepremenil a naša reprezentácia sa rozlúčila s MS prehrou 1:2. „Brazílčania potvrdili, že sú vynikajúcimi individualitami a navyše v tomto stretnutí im výborne zachytali brankári. Dušan Dzíbela chcel kopnúť penaltu inak, ale šmykol sa a nepremenil ju. Počas zápasu sme však mali dostatok šancí, ktoré sme mohli premeniť, preto sme mu nikto nič nevyčítali. Vypadnutie po takomto priebehu bolelo a sám som povedal, že už dlho ma takto prehra nemrzela, ale s odstupom času si myslím, že sa nám podarilo uhrať pekný úspech,“ konštatoval M. Kapraľ.
 

Martin Kapraľ dotiahol Slovensko do štvrťfinále majstrovstiev sveta

Šport / Futbal / Martin Kapraľ dotiahol Slovensko do štvrťfinále majstrovstiev sveta

Martin Kapraľ dotiahol Slovensko do štvrťfinále majstrovstiev sveta
Aké sú môžnosti reklamy?

Slovenská reprezentácia v malom futbale postúpila na svetovom šampionáte v austrálskom Perthe medzi najlepších osem tímov. Dôležitou súčasťou výberu trénera Ladislava Borbélyho bol aj brankár TO-DAY Hydrokres Prešov a MFK Vranov Martin Kapraľ, ktorý u Protinožcov nastúpil v štyroch stretnutiach.

Martin Kapraľ si reprezentačnú premiéru odkrútil v decembri minulého roka proti Švajčiarsku, ktoré sme v dvojstretnutí zdolali dvakrát zhodne 3:2. Ďalší dôležitý krok k účasti na svetovom šampionáte urobil na majstrovstvách Slovenska, kde spoľahlivými výkonmi výrazne pomohol TO-DAY Hydrokres Prešov k zisku titulu. Pripomenieme, že jeho spoluhráčom bol Wisdom Uda Kanu a nebyť zlomenej ruky, na ihrisku by určite hviezdil aj Filip Bednár. „Reprezentačný káder bol nabitý, preto nikto z nás Austráliu istú nemal. Keďže všetci máme civilné zamestnanie, v práci sme si dohodli v prípade nominácie dovolenky, ale definitívu sme sa dozvedeli až po jej zverejnení dva týždne pred MS,“ vysvetľoval Martin Kapraľ.


Martin Kapraľ získal v drese TO-DAY Hydrokres Prešov titul majstra Slovenska, za čo bol ocenený honorom Športovec mesiaca jún.

V reprezentačnej bráne vytvoril dvojicu s kolegom z ASGuard security Košice Stanislavom Pellom, ktorý vo „veľkom“ futbale chytá za treťoligového nováčika TJ Mladosť Kalša. Hoci brankári sú známi tým, že pre vnútornú pohodu sú radi, ak majú vopred určené, kto je jednotka, Ladislav Borbély to v kabíne oznámil na predzápasovej príprave. „So Stanom Pellom sme vytvorili vyrovnanú dvojicu. O tom, kto bude chytať v prvom stretnutí proti Japonsku sme sa dozvedeli, keď tréner prečítal zostavu. Som rád, že som dostal toľko priestoru, ale do brány si zaslúžil ísť aj Stano, ktorý chytal proti Kostarike a viackrát nás podržal,“ pripomenul M. Kapraľ.

V prvom dueli nastúpilo Slovensko proti Japonsku. Tréner L. Borbély v rozhovore pred stretnutím naznačil, že súper zvykne uletieť pri dodržiavaní taktických pokynov a jeho analýza platila na ihrisku do bodky. Víťazstvo 6:0 bolo skvelým vstupom do turnaja. „V prvom rade bolo Japonsko pre nás veľkou neznámou. Nevedeli sme, čo môžeme čakať, no mali sme dobrý vstup do zápasu a po prvom góle sme už hrali s ľahkosťou, čo sa postupne premietlo aj do skóre,“ uviedol M. Kapraľ.


V aktuálnej sezóne je Martin Kapraľ oporou MFK Vranov.

V druhom kole bol na programe súboj s Kostarikou. Počasie v Austrálii však malému futbalu neprialo a náš zápas musel byť preložený na pondelok. Napriek tomu, že naši hráči sú naučení hrať v daždi, vetre, dokonca aj v snehu, podmienky v Perthe boli naozaj v ofsajde. „Už od rána bolo sychravo a pod mrakom. Problémom bol však vietor, ktorý postupne zosilňoval. Nemáme problém hrať v podobných podmienkach, ale keď ste kopli do lopty, vrátila sa oblúčikom naspäť... Okrem toho jedna z tribún, ktoré boli montované, bola krytá a nebezpečne ňou kolísalo. Počas prípravy na stretnutie nám prišla sms, že sa zápas prekladá, čo si myslím, že bolo určite správne rozhodnutie,“ opísal situáciu M. Kapraľ.

Papierovo sa najvyrovnanejší zápas očakával proti Tunisku, ktoré obhajovalo 5. miesto z domácich majstrovstiev sveta. Remíza 1:1 bola z pohľadu postupu pozitívnym výsledkom. „Tunisania boli nepríjemní, ale nie futbalovo, skôr z pohľadu ich charakteru. Nevynechali žiadnu príležitosť, aby nás nekopli, neštipli a zároveň sami ochotne išli k zemi. Nakoniec sme inkasovali po vlastnom góle, no remíza nám dávala nádej postup z prvého miesta,“ reagoval M. Kapraľ.

Smerom k osemfinále bolo jasné, že postupujúci z našej skupiny narazí na dvojicu zo skupiny, v ktorej hrali Mexičania. Keďže tí sa nakoniec stali majstrami sveta, bolo dôležité vyhnúť sa im. Pre Slovákov to znamenalo postúpiť z prvého miesta. Túto misiu výhrou 4:0 nad Kostarikou komfortne naplnili. S Moldavskom sme v  play off remizovali 2:2, preto sa muselo rozhodnúť v penaltovom rozstrele. Komentátorská dvojica RTVS predstavila M. Kapraľa ako experta na túto disciplínu a náš brankársky hrdina svoju povesť potvrdil dvoma chytenými strelami. „Sám seba by som nenazval expertom, akurát som si našiel štýl, ktorý mi vychádza. Keďže brány sú menšie, snažím sa vykryť maximum priestoru. Nejdem hneď na zem a do poslednej chvíle čakám stojac na nohách. Pri tak malej bráne a vzdialenosti je dôležité presvedčiť hlavu a pripraviť telo na úder, aby sa človek lopte neuhol. Ak máte aj trošku povestného šťastia, potom sa podarí pomôcť mužstvu, ako som sa o to snažil ja v Perthe,“ usmieval sa M. Kapraľ.


Účasť na MS v Perthe bola pre hráčov nielen skúsenosťou, ale aj zážitkom.

Hoci sa nestáva každý deň, aby hráči, v tomto prípade v malom futbale, mohli povedať, že potiahli národný tím medzi najlepšiu osmičku na svete, brankár majstrovského TO-DAY Hydrokres Prešov to takto nevnímal. „Nevnímal som to takto vtedy, a nemyslím si to ani teraz, aby postup závisel na mne. Bez penza práce, ktorú chlapci odviedli, by sme sa k penaltám nedostali, preto by som sa im chcel poďakovať. Stáť za nimi je paráda. Keď viete, že si môžete navzájom dôverovať, vtedy sa hrá, aj chytá oveľa ľahšie,“ zdôraznil M. Kapraľ.

V štvrťfinále vyzvali Slovensko brazílski Kanárici. Od úvodu bolo jasné, že to bude súboj brankárskych osobností, pretože či už M. Kapraľ alebo obidvaja gólmani súpera predviedli viacero fantastických zákrokov. Zápas s pribúdajúcimi minútami gradoval, pričom v druhej minúte nadstaveného času zahral obranca Brazílie evidentne rukou. Rozhodcovia síce chvíľu váhali, ale nakoniec predsa len ukázali na biely bod. Dušan Dzíbela však penaltu nepremenil a naša reprezentácia sa rozlúčila s MS prehrou 1:2. „Brazílčania potvrdili, že sú vynikajúcimi individualitami a navyše v tomto stretnutí im výborne zachytali brankári. Dušan Dzíbela chcel kopnúť penaltu inak, ale šmykol sa a nepremenil ju. Počas zápasu sme však mali dostatok šancí, ktoré sme mohli premeniť, preto sme mu nikto nič nevyčítali. Vypadnutie po takomto priebehu bolelo a sám som povedal, že už dlho ma takto prehra nemrzela, ale s odstupom času si myslím, že sa nám podarilo uhrať pekný úspech,“ konštatoval M. Kapraľ.
 

×

ZNAČKY: Vranovské NOVINKY SPEKTRUM Stropkov Vranov Týždenník Noviny Zaujímavosti Občan Šport Kultúra Pohotovosť

Realizácia © 2019 GRAND STUDIO, s.r.o. - tvorba propagačnej grafiky a webových stránok