Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY
Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY

R. Homoľa: Hráči si uvedomujú zodpovednosť za seba, aj za klub

Šport / Futbal / R. Homoľa: Hráči si uvedomujú zodpovednosť za seba, aj za klub

 R. Homoľa: Hráči si uvedomujú zodpovednosť za seba, aj za klub
Aké sú môžnosti reklamy?

Futbalisti FK Soľ vyhrali piaty duel v rade. Na pôde Starej Ľubovne zvíťazili 3:0, keď sa dvakrát strelecky presadil Jakub Dvorjak a ďalší presný zásah pridal Jakub Bandoľa. Po prehre Popradu B s Ľuboticami sa zverenci trénera Radoslava Homoľu navyše dostali do zaujímavej pozície. Na lídra, s ktorým majú lepšie vzájomné zápasy, strácajú iba tri body.

Soľ nastupovala v Starej Ľubovni v pozícii papierového favorita a jej hráči potvrdili pohodu na kopačkách už po štyroch minútach hry. Jakub Dvorjak prudko odcentroval, Maroš Beňo vyrazil loptu iba pred Jakuba Bandoľu a kanoniera hostí v podobných situáciách dvakrát ponúkať netreba – 0:1.

Hostia potešili svojich priaznivcov druhýkrát v 22. min. po ukážkovej kombinačnej akcii. Samuel Dvorjak podržal v strede ihriska loptu, aby ju vzápätí poslal za obranu nabiehajúcemu Matúšovi Sakalovi a po jeho centri sa nemýlil J. Dvorjak – 0:2.

Obraz hry sa nezmenil ani v druhom polčase. Soľanci držali opraty stretnutia pevne vo vlastných „rukách“ a v 58. min. udreli tretíkrát. V tomto prípade položili základy gólovej akcie Michal Turcovský s J. Bandoľom, aby na vzdialenejšej žrdi nepokrytý J. Dvorjak pridal svoj druhý presný zásah v stretnutí. V závere sa o slovo prihlásili aj domáci, ale Robert Lapoš mieril iba do žrde. „Myslím si, že máme teraz celkom dobrú fazónu, čo sme potvrdili aj v Starej Ľubovni. Využili sme, že hracia plocha bola naozaj výborne pripravená a to našim hráčom vyhovovalo. Dôležitý bol veľmi dobrý vstup do stretnutia, keď sme po pekných krídelných akciách dali dva góly a od toho sa potom odvíjal ďalší priebeh, pretože chlapci hrali vo zvyšku stretnutia uvoľnene,“ hodnotil tréner FK Soľ Radoslav Homoľa.

Soľ si zatiaľ užíva famóznu jarnú časť. Po prehre v N. Hrušove a domácej remíze so Sabinovom už mužstvo šliape bezchybne. Dôkazom je päť víťazstiev, pričom na štíte zverencov trénera R. Homoľu ostali napr. aj Poprad B, či Sp. Podhradie. „Ani v prvých zápasoch sme neboli od súpera horší, ale potrebovali sme správny impulz a ten prišiel s víťazstvom vo Svite. Hráči si uvedomili, že zápasy sa dajú vyhrať aj taktickejším výkonom. Naučili sa byť trpezliví, počkať si na šancu a postupne prichádzajú úspešné výsledky,“ reagoval R. Homoľa.

Pohoda v kabíne sa premieta nielen do faktu, že mužstvu utešene pribúdajú body na konto. Vidieť to na sebavedomí hráčov, ktorí nestrácajú hlavu a nepanikária, ale dokážu udrieť aj v záverečných minútach. Hovoriť by o tom vedeli v Gerlachove, kde o výhre 1:0 rozhodol Pavol Samsely v 84. min. a Spišské Podhradie zostrelil J. Dvorjak dokonca v 88. min. „V mužstve sa zišla výborná partia inteligentných hráčov, ktorí si uvedomujú svoju zodpovednosť za výkon v zápase, aj za klub. Na trávniku sa vedia navzájom podržať a potiahnuť jeden za druhého, preto nás slabší úvod nerozhodil. Herne skúsenejší hráči vedia stmeliť kolektív a to je devíza, ktorú si cenní každý tréner. Nakoniec sme sa celkom slušne rozbehli a o to viac nás teší, že našu kvalitu sme potvrdili aj proti silným súperom,“ dodal R. Homoľa.

Situácia v IV. lige, skupina Sever sa po posledných výsledkoch poriadne zamotáva. V čase nášho rozhovoru s R. Homoľom (v sobotu, bezprostredne po stretnutí v St. Ľubovni – pozn. red.) bolo isté, že Poprad B prehral doma s Ľuboticami, v dôsledku čoho delia Soľ od prvého miesta iba tri body. „Sami sme prekvapení, ako sa situácia v tabuľke vyvíja, ale o postupe sa v klube nebavíme. Cieľom bolo hrať dobre a pohybovať sa, čo najvyššie v prvej polovici tabuľky. Verím, že chlapcom táto situácia nebude zväzovať nohy a dariť sa nám bude aj vo zvyšku sezóny,“ zaprial si R. Homoľa.

 

R. Homoľa: Hráči si uvedomujú zodpovednosť za seba, aj za klub

Šport / Futbal / R. Homoľa: Hráči si uvedomujú zodpovednosť za seba, aj za klub

 R. Homoľa: Hráči si uvedomujú zodpovednosť za seba, aj za klub
Aké sú môžnosti reklamy?

Futbalisti FK Soľ vyhrali piaty duel v rade. Na pôde Starej Ľubovne zvíťazili 3:0, keď sa dvakrát strelecky presadil Jakub Dvorjak a ďalší presný zásah pridal Jakub Bandoľa. Po prehre Popradu B s Ľuboticami sa zverenci trénera Radoslava Homoľu navyše dostali do zaujímavej pozície. Na lídra, s ktorým majú lepšie vzájomné zápasy, strácajú iba tri body.

Soľ nastupovala v Starej Ľubovni v pozícii papierového favorita a jej hráči potvrdili pohodu na kopačkách už po štyroch minútach hry. Jakub Dvorjak prudko odcentroval, Maroš Beňo vyrazil loptu iba pred Jakuba Bandoľu a kanoniera hostí v podobných situáciách dvakrát ponúkať netreba – 0:1.

Hostia potešili svojich priaznivcov druhýkrát v 22. min. po ukážkovej kombinačnej akcii. Samuel Dvorjak podržal v strede ihriska loptu, aby ju vzápätí poslal za obranu nabiehajúcemu Matúšovi Sakalovi a po jeho centri sa nemýlil J. Dvorjak – 0:2.

Obraz hry sa nezmenil ani v druhom polčase. Soľanci držali opraty stretnutia pevne vo vlastných „rukách“ a v 58. min. udreli tretíkrát. V tomto prípade položili základy gólovej akcie Michal Turcovský s J. Bandoľom, aby na vzdialenejšej žrdi nepokrytý J. Dvorjak pridal svoj druhý presný zásah v stretnutí. V závere sa o slovo prihlásili aj domáci, ale Robert Lapoš mieril iba do žrde. „Myslím si, že máme teraz celkom dobrú fazónu, čo sme potvrdili aj v Starej Ľubovni. Využili sme, že hracia plocha bola naozaj výborne pripravená a to našim hráčom vyhovovalo. Dôležitý bol veľmi dobrý vstup do stretnutia, keď sme po pekných krídelných akciách dali dva góly a od toho sa potom odvíjal ďalší priebeh, pretože chlapci hrali vo zvyšku stretnutia uvoľnene,“ hodnotil tréner FK Soľ Radoslav Homoľa.

Soľ si zatiaľ užíva famóznu jarnú časť. Po prehre v N. Hrušove a domácej remíze so Sabinovom už mužstvo šliape bezchybne. Dôkazom je päť víťazstiev, pričom na štíte zverencov trénera R. Homoľu ostali napr. aj Poprad B, či Sp. Podhradie. „Ani v prvých zápasoch sme neboli od súpera horší, ale potrebovali sme správny impulz a ten prišiel s víťazstvom vo Svite. Hráči si uvedomili, že zápasy sa dajú vyhrať aj taktickejším výkonom. Naučili sa byť trpezliví, počkať si na šancu a postupne prichádzajú úspešné výsledky,“ reagoval R. Homoľa.

Pohoda v kabíne sa premieta nielen do faktu, že mužstvu utešene pribúdajú body na konto. Vidieť to na sebavedomí hráčov, ktorí nestrácajú hlavu a nepanikária, ale dokážu udrieť aj v záverečných minútach. Hovoriť by o tom vedeli v Gerlachove, kde o výhre 1:0 rozhodol Pavol Samsely v 84. min. a Spišské Podhradie zostrelil J. Dvorjak dokonca v 88. min. „V mužstve sa zišla výborná partia inteligentných hráčov, ktorí si uvedomujú svoju zodpovednosť za výkon v zápase, aj za klub. Na trávniku sa vedia navzájom podržať a potiahnuť jeden za druhého, preto nás slabší úvod nerozhodil. Herne skúsenejší hráči vedia stmeliť kolektív a to je devíza, ktorú si cenní každý tréner. Nakoniec sme sa celkom slušne rozbehli a o to viac nás teší, že našu kvalitu sme potvrdili aj proti silným súperom,“ dodal R. Homoľa.

Situácia v IV. lige, skupina Sever sa po posledných výsledkoch poriadne zamotáva. V čase nášho rozhovoru s R. Homoľom (v sobotu, bezprostredne po stretnutí v St. Ľubovni – pozn. red.) bolo isté, že Poprad B prehral doma s Ľuboticami, v dôsledku čoho delia Soľ od prvého miesta iba tri body. „Sami sme prekvapení, ako sa situácia v tabuľke vyvíja, ale o postupe sa v klube nebavíme. Cieľom bolo hrať dobre a pohybovať sa, čo najvyššie v prvej polovici tabuľky. Verím, že chlapcom táto situácia nebude zväzovať nohy a dariť sa nám bude aj vo zvyšku sezóny,“ zaprial si R. Homoľa.

 

×

ZNAČKY: Vranovské NOVINKY SPEKTRUM Stropkov Vranov Týždenník Noviny Zaujímavosti Občan Šport Kultúra Pohotovosť

Realizácia © 2019 GRAND STUDIO, s.r.o. - tvorba propagačnej grafiky a webových stránok