Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY
Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY

J. Bratko: Ešte nikto nevymyslel techniku, ktorá by nahradila koňa

Správy / Obce / J. Bratko: Ešte nikto nevymyslel techniku, ktorá by nahradila koňa

J. Bratko: Ešte nikto nevymyslel techniku, ktorá by nahradila koňa
Aké sú môžnosti reklamy?

V spolupráci s Asociáciou furmanov Slovenska privítali v Davidove jubilejný desiatykrát furmanských majstrov. V areáli Pod klinom sa predstavili v troch disciplínach – slalome s nakladaním metrovice, slalome s kladou na presnosť a silovej disciplíne. Keďže počasie organizátorom prialo, podujatie sa tešilo aj početnej diváckej kulise.

Furmanstvo má pri práci s drevom v lese nezastupiteľné miesto. Výnimkou nie sú ani Slanské vrchy, do ktorých je jednou zo vstupných brán aj Davidov. Keď pred desiatimi rokmi prišiel Juraj Bačik s nápadom zorganizovať furmanské preteky, obec a členovia miestneho poľovníckeho združenia sa bez váhania rozhodli priložiť ruku k dielu. „Kolbište, kde sa dnes súťaží, bola zarastená remízka, ktorú sme vyčistili a dali do stavu, v akom je teraz. Tohto roku nám prípravy komplikovalo daždivé počasie, preto sme museli všetko stihnúť za posledný týždeň, ale popasovali sme sa s tým. Spolu s Jožkom Bratkom sme dokonca postavili novú trať, ktorá je oveľa náročnejšia na presnosť. Verím, že všetci sa v našej obci cítia príjemne a užívajú si majstrovstvo furmanov,“ uviedol starosta obce Davidov Jozef Vaľko.

V Davidove sa predstavilo deväť furmanov, ktorí dokonalým spôsobom demonštrovali unikátny vzťah človeka a koňa. V priamom prenose predvádzali, ako si dokážu navzájom nielen pomôcť, ale aj rešpektovať sa. „V lese sa bez koňa nepohnete. Ešte sa nikomu nepodarilo vymyslieť techniku, ktorá by ho nahradila,“ vysvetlil Jozef Bratko.

Vydarené podujatie v Davidove znásobila tiež viac ako slušná účasť publika. I toto je dôvod, aby tieto preteky načali druhú desiatku. „Hoci organizácia je náročná na financie, aj dobrovoľníkov, ktorí nám s tým pomáhajú, chceme v tradícii furmanských pretekov pokračovať,“ prisľúbil s úsmevom J. Vaľko.
 

J. Bratko: Ešte nikto nevymyslel techniku, ktorá by nahradila koňa

Správy / Obce / J. Bratko: Ešte nikto nevymyslel techniku, ktorá by nahradila koňa

J. Bratko: Ešte nikto nevymyslel techniku, ktorá by nahradila koňa
Aké sú môžnosti reklamy?

V spolupráci s Asociáciou furmanov Slovenska privítali v Davidove jubilejný desiatykrát furmanských majstrov. V areáli Pod klinom sa predstavili v troch disciplínach – slalome s nakladaním metrovice, slalome s kladou na presnosť a silovej disciplíne. Keďže počasie organizátorom prialo, podujatie sa tešilo aj početnej diváckej kulise.

Furmanstvo má pri práci s drevom v lese nezastupiteľné miesto. Výnimkou nie sú ani Slanské vrchy, do ktorých je jednou zo vstupných brán aj Davidov. Keď pred desiatimi rokmi prišiel Juraj Bačik s nápadom zorganizovať furmanské preteky, obec a členovia miestneho poľovníckeho združenia sa bez váhania rozhodli priložiť ruku k dielu. „Kolbište, kde sa dnes súťaží, bola zarastená remízka, ktorú sme vyčistili a dali do stavu, v akom je teraz. Tohto roku nám prípravy komplikovalo daždivé počasie, preto sme museli všetko stihnúť za posledný týždeň, ale popasovali sme sa s tým. Spolu s Jožkom Bratkom sme dokonca postavili novú trať, ktorá je oveľa náročnejšia na presnosť. Verím, že všetci sa v našej obci cítia príjemne a užívajú si majstrovstvo furmanov,“ uviedol starosta obce Davidov Jozef Vaľko.

V Davidove sa predstavilo deväť furmanov, ktorí dokonalým spôsobom demonštrovali unikátny vzťah človeka a koňa. V priamom prenose predvádzali, ako si dokážu navzájom nielen pomôcť, ale aj rešpektovať sa. „V lese sa bez koňa nepohnete. Ešte sa nikomu nepodarilo vymyslieť techniku, ktorá by ho nahradila,“ vysvetlil Jozef Bratko.

Vydarené podujatie v Davidove znásobila tiež viac ako slušná účasť publika. I toto je dôvod, aby tieto preteky načali druhú desiatku. „Hoci organizácia je náročná na financie, aj dobrovoľníkov, ktorí nám s tým pomáhajú, chceme v tradícii furmanských pretekov pokračovať,“ prisľúbil s úsmevom J. Vaľko.
 

×

ZNAČKY: Vranovské NOVINKY SPEKTRUM Stropkov Vranov Týždenník Noviny Zaujímavosti Občan Šport Kultúra Pohotovosť

Realizácia © 2019 GRAND STUDIO, s.r.o. - tvorba propagačnej grafiky a webových stránok