Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY
Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY

Dvojica KOPČEK/TABAKA prinesie do Vranova unikátnu fitness súťaž

Šport / Ďalšie športy / Dvojica KOPČEK/TABAKA prinesie do Vranova unikátnu fitness súťaž

Dvojica KOPČEK/TABAKA prinesie do Vranova unikátnu fitness súťaž
Aké sú môžnosti reklamy?

Amix Patriot Cup je súťažou vo fitness a kulturistike a vo Vranove sa konali už dva ročníky. Okrem toho sa Vranov stal baštou edukačných fitness campov a dnes sa plánuje vo Vranove unikátna dvojdňová súťaž. To všetko vďaka slovenskému odborníkovi na fitness a kulturistiku, Vranovčanovi Igorovi Kopčekovi.

Igor Kopček sa vo svete kulturistiky a fitness pohybuje od roku 1979, keď nastúpil na Gymnázium vo Vranove, kde ho zaujali spolužiaci, ktorí sa venovali cvičeniu. „Chodil som sa pozerať ako trénuje v domácej posilňovni kamarát, s ktorým som sedel v lavici a chytilo ma to,“ spomína na svoj prvý kontakt s cvičením Kopček.

Neskôr ho to natoľko zaujalo, že sa rozhodol v bloku na Duklianskych hrdinov, kde býval, vypratať „kočikáreň“ a začal zháňať činky. To nebolo vôbec jednoduché, no Kopček zháňal rôzne železné ozubené kolesá, tyče, závažia, ktoré sa dali používať ako činky a tak začal s posilňovaním aj on sám. Potom prišla kultová „činkáreň Elán“ a zhruba ďalších o 12 rokov neskôr začal vydávať časopis HardBody, v ktorom sa odrážal jeho záujem o kulturistiku a prezentoval rokmi získané skúsenosti v obore. „Vtedy som kúpil prvé fotografie do časopisu, boli to fotografie z Olympie od fotografa, ktorý tam bol a zaplatil som za nich nehorázne peniaze. Spomínam si, že to bolo okolo 15 tisíc korún. Keď mi poslal diapozitívy a videl som výsledok, zistil som si, koľko stojí fotoaparát a povedal som si - už nikdy nebudem fotografie kupovať. Budem si ich fotiť sám,“ vysvetľuje Kopček svoje prepojenie na fotografiu.

Aj keď bol samoukom, svojimi fotografickými schopnosťami sa radí medzi súčasnú špičku v obore. Dnes je šéfredaktorom portálu EastLabs.Sk, ktorý okrem edukácie a množstva informácii či rozhovorov, má aj vlastný tím fotografov. EastLabs Photo Team cestuje na súťaže v rôznych kútoch sveta, na všetkých kontinentoch, odkiaľ prináša verejnosti špičkové fotografie aj videomateriál. „Do roku 1994 fungoval časopis HardBody, no po rozdelení Československa časopis prišiel o gro reklamných partnerov, ktorí boli v Českej republike. Navyše prišla inflácia a z mesiaca na mesiac sa cena tlače zdvihla o 100%. Vydávať časopis teda stratilo zmysel - začal som písať knihy. Napísal som 4 knihy o kulturistike a fitness,“ hovorí Kopček, ktorý sa vo svojich publikáciách venoval najmä výžive a dopingu.

Dôležité bolo zachytiť trend a práve to sa podarilo aj Kopčekovi, ktorý začiatkom „nultých“ rokov spozoroval, že priaznivcov internetu je čoraz viac. Práve to sa javilo ako cesta k opätovnému kontinuálnemu zdieľaniu informácií s ľuďmi. „EastLabs.SK zo začiatku bola len propagačná stránka, ktorú som si nechal naprogramovať na predaj adaptogénnych doplnkov výživy, no po pár mesiacoch prišlo rozhodnutie. Bude to portál o kulturistike a fitness,“ hovorí o vývoji úspešného portálu Kopček. „Nemyslel som si, že budem cestovať po súťažiach vo svete. Popravde, vlastne nerád cestujem,“ dodáva s úsmevom Igor Kopček, ktorého tím sa počas 12. rokov zúčastňuje v úlohe hlavného press partnera súťaží Mr. Olympia v Las Veags, Arnold Classic v Columbuse, v Španielsku, v Juhoafrickej republike a dodnes cestuje na najprestížnejšie súťaže ako sú IFBB Majstrovstvá sveta či Európy. V Brazílii, Ekvádore, Japonsku, HongKongu, Maroku, Bahrajne... kdekoľvek, kam ich pozvú. „V rokoch 2005/2006 som registroval, že nikto z Európy sa nevenuje prestížnym súťažiam v kulturistike a fitness tak, ako si to zaslúžia. Počas štyroch alebo piatich rokov sme chodili do Las Vegas za vlastné peniaze, súťaž sme fotili, v noci sme informácie a výsledky s fotografiami spracovávali a pridávali ich na stránku. Z celého Vegas som spravidla videl len súťažné haly a hotelovú izbu, no ohlas na našu prácu bol mimoriadne pozitívny,“ spomína Kopček na začiatky cestovania na top podujatia v kulturistike a fitness.

Ozvali sa časopisy, ďalšie internetové projekty a v roku 2010 Kopčeka oslovilo vedenie amatérskej aj profesionálnej vetvy svetovej federácie IFBB – EastLabs sa stal ich press partnerom. „Viem, že ústretový a hlavne tolerantný prístup, podopretý mimoriadnym výkonom všade ocenia. Myslím, že práve to nám otváralo dvere v rámci IFBB. Nikdy to ale nebolo o jednom človeku. Náš tím sa rokmi menil, stále však pracujeme spoločne,“ vysvetľuje.

Počas mnohých rokov strávených vo svete TOP kulturistiky a fitness Kopček zažil stovky súťaží – EastLabs Photo Team ich ročne zvládne do 30. Ktoré mu najviac utkveli v pamäti? Majstrovstvá Československa v Košiciach v roku 1984, kde bol ako divák a kde spoznal celú hviezdni generáciu československých kulturistov, medzi pamätné patrí aj Arnold Classic v roku 2007, kde Kopček po prvýkrát stretol hviezdy ako bol Swarzenegger, Oliva, Zane, Haney, Coleman, Heath, Greene a mnohých ďalších, ktorých videl len v časopise. Pamätná bola tiež Olympia 2011, kde pôsobil aj ako tréner Jaroslava Horvátha, ktorý sa v kategórii do 202 lbs umiestnil na štvrtom mieste. A krásne spomienky má rovnako na ďalšieho slovenského borca, Mariána Čambala. Toho trénoval aj v roku 2012, kedy Ekvádore dosiahol na zlato na Majstrovstvách sveta. Kopčeka teší, že do sveta kulturistiky, ako fotografa, priviedol aj staršieho syna Jakuba, silovým tréningom sa venuje aj mladší syn Gabriel. Spomína, že bez tolerantného prístupu manželky by to nikdy nezvládol.

EastLabs pod vedením Kopčeka je dnes partnerom mnohých projektov, v súčasnosti podporuje najmä edukáciu v obore fitness a kulturistiky. Ako? Prostredníctvom seminárov, kurzov a fitness campov. Aj za týmito nápadmi stojí Igor Kopček - práve preto sa mnoho projektov odohráva vo Vranove nad Topľou. Po rokoch, kedy za organizáciou súťaží v našom meste stála dvojica Stano ŠVRABALÍK a Jozef MIHALČIN sa práve vďaka nemu do Vranova vrátili opäť súťaže v kulturistike. V čase, kedy už mal za sebou organizačné skúsenosti na pozícii promotéra/kopromotéra niekoľkých súťaží v kulturistike a fitness, realizovaných na rôznych miestach Slovenska.

Začal v roku 2012 Majstrovstvami Slovenska v kulturistike mužov v Košiciach, pokračoval profesionálnou súťažou 2014 Mozolani Classic v Žiline, organizovanie súťaží vo Vranove bol príjemným návratom domov. Súťaže Amix Patriot Cup vo Vranove patria podľa mnohých pretekárov medzi najlepšie zorganizované súťaže a tešia sa veľkej obľube. „Chceli sme ich organizovať každý rok, dokonca sme mali aj partnerov zo zahraničia, ktorí chceli túto súťaž podporiť, no vzťahy so Slovenskou asociáciou kulturistiky, fitness a silového trojboja sa nám v roku 2017 skomplikovali, súťaž vo Vranove stratila svoje opodstatnenie. Teraz je však rok 2019, podarilo sa mi opäť presvedčiť partnera Vlada TABAKU, že je čas opäť niečo zorganizovať. Padlo rozhodnutie a koncom októbra bude Vranov dejiskom unikátnej súťaže v kulturistike a fitness - počas dvoch budú u nás súťažiť všetky vekové kategórie, bojovať budú o miesto v reprezentácii Slovenska na 2019 IFBB World Cup,“ prezrádza Kopček plány na októbrovú súťaž vo Vranove.

„Náš EastLabs Photo Team však nazaháľa. Zúčastníme sa v rôznom zložení všetkých súťaží na Slovensku a plánujeme sa zúčastniť napríklad aj súťaží vo Švédsku, na Malte, Majstrovstiev Európy v španielskej Santa Susanne, chystáme sa aj do Čiech, Maďarska, ale aj do Juhoafrickej republiky,“ vymenúva Kopček a dodáva, že pre jeho tím (v ktorom pôsobia aj Soňa KOLCUNOVÁ, Stano HRICKO a Ľubomír PIDANÝ ml. z nášho mesta) budú na jeseň najpodstatnejšími IFBB Svetové šampionáty, Arnold Classic v Barcelone a samozrejme, súťaž vo Vranove.
 

Dvojica KOPČEK/TABAKA prinesie do Vranova unikátnu fitness súťaž

Šport / Ďalšie športy / Dvojica KOPČEK/TABAKA prinesie do Vranova unikátnu fitness súťaž

Dvojica KOPČEK/TABAKA prinesie do Vranova unikátnu fitness súťaž
Aké sú môžnosti reklamy?

Amix Patriot Cup je súťažou vo fitness a kulturistike a vo Vranove sa konali už dva ročníky. Okrem toho sa Vranov stal baštou edukačných fitness campov a dnes sa plánuje vo Vranove unikátna dvojdňová súťaž. To všetko vďaka slovenskému odborníkovi na fitness a kulturistiku, Vranovčanovi Igorovi Kopčekovi.

Igor Kopček sa vo svete kulturistiky a fitness pohybuje od roku 1979, keď nastúpil na Gymnázium vo Vranove, kde ho zaujali spolužiaci, ktorí sa venovali cvičeniu. „Chodil som sa pozerať ako trénuje v domácej posilňovni kamarát, s ktorým som sedel v lavici a chytilo ma to,“ spomína na svoj prvý kontakt s cvičením Kopček.

Neskôr ho to natoľko zaujalo, že sa rozhodol v bloku na Duklianskych hrdinov, kde býval, vypratať „kočikáreň“ a začal zháňať činky. To nebolo vôbec jednoduché, no Kopček zháňal rôzne železné ozubené kolesá, tyče, závažia, ktoré sa dali používať ako činky a tak začal s posilňovaním aj on sám. Potom prišla kultová „činkáreň Elán“ a zhruba ďalších o 12 rokov neskôr začal vydávať časopis HardBody, v ktorom sa odrážal jeho záujem o kulturistiku a prezentoval rokmi získané skúsenosti v obore. „Vtedy som kúpil prvé fotografie do časopisu, boli to fotografie z Olympie od fotografa, ktorý tam bol a zaplatil som za nich nehorázne peniaze. Spomínam si, že to bolo okolo 15 tisíc korún. Keď mi poslal diapozitívy a videl som výsledok, zistil som si, koľko stojí fotoaparát a povedal som si - už nikdy nebudem fotografie kupovať. Budem si ich fotiť sám,“ vysvetľuje Kopček svoje prepojenie na fotografiu.

Aj keď bol samoukom, svojimi fotografickými schopnosťami sa radí medzi súčasnú špičku v obore. Dnes je šéfredaktorom portálu EastLabs.Sk, ktorý okrem edukácie a množstva informácii či rozhovorov, má aj vlastný tím fotografov. EastLabs Photo Team cestuje na súťaže v rôznych kútoch sveta, na všetkých kontinentoch, odkiaľ prináša verejnosti špičkové fotografie aj videomateriál. „Do roku 1994 fungoval časopis HardBody, no po rozdelení Československa časopis prišiel o gro reklamných partnerov, ktorí boli v Českej republike. Navyše prišla inflácia a z mesiaca na mesiac sa cena tlače zdvihla o 100%. Vydávať časopis teda stratilo zmysel - začal som písať knihy. Napísal som 4 knihy o kulturistike a fitness,“ hovorí Kopček, ktorý sa vo svojich publikáciách venoval najmä výžive a dopingu.

Dôležité bolo zachytiť trend a práve to sa podarilo aj Kopčekovi, ktorý začiatkom „nultých“ rokov spozoroval, že priaznivcov internetu je čoraz viac. Práve to sa javilo ako cesta k opätovnému kontinuálnemu zdieľaniu informácií s ľuďmi. „EastLabs.SK zo začiatku bola len propagačná stránka, ktorú som si nechal naprogramovať na predaj adaptogénnych doplnkov výživy, no po pár mesiacoch prišlo rozhodnutie. Bude to portál o kulturistike a fitness,“ hovorí o vývoji úspešného portálu Kopček. „Nemyslel som si, že budem cestovať po súťažiach vo svete. Popravde, vlastne nerád cestujem,“ dodáva s úsmevom Igor Kopček, ktorého tím sa počas 12. rokov zúčastňuje v úlohe hlavného press partnera súťaží Mr. Olympia v Las Veags, Arnold Classic v Columbuse, v Španielsku, v Juhoafrickej republike a dodnes cestuje na najprestížnejšie súťaže ako sú IFBB Majstrovstvá sveta či Európy. V Brazílii, Ekvádore, Japonsku, HongKongu, Maroku, Bahrajne... kdekoľvek, kam ich pozvú. „V rokoch 2005/2006 som registroval, že nikto z Európy sa nevenuje prestížnym súťažiam v kulturistike a fitness tak, ako si to zaslúžia. Počas štyroch alebo piatich rokov sme chodili do Las Vegas za vlastné peniaze, súťaž sme fotili, v noci sme informácie a výsledky s fotografiami spracovávali a pridávali ich na stránku. Z celého Vegas som spravidla videl len súťažné haly a hotelovú izbu, no ohlas na našu prácu bol mimoriadne pozitívny,“ spomína Kopček na začiatky cestovania na top podujatia v kulturistike a fitness.

Ozvali sa časopisy, ďalšie internetové projekty a v roku 2010 Kopčeka oslovilo vedenie amatérskej aj profesionálnej vetvy svetovej federácie IFBB – EastLabs sa stal ich press partnerom. „Viem, že ústretový a hlavne tolerantný prístup, podopretý mimoriadnym výkonom všade ocenia. Myslím, že práve to nám otváralo dvere v rámci IFBB. Nikdy to ale nebolo o jednom človeku. Náš tím sa rokmi menil, stále však pracujeme spoločne,“ vysvetľuje.

Počas mnohých rokov strávených vo svete TOP kulturistiky a fitness Kopček zažil stovky súťaží – EastLabs Photo Team ich ročne zvládne do 30. Ktoré mu najviac utkveli v pamäti? Majstrovstvá Československa v Košiciach v roku 1984, kde bol ako divák a kde spoznal celú hviezdni generáciu československých kulturistov, medzi pamätné patrí aj Arnold Classic v roku 2007, kde Kopček po prvýkrát stretol hviezdy ako bol Swarzenegger, Oliva, Zane, Haney, Coleman, Heath, Greene a mnohých ďalších, ktorých videl len v časopise. Pamätná bola tiež Olympia 2011, kde pôsobil aj ako tréner Jaroslava Horvátha, ktorý sa v kategórii do 202 lbs umiestnil na štvrtom mieste. A krásne spomienky má rovnako na ďalšieho slovenského borca, Mariána Čambala. Toho trénoval aj v roku 2012, kedy Ekvádore dosiahol na zlato na Majstrovstvách sveta. Kopčeka teší, že do sveta kulturistiky, ako fotografa, priviedol aj staršieho syna Jakuba, silovým tréningom sa venuje aj mladší syn Gabriel. Spomína, že bez tolerantného prístupu manželky by to nikdy nezvládol.

EastLabs pod vedením Kopčeka je dnes partnerom mnohých projektov, v súčasnosti podporuje najmä edukáciu v obore fitness a kulturistiky. Ako? Prostredníctvom seminárov, kurzov a fitness campov. Aj za týmito nápadmi stojí Igor Kopček - práve preto sa mnoho projektov odohráva vo Vranove nad Topľou. Po rokoch, kedy za organizáciou súťaží v našom meste stála dvojica Stano ŠVRABALÍK a Jozef MIHALČIN sa práve vďaka nemu do Vranova vrátili opäť súťaže v kulturistike. V čase, kedy už mal za sebou organizačné skúsenosti na pozícii promotéra/kopromotéra niekoľkých súťaží v kulturistike a fitness, realizovaných na rôznych miestach Slovenska.

Začal v roku 2012 Majstrovstvami Slovenska v kulturistike mužov v Košiciach, pokračoval profesionálnou súťažou 2014 Mozolani Classic v Žiline, organizovanie súťaží vo Vranove bol príjemným návratom domov. Súťaže Amix Patriot Cup vo Vranove patria podľa mnohých pretekárov medzi najlepšie zorganizované súťaže a tešia sa veľkej obľube. „Chceli sme ich organizovať každý rok, dokonca sme mali aj partnerov zo zahraničia, ktorí chceli túto súťaž podporiť, no vzťahy so Slovenskou asociáciou kulturistiky, fitness a silového trojboja sa nám v roku 2017 skomplikovali, súťaž vo Vranove stratila svoje opodstatnenie. Teraz je však rok 2019, podarilo sa mi opäť presvedčiť partnera Vlada TABAKU, že je čas opäť niečo zorganizovať. Padlo rozhodnutie a koncom októbra bude Vranov dejiskom unikátnej súťaže v kulturistike a fitness - počas dvoch budú u nás súťažiť všetky vekové kategórie, bojovať budú o miesto v reprezentácii Slovenska na 2019 IFBB World Cup,“ prezrádza Kopček plány na októbrovú súťaž vo Vranove.

„Náš EastLabs Photo Team však nazaháľa. Zúčastníme sa v rôznom zložení všetkých súťaží na Slovensku a plánujeme sa zúčastniť napríklad aj súťaží vo Švédsku, na Malte, Majstrovstiev Európy v španielskej Santa Susanne, chystáme sa aj do Čiech, Maďarska, ale aj do Juhoafrickej republiky,“ vymenúva Kopček a dodáva, že pre jeho tím (v ktorom pôsobia aj Soňa KOLCUNOVÁ, Stano HRICKO a Ľubomír PIDANÝ ml. z nášho mesta) budú na jeseň najpodstatnejšími IFBB Svetové šampionáty, Arnold Classic v Barcelone a samozrejme, súťaž vo Vranove.
 

×

ZNAČKY: Vranovské NOVINKY SPEKTRUM Stropkov Vranov Týždenník Noviny Zaujímavosti Občan Šport Kultúra Pohotovosť

Realizácia © 2019 GRAND STUDIO, s.r.o. - tvorba propagačnej grafiky a webových stránok