Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY
Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY

Vo V. Žipove sa deti tešia z nového detského ihriska

Správy / Obce / Vo V. Žipove sa deti tešia z nového detského ihriska

 Vo V. Žipove sa deti tešia z nového detského ihriska

Vyšný Žipov patrí deťom. Hlavným motívom vydareného a najmä hravého popoludnia bolo slávnostné odovzdanie nového detského ihriska, no pripravený bol tiež zábavný animačný program, staval sa máj a sadil strom.

V parku v centre Vyšného Žipova bolo vždy živo a keďže často sa v ňom hrali aj deti, vo vedení obce si povedali, že im tam vybudujú nové detské ihrisko. Ďalším dôležitým faktom, ktorý taktiež zavážil, bolo, že tento priestor sa nachádza v blízkosti materskej školy.

Certifikované detské ihrisko sa podarilo vybudovať vďaka úspešnému projektu, ktorým vo V. Žipove zareagovali na výzvu Úradu vlády SR v programe Podpora rozvoja športu. Ako dodal starosta Miroslav Ondič, obec podala aj ďalšiu žiadosť a pokiaľ by opäť uspela, súčasnú zostavu by doplnili o nové prvky na hranie. „V areáli materskej školy je malý dvor, kde by sme takéto detské ihrisko vybudovať nevedeli. Park je od MŠ vzdialený len pár metrov, preto sa tu budú môcť hrať naši škôlkari kedykoľvek. K dispozícii však bude nielen pre nich, ale pre všetky deti z našej obce,“ uviedol starosta Vyšného Žipova Miroslav Ondič.

Ak spomíname Materskú školu vo Vyšnom Žipove, žiada sa dodať, že v súčasnosti prebieha jej rekonštrukcia v rámci projektu zníženia energetickej hospodárnosti budovy, ktorá sa premietne predovšetkým do výmeny okien, zateplenia, opravy strechy, modernizácie elektroinštalácie a kúrenia.

Keďže objekt MŠ vytvára dispozične potenciál pre štyri triedy, kuchyňu, jedáleň a telocvičňu, chcú ho vo V. Žipove využiť naplno. Z toho dôvodu obec podala projekt na dotáciu na inštalovanie palubovky v telocvični a taktiež chce do zrekonštruovaných priestorov presťahovať obecnú knižnicu. „Knižnica je dnes na obecnom úrade, no radi by sme ju presťahovali. Naša predstava je, že by sme zároveň získali priestor na čitáreň, či organizovanie rôznych komornejších kultúrnych podujatí,“ pridal ďalší z cieľov M. Ondič.

 

Vo V. Žipove sa deti tešia z nového detského ihriska

Správy / Obce / Vo V. Žipove sa deti tešia z nového detského ihriska

 Vo V. Žipove sa deti tešia z nového detského ihriska

Vyšný Žipov patrí deťom. Hlavným motívom vydareného a najmä hravého popoludnia bolo slávnostné odovzdanie nového detského ihriska, no pripravený bol tiež zábavný animačný program, staval sa máj a sadil strom.

V parku v centre Vyšného Žipova bolo vždy živo a keďže často sa v ňom hrali aj deti, vo vedení obce si povedali, že im tam vybudujú nové detské ihrisko. Ďalším dôležitým faktom, ktorý taktiež zavážil, bolo, že tento priestor sa nachádza v blízkosti materskej školy.

Certifikované detské ihrisko sa podarilo vybudovať vďaka úspešnému projektu, ktorým vo V. Žipove zareagovali na výzvu Úradu vlády SR v programe Podpora rozvoja športu. Ako dodal starosta Miroslav Ondič, obec podala aj ďalšiu žiadosť a pokiaľ by opäť uspela, súčasnú zostavu by doplnili o nové prvky na hranie. „V areáli materskej školy je malý dvor, kde by sme takéto detské ihrisko vybudovať nevedeli. Park je od MŠ vzdialený len pár metrov, preto sa tu budú môcť hrať naši škôlkari kedykoľvek. K dispozícii však bude nielen pre nich, ale pre všetky deti z našej obce,“ uviedol starosta Vyšného Žipova Miroslav Ondič.

Ak spomíname Materskú školu vo Vyšnom Žipove, žiada sa dodať, že v súčasnosti prebieha jej rekonštrukcia v rámci projektu zníženia energetickej hospodárnosti budovy, ktorá sa premietne predovšetkým do výmeny okien, zateplenia, opravy strechy, modernizácie elektroinštalácie a kúrenia.

Keďže objekt MŠ vytvára dispozične potenciál pre štyri triedy, kuchyňu, jedáleň a telocvičňu, chcú ho vo V. Žipove využiť naplno. Z toho dôvodu obec podala projekt na dotáciu na inštalovanie palubovky v telocvični a taktiež chce do zrekonštruovaných priestorov presťahovať obecnú knižnicu. „Knižnica je dnes na obecnom úrade, no radi by sme ju presťahovali. Naša predstava je, že by sme zároveň získali priestor na čitáreň, či organizovanie rôznych komornejších kultúrnych podujatí,“ pridal ďalší z cieľov M. Ondič.

 

×

ZNAČKY: Vranovské NOVINKY SPEKTRUM Stropkov Vranov Týždenník Noviny Zaujímavosti Občan Šport Kultúra Pohotovosť

Realizácia © 2019 GRAND STUDIO, s.r.o. - tvorba propagačnej grafiky a webových stránok