Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY
Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY

D. Durkaj: Za úspešným výsledkom sme si trpezlivo počkali

Šport / Futbal / D. Durkaj: Za úspešným výsledkom sme si trpezlivo počkali

D. Durkaj: Za úspešným výsledkom sme si trpezlivo počkali
Aké sú môžnosti reklamy?

V derby medzi FK Nižný Hrušov a FK Soľ rozhodol moment z 56. min., kedy Michal Kotľár premenil pokutový kop. V zápase s minimom šancí na obidvoch stranách si diváci veľa futbalovej krásy neužili, o to viac síl museli nechať hráči v osobných súbojoch.

V prvom polčase hrozili najmä hostia a to z viacerých štandardiek, vrátane rohových kopov. Napr. v 7. min. centroval Matúš Sakala, Kristián Balint nezasiahol loptu vo vzduchu ideálne, ale Alexander Dubas nedokázal vo výbornej pozícii z bezprostrednej blízkosti skórovať. Obranca Soli mal príležitosť na reparát v 28. min., no ďalekonosným priamym kopom brankára N. Hrušova neprekvapil. O štyri minúty zahrávala Soľ roh, po skrumáži zakončoval delovkou zvnútra šestnástky Šimon Nemčík, ktorý však pálil iba do Petra Babjaka. Domáci sa osmelili až v závere polčasu, kedy najskôr obaľovačka Michala Kotľára minula cieľ a o pár minút stihol pred Matúšom Horským včasným vybehnutím uhasiť sa rodiace nebezpečenstvo Tomáš Petro.

O osude stretnutia rozhodla situácia z 56. min. Hrušovčania rozbehli rýchlu kontru, na ktorej konci bol faulovaný Matúš Horský a hlavný rozhodca Marek Žofčák ukázal na biely bod, odkiaľ sa Michal Kotľár nemýlil. S pribúdajúcimi minútami vysunul tréner Soli Radoslav Homoľa na hrot útoku Alexandra Dubasa, do hry poslal ďalšieho útočníka Pavla Samselyho, či ofenzívne ladeného Miroslava Sakalu, ale hostia sa k súvislejšiemu tlaku, ktorým by súpera prinútili k chybám, nedostali. V závere ešte mohol dať definitívu konečnému výsledku Michal Palko, no Tomáš Petro svoj tím v bezprostrednom súboji s ním v 85. min. podržal.

Pre Hrušovčanov bol tento zápas mimoriadne dôležitý. V situácii, kedy rozdiel medzi 11. a 14. miestom je momentálne iba päťbodový, sa ráta každý bod. Domáci síce nevytiahli všetky futbalové tromfy, ktoré majú zapísané vo svojej hráčskej DNA, ale misiu splnili a to je v tomto prípade z ich pohľadu najdôležitejšie. „Bolo to klasické derby v prvom jarnom kole. V bojovnom zápase súper potvrdil svoje skúsenosti, ktoré pretavil do kvalitného taktického výkonu. Možno sme v úvode hrali s trošku väčším rešpektom, ale chlapci pristúpili k tomuto stretnutiu zodpovedne a trpezlivo kráčali za úspešným výsledkom. V prvom polčase boli situácie, kedy niektorí naši hráči neboli zvyknutí, aby nemali toľko kontaktov s loptou, koľko by si priali, preto som vysvetlil, že budú aj zápasy, kde to bude práve o väčšej bojovnosti. Som rád, že to pochopili a podriadili všetko tímu a výsledku. Myslím si, že za chcenie sme si jeden gól a víťazstvo zaslúžili,“ hodnotil tréner FK Nižný Hrušov Dušan Durkaj.

Soľ mala bližšie k úspešnému výsledku v prvom polčase. Jej hráči pôsobili kompaktnejším a zohratejším dojmom, čo im v konečnom účtovaní vynieslo viacero štandardiek, z ktorých však maximum nevyžmýkali. Ďalší ráz stretnutia určil premenený pokutový kop. Domáci sa do zvyšnej polhodiny vložili s entuziazmom, na vlastnej polovici prehusťovali priestor a tento obraz predznamenal, že body išli nakoniec na konto N. Hrušova. Hosťom v závere nepomohlo ani vylúčenie Michala Turcovského, ktorý skôr ako bol vystriedaný zišiel svojvoľne z ihriska a po druhej ŽK oslabil svoj tím. „V prvom polčase sme vyhrávali osobné súboje, vďaka čomu sme v strede ihriska dominovali. Napriek tomu, že sme mali územnú prevahu, nedostali sme sa do toľkých možností, ako by sme si priali, navyše sme ani z toho mála príležitostí, ktoré sme si vypracovali, nič nevyťažili. Do druhého polčasu domáci nastúpili agresívnejšie, navyše sme im ponúkli gól, lebo po ľahkej strate lopty sme vyrobili penaltu, keď sme domáceho hráča faulovali v nególovej situácii v rohu šestnástky. Snahu chlapcom uprieť nemôžem, ale za stavu 1:0 sa hra s pribúdajúcimi minútami kúskovala, čo nám nevyhovuje, preto sme sa už do tempa, aké sme potrebovali, nedostali,“ konštatoval tréner FK Soľ Radoslav Homoľa.
   

D. Durkaj: Za úspešným výsledkom sme si trpezlivo počkali

Šport / Futbal / D. Durkaj: Za úspešným výsledkom sme si trpezlivo počkali

D. Durkaj: Za úspešným výsledkom sme si trpezlivo počkali
Aké sú môžnosti reklamy?

V derby medzi FK Nižný Hrušov a FK Soľ rozhodol moment z 56. min., kedy Michal Kotľár premenil pokutový kop. V zápase s minimom šancí na obidvoch stranách si diváci veľa futbalovej krásy neužili, o to viac síl museli nechať hráči v osobných súbojoch.

V prvom polčase hrozili najmä hostia a to z viacerých štandardiek, vrátane rohových kopov. Napr. v 7. min. centroval Matúš Sakala, Kristián Balint nezasiahol loptu vo vzduchu ideálne, ale Alexander Dubas nedokázal vo výbornej pozícii z bezprostrednej blízkosti skórovať. Obranca Soli mal príležitosť na reparát v 28. min., no ďalekonosným priamym kopom brankára N. Hrušova neprekvapil. O štyri minúty zahrávala Soľ roh, po skrumáži zakončoval delovkou zvnútra šestnástky Šimon Nemčík, ktorý však pálil iba do Petra Babjaka. Domáci sa osmelili až v závere polčasu, kedy najskôr obaľovačka Michala Kotľára minula cieľ a o pár minút stihol pred Matúšom Horským včasným vybehnutím uhasiť sa rodiace nebezpečenstvo Tomáš Petro.

O osude stretnutia rozhodla situácia z 56. min. Hrušovčania rozbehli rýchlu kontru, na ktorej konci bol faulovaný Matúš Horský a hlavný rozhodca Marek Žofčák ukázal na biely bod, odkiaľ sa Michal Kotľár nemýlil. S pribúdajúcimi minútami vysunul tréner Soli Radoslav Homoľa na hrot útoku Alexandra Dubasa, do hry poslal ďalšieho útočníka Pavla Samselyho, či ofenzívne ladeného Miroslava Sakalu, ale hostia sa k súvislejšiemu tlaku, ktorým by súpera prinútili k chybám, nedostali. V závere ešte mohol dať definitívu konečnému výsledku Michal Palko, no Tomáš Petro svoj tím v bezprostrednom súboji s ním v 85. min. podržal.

Pre Hrušovčanov bol tento zápas mimoriadne dôležitý. V situácii, kedy rozdiel medzi 11. a 14. miestom je momentálne iba päťbodový, sa ráta každý bod. Domáci síce nevytiahli všetky futbalové tromfy, ktoré majú zapísané vo svojej hráčskej DNA, ale misiu splnili a to je v tomto prípade z ich pohľadu najdôležitejšie. „Bolo to klasické derby v prvom jarnom kole. V bojovnom zápase súper potvrdil svoje skúsenosti, ktoré pretavil do kvalitného taktického výkonu. Možno sme v úvode hrali s trošku väčším rešpektom, ale chlapci pristúpili k tomuto stretnutiu zodpovedne a trpezlivo kráčali za úspešným výsledkom. V prvom polčase boli situácie, kedy niektorí naši hráči neboli zvyknutí, aby nemali toľko kontaktov s loptou, koľko by si priali, preto som vysvetlil, že budú aj zápasy, kde to bude práve o väčšej bojovnosti. Som rád, že to pochopili a podriadili všetko tímu a výsledku. Myslím si, že za chcenie sme si jeden gól a víťazstvo zaslúžili,“ hodnotil tréner FK Nižný Hrušov Dušan Durkaj.

Soľ mala bližšie k úspešnému výsledku v prvom polčase. Jej hráči pôsobili kompaktnejším a zohratejším dojmom, čo im v konečnom účtovaní vynieslo viacero štandardiek, z ktorých však maximum nevyžmýkali. Ďalší ráz stretnutia určil premenený pokutový kop. Domáci sa do zvyšnej polhodiny vložili s entuziazmom, na vlastnej polovici prehusťovali priestor a tento obraz predznamenal, že body išli nakoniec na konto N. Hrušova. Hosťom v závere nepomohlo ani vylúčenie Michala Turcovského, ktorý skôr ako bol vystriedaný zišiel svojvoľne z ihriska a po druhej ŽK oslabil svoj tím. „V prvom polčase sme vyhrávali osobné súboje, vďaka čomu sme v strede ihriska dominovali. Napriek tomu, že sme mali územnú prevahu, nedostali sme sa do toľkých možností, ako by sme si priali, navyše sme ani z toho mála príležitostí, ktoré sme si vypracovali, nič nevyťažili. Do druhého polčasu domáci nastúpili agresívnejšie, navyše sme im ponúkli gól, lebo po ľahkej strate lopty sme vyrobili penaltu, keď sme domáceho hráča faulovali v nególovej situácii v rohu šestnástky. Snahu chlapcom uprieť nemôžem, ale za stavu 1:0 sa hra s pribúdajúcimi minútami kúskovala, čo nám nevyhovuje, preto sme sa už do tempa, aké sme potrebovali, nedostali,“ konštatoval tréner FK Soľ Radoslav Homoľa.
   

×

ZNAČKY: Vranovské NOVINKY SPEKTRUM Stropkov Vranov Týždenník Noviny Zaujímavosti Občan Šport Kultúra Pohotovosť

Realizácia © 2019 GRAND STUDIO, s.r.o. - tvorba propagačnej grafiky a webových stránok