Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY
Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY

CFT Academy Girls v spoločnosti Partizána Bardejov a Spartaka Trnava

Šport / Futbal / CFT Academy Girls v spoločnosti Partizána Bardejov a Spartaka Trnava

 CFT Academy Girls v spoločnosti Partizána Bardejov a Spartaka Trnava
Aké sú môžnosti reklamy?

1. máj patril na Slovensku futbalu. V Zlatých Moravciach a Nitre sa rozdávali trofeje pre víťazov v Slovenskom pohári, ktoré získali futbalistky Partizána Bardejov a hráči FC Spartak Trnava. Skvelý výsledok však dosiahli aj baby z CFT Academy Girls. Pred finále ženského pohára sa predstavili na výborne obsadenom Turnaji EPH a v konkurencii 15 tímov ho suverénnym spôsobom ovládli.

Ročník 2007 patrí v CFT Academy Girls medzi najtalentovanejšie nielen v rámci akadémie, ale dominantné postavenie si začína získavať aj v celoslovenskej konkurencii. Dôkazom toho bol Turnaj EPH v Zlatých Moravciach.

SÚVISIACI ČLÁNOK:
Erik Makó: Reprezentantka musí túžiť byť nebezpečnou

Zaujímavosťou je, že do tabuľky sa nezapočítavali body, ale o postupujúcich zo skupiny a taktiež o celkovom víťazovi rozhodol počet nastrieľaných gólov. Ocenený bol aj tím, ktorý ich inkasoval najmenej. Zverenkyne Erika Makóa dominovali v obidvoch kategóriách. Už po základnej skupine mali na konte skóre 25:1 a vo finále pridali výsledky, ktoré im vyniesli súčet 16:2, spolu 41:3. „Budem úprimný, turnaj sme chceli vyhrať, pretože sme si boli vedomí kvalít našich dievčat. Filozofia v CFT nás predurčuje k tomu, aby sme na ihrisku dominovali individuálne, technicky, aj kombinačne. Myslím si, že v týchto ukazovateľov sme boli o triedu lepší, o čom najlepšie hovoria naše výsledky,“ reagoval koordinátor dievčenského futbalu CFT Academy Slovakia Erik Makó.

Model so započítavaním strelených a inkasovaných gólov mal motivovať k tomu, aby na hracej ploche dostali príležitosť všetky hráčky. Pre E. Makóa to však zmenu pri koučovaní neznamenalo. „Hrať na 1:0 nám nie je vlastné. Baby vedieme k tomu, aby v každej situácii a za každého stavu hrali konštruktívne. Ak však chceme, aby sa to naučili, musíme im dať na trávniku priestor, preto som točil všetkých deväť dievčat a dával im príležitosť konfrontovať sa s výzvami, ktoré sa v tréningu simulovať nedajú,“ pripomenul E. Makó.

Turnaj EPH ponúkol zaujímavú konfrontáciu a spôsobom, akým sa s ňou reprezentantky CFT Academy vysporiadali, potvrdil, že v akadémii idú správnou cestou. Dievčatá nielen kráčali od zápasu k zápasu suverénne, ale dokázali sa futbalom baviť a viacerými technickými kúskami zabávali i fanúšikov. „Dievčatá nepripravujeme na jeden, dva turnaje, ale chceme, aby boli, neskôr, v juniorkách a ženách rozdielové. Je pred nimi ešte dlhá cesta, ale za zásadné dnes považujem, že žiadna naša hráčka nemala problém presadiť sa proti jednej, dvom, trom protihráčkam. Trošku sme však už pracovali, adekvátne k ich veku, aj s taktikou, lebo vieme, že sú na vyššom leveli. Keďže základy majú zvládnuté, môžeme si dovoliť pomaly pridávať nadstavbu,“ dodal E. Makó.

Výsledky v základnej skupine:
CFT - Union Nové Zámky 5:1, CFT - Fomat Martin 12:0, CFT - FC Petržalka akadémia 8:0.

Výsledky vo finálovej skupine:
CFT - Partizán Bardejov 9:1, CFT - MŠK Žilina 3:0, CFT - 1.FC Tatran Prešov 4:1.

CFT Academy Girls reprezentovali Melánia Glodová, Sandra Cisneros, Šarlota Kundravá, Laura Bindasová, Anna Sophie Hierzer, BiankaMičejová, Veronika Popová, Sára Karasová (CFT Vranov), Alžbeta Pažitková (CFT Šaca) a Timea Horváthová (CFT Raslavice).

 

CFT Academy Girls v spoločnosti Partizána Bardejov a Spartaka Trnava

Šport / Futbal / CFT Academy Girls v spoločnosti Partizána Bardejov a Spartaka Trnava

 CFT Academy Girls v spoločnosti Partizána Bardejov a Spartaka Trnava
Aké sú môžnosti reklamy?

1. máj patril na Slovensku futbalu. V Zlatých Moravciach a Nitre sa rozdávali trofeje pre víťazov v Slovenskom pohári, ktoré získali futbalistky Partizána Bardejov a hráči FC Spartak Trnava. Skvelý výsledok však dosiahli aj baby z CFT Academy Girls. Pred finále ženského pohára sa predstavili na výborne obsadenom Turnaji EPH a v konkurencii 15 tímov ho suverénnym spôsobom ovládli.

Ročník 2007 patrí v CFT Academy Girls medzi najtalentovanejšie nielen v rámci akadémie, ale dominantné postavenie si začína získavať aj v celoslovenskej konkurencii. Dôkazom toho bol Turnaj EPH v Zlatých Moravciach.

SÚVISIACI ČLÁNOK:
Erik Makó: Reprezentantka musí túžiť byť nebezpečnou

Zaujímavosťou je, že do tabuľky sa nezapočítavali body, ale o postupujúcich zo skupiny a taktiež o celkovom víťazovi rozhodol počet nastrieľaných gólov. Ocenený bol aj tím, ktorý ich inkasoval najmenej. Zverenkyne Erika Makóa dominovali v obidvoch kategóriách. Už po základnej skupine mali na konte skóre 25:1 a vo finále pridali výsledky, ktoré im vyniesli súčet 16:2, spolu 41:3. „Budem úprimný, turnaj sme chceli vyhrať, pretože sme si boli vedomí kvalít našich dievčat. Filozofia v CFT nás predurčuje k tomu, aby sme na ihrisku dominovali individuálne, technicky, aj kombinačne. Myslím si, že v týchto ukazovateľov sme boli o triedu lepší, o čom najlepšie hovoria naše výsledky,“ reagoval koordinátor dievčenského futbalu CFT Academy Slovakia Erik Makó.

Model so započítavaním strelených a inkasovaných gólov mal motivovať k tomu, aby na hracej ploche dostali príležitosť všetky hráčky. Pre E. Makóa to však zmenu pri koučovaní neznamenalo. „Hrať na 1:0 nám nie je vlastné. Baby vedieme k tomu, aby v každej situácii a za každého stavu hrali konštruktívne. Ak však chceme, aby sa to naučili, musíme im dať na trávniku priestor, preto som točil všetkých deväť dievčat a dával im príležitosť konfrontovať sa s výzvami, ktoré sa v tréningu simulovať nedajú,“ pripomenul E. Makó.

Turnaj EPH ponúkol zaujímavú konfrontáciu a spôsobom, akým sa s ňou reprezentantky CFT Academy vysporiadali, potvrdil, že v akadémii idú správnou cestou. Dievčatá nielen kráčali od zápasu k zápasu suverénne, ale dokázali sa futbalom baviť a viacerými technickými kúskami zabávali i fanúšikov. „Dievčatá nepripravujeme na jeden, dva turnaje, ale chceme, aby boli, neskôr, v juniorkách a ženách rozdielové. Je pred nimi ešte dlhá cesta, ale za zásadné dnes považujem, že žiadna naša hráčka nemala problém presadiť sa proti jednej, dvom, trom protihráčkam. Trošku sme však už pracovali, adekvátne k ich veku, aj s taktikou, lebo vieme, že sú na vyššom leveli. Keďže základy majú zvládnuté, môžeme si dovoliť pomaly pridávať nadstavbu,“ dodal E. Makó.

Výsledky v základnej skupine:
CFT - Union Nové Zámky 5:1, CFT - Fomat Martin 12:0, CFT - FC Petržalka akadémia 8:0.

Výsledky vo finálovej skupine:
CFT - Partizán Bardejov 9:1, CFT - MŠK Žilina 3:0, CFT - 1.FC Tatran Prešov 4:1.

CFT Academy Girls reprezentovali Melánia Glodová, Sandra Cisneros, Šarlota Kundravá, Laura Bindasová, Anna Sophie Hierzer, BiankaMičejová, Veronika Popová, Sára Karasová (CFT Vranov), Alžbeta Pažitková (CFT Šaca) a Timea Horváthová (CFT Raslavice).

 

×

ZNAČKY: Vranovské NOVINKY SPEKTRUM Stropkov Vranov Týždenník Noviny Zaujímavosti Občan Šport Kultúra Pohotovosť

Realizácia © 2019 GRAND STUDIO, s.r.o. - tvorba propagačnej grafiky a webových stránok