Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY
Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY

EMATECH postaví vo Vranove najväčšie stredisko na východe

Správy / Mesto Vranov / EMATECH postaví vo Vranove najväčšie stredisko na východe

EMATECH postaví vo Vranove najväčšie stredisko na východe

Spoločnosť EMATECH s.r.o. patrí na slovenskom trhu medzi lídrov v predaji poľnohospodárskej techniky. Firma so sídlom v Radošine vybuduje v priemyselnom parku Ferovo vo Vranove nad Topľou svoje najväčšie servisno-obchodné stredisko na východnom Slovensku.

Riaditeľ spoločnosti EMATECH s.r.o. Peter Matejovič predstúpil prvýkrát pred vranovských poslancov v auguste 2017. Firma so sídlom v Radošine a mesto Vranov nad Topľou podpísali zmluvu o nájme pozemkov v priemyselnom parku Ferovo v marci 2018. V týchto dňoch jej manažment precizuje detaily súvisiace so začiatkom výstavby nového strediska v priemyselnom parku Ferovo. „Predpokladali sme, že realizácia sa uskutoční ešte do jesene 2018, no čakali sme na výhodnejšie podmienky v oblasti financovania. Pokiaľ sa to však vyriešilo, prišla zima a začiatok výstavby sme museli odložiť. Dnes sme v situácii, kedy máme financovanie zabezpečené a keďže nám praje aj počasie, vieme si predstaviť, že so zemnými prácami by sa mohlo začať už v marci,“ uviedol technický riaditeľ EMATECH s.r.o. Tomáš Kuna, ktorý dobu realizácie, po konzultácii s dodávateľom stavby, odhaduje na 4 až 6 mesiacov.

EMATECH s.r.o. pôsobí na trhu s poľnohospodárskou technikou 27 rokov. Popri predaji viacerých známych európskych značiek ponúka aj komplexný servis. Servisné strediská má, okrem Radošiny, vybudované na východe napr. v Hozelci pri Poprade a Sedliskách. Pre priemyselný park Ferovo sa vo firme rozhodli z dôvodu, že potrebujú rozšíriť servisné portfólio o nové kapacitné a priestorové možnosti. Pozitívnou referenciou pre Vranov nad Topľou bola jeho ideálna geografická poloha. „Za posledných štyri, päť rokov sa nám v oblasti východného Slovenska podarilo predať pomerne veľkú flotilu strojov, o ktoré sa potrebujeme starať. Keďže stroje sú čím ďalej väčšie, priestorové podmienky v Sedliskách nám už nevyhovujú. Na to, aby sme techniku mohli rozobrať, potrebujeme napr. zdvíhacie zariadenia typu mostového žeriavu. Práve kvôli tomu sme sa rozhodli pre vybudovanie nového strediska, ktoré bude spĺňať všetky požiadavky, aké pre našu činnosť potrebujeme,“ vysvetlil T. Kuna.

Stredisko vo Vranove nad Topľou bude po centrále v Radošine druhé najväčšie. Okrem činností spojených s kompletným servisným zabezpečením bude zároveň využívané aj na obchodné účely. „Vzhľadom k tomu, že predávame prémiové značky, potrebujeme tomu prispôsobiť aj reprezentatívne priestory. V tejto oblasti pôsobia dvaja naši obchodní zástupcovia, ktorí by pobočku vo Vranove nad Topľou využívali na obchodné rokovania. Zároveň zákazníci by nemuseli chodiť za nami cez celé Slovensko do Radošiny, ale my by sme prišli za nimi na východ, vďaka čomu budeme pripravení ponúknuť našim partnerom ešte väčší komfort,“ zdôraznil T. Kuna.
 

EMATECH postaví vo Vranove najväčšie stredisko na východe

Správy / Mesto Vranov / EMATECH postaví vo Vranove najväčšie stredisko na východe

EMATECH postaví vo Vranove najväčšie stredisko na východe

Spoločnosť EMATECH s.r.o. patrí na slovenskom trhu medzi lídrov v predaji poľnohospodárskej techniky. Firma so sídlom v Radošine vybuduje v priemyselnom parku Ferovo vo Vranove nad Topľou svoje najväčšie servisno-obchodné stredisko na východnom Slovensku.

Riaditeľ spoločnosti EMATECH s.r.o. Peter Matejovič predstúpil prvýkrát pred vranovských poslancov v auguste 2017. Firma so sídlom v Radošine a mesto Vranov nad Topľou podpísali zmluvu o nájme pozemkov v priemyselnom parku Ferovo v marci 2018. V týchto dňoch jej manažment precizuje detaily súvisiace so začiatkom výstavby nového strediska v priemyselnom parku Ferovo. „Predpokladali sme, že realizácia sa uskutoční ešte do jesene 2018, no čakali sme na výhodnejšie podmienky v oblasti financovania. Pokiaľ sa to však vyriešilo, prišla zima a začiatok výstavby sme museli odložiť. Dnes sme v situácii, kedy máme financovanie zabezpečené a keďže nám praje aj počasie, vieme si predstaviť, že so zemnými prácami by sa mohlo začať už v marci,“ uviedol technický riaditeľ EMATECH s.r.o. Tomáš Kuna, ktorý dobu realizácie, po konzultácii s dodávateľom stavby, odhaduje na 4 až 6 mesiacov.

EMATECH s.r.o. pôsobí na trhu s poľnohospodárskou technikou 27 rokov. Popri predaji viacerých známych európskych značiek ponúka aj komplexný servis. Servisné strediská má, okrem Radošiny, vybudované na východe napr. v Hozelci pri Poprade a Sedliskách. Pre priemyselný park Ferovo sa vo firme rozhodli z dôvodu, že potrebujú rozšíriť servisné portfólio o nové kapacitné a priestorové možnosti. Pozitívnou referenciou pre Vranov nad Topľou bola jeho ideálna geografická poloha. „Za posledných štyri, päť rokov sa nám v oblasti východného Slovenska podarilo predať pomerne veľkú flotilu strojov, o ktoré sa potrebujeme starať. Keďže stroje sú čím ďalej väčšie, priestorové podmienky v Sedliskách nám už nevyhovujú. Na to, aby sme techniku mohli rozobrať, potrebujeme napr. zdvíhacie zariadenia typu mostového žeriavu. Práve kvôli tomu sme sa rozhodli pre vybudovanie nového strediska, ktoré bude spĺňať všetky požiadavky, aké pre našu činnosť potrebujeme,“ vysvetlil T. Kuna.

Stredisko vo Vranove nad Topľou bude po centrále v Radošine druhé najväčšie. Okrem činností spojených s kompletným servisným zabezpečením bude zároveň využívané aj na obchodné účely. „Vzhľadom k tomu, že predávame prémiové značky, potrebujeme tomu prispôsobiť aj reprezentatívne priestory. V tejto oblasti pôsobia dvaja naši obchodní zástupcovia, ktorí by pobočku vo Vranove nad Topľou využívali na obchodné rokovania. Zároveň zákazníci by nemuseli chodiť za nami cez celé Slovensko do Radošiny, ale my by sme prišli za nimi na východ, vďaka čomu budeme pripravení ponúknuť našim partnerom ešte väčší komfort,“ zdôraznil T. Kuna.
 

×

ZNAČKY: Vranovské NOVINKY SPEKTRUM Stropkov Vranov Týždenník Noviny Zaujímavosti Občan Šport Kultúra Pohotovosť

Realizácia © 2019 GRAND STUDIO, s.r.o. - tvorba propagačnej grafiky a webových stránok