vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Zážitkové učenie s rodičmi v ŠKD Bystré

Zážitkové učenie s rodičmi v ŠKD Bystré

Určite poznáte hru na povolania. Dieťa pantomímou napodobňuje povolanie a ostatné deti hádajú, koho predstavuje. Aj vy ste sa takto hrávali v školskom klube alebo v škôlke? V našom Školskom klube detí pri ZŠ v Bystrom tento rok voláme do ŠKD rodičov, prípadne starých rodičov. Tí nám predstavujú svoje povolanie alebo hobby.

Zatiaľ sme mali ukážku približovania dreva traktorom s navijakom. Z priblíženého dreva nám otecko vyrobil lavičky, a tak nám ukázal aj prácu s motorovou pílou. Rybár priniesol celú výbavu na rybačku. Pútavo porozprával o svojom koníčku a ukázal nám, čo všetko pri rybačke potrebuje. Policajt bol pre deti veľkou autoritou. Deti, samozrejme, najviac zaujímali putá a zbraň. Každý si ich chcel vyskúšať. V našej telocvični máme lezeckú stenu Slniečko, ktorú zatiaľ deti pozorovali len zdola, ale vďaka ďalšiemu oteckovi si každý aj skúsil, ako vysoko dokáže na ňu vyliezť. Len dvaja nenabrali odvahu, aby skúsili lezenie. Možno nabudúce.

Deti sa takto zážitkovo zoznamujú s jednotlivými povolaniami a záujmami rodičov. Rodičia si zasa môžu vyskúšať, ako zvládnuť a zaujať na hodinku 30 detí. Zatiaľ sa im to výborne darí. Keď je učenie hrou, každého to baví. Tešíme sa na ďalších rodičov, oteckov aj maminy, ktorí k nám zavítajú.

Mgr. Slavka Kovaľová,
vychovávateľka v ŠKD v Bystrom

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum