Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY
Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY

Talenty HC Bulls cibria techniku korčuľovania vďaka skatemill

Šport / Ďalšie športy / Talenty HC Bulls cibria techniku korčuľovania vďaka skatemill

Talenty HC Bulls cibria techniku korčuľovania vďaka skatemill
Aké sú môžnosti reklamy?

Hokejové talenty HC Bulls Vranov sa môžu od novej sezóny zdokonaľovať v korčuľovaní na korčuliarskom trenažéri. Jeho výhodou je univerzálnosť a komplexnosť, pretože techniku korčuľovania, streľbu, aj kondíciu na ňom môžu trénovať hráči od prípraviek až po profesionálov.

Po Banskej Bystrici, Košiciach a Bratislave je Vranov nad Topľou štvrtým mestom, kde sa mladí hokejisti budú môcť zdokonaľovať na umelej korčuliarskej ploche – trenažéri skatemill. Jeho najzásadnejšou výhodou je komplexnosť, pretože hráči si zdokonaľujú techniku korčuľovania, postupne k tomu pridávajú prácu s pukom a streľbu. Vďaka možnostiam nastavenia ľubovoľnej rýchlosti a sklonu je zároveň výbornou alternatívou na naberanie kondície. „Keď majú niekde ľad dvanásť mesiacov v roku, povedia si, že skatemill nepotrebujú, no opak je pravdou. Nám trénerom to pomáha detailne si odsledovať technické nedostatky hráčov, ako je napr. využívanie hrán a vďaka tomu môžeme efektívne pracovať na ich odstraňovaní. Skĺbenie ľadovej plochy a trenažéra je teda skvelou kombináciou,“ vysvetľoval tréner HC Bulls Vranov Juraj Rudy.

Keďže vo svetovom hokeji sa kladie dôraz na korčuľovanie, investíciu HC Bulls ocenil aj primátor mesta Vranov nad Topľou Ján Ragan. Vyzdvihol najmä fakt, že túto modernú a uznávanú tréningovú pomôcku, budú môcť „Býci“ využívať hneď na začiatku svojej kariéry. „Pozitívne je už to, že ľadová plocha vo Vranove nad Topľou je v celoročnej prevádzke, čo v iných mestách samozrejmosťou nie je. Vyšším stupňom je inštalovanie trenažéra, ktorý znamená výrazný posun v napredovaní mladých hokejistov pri zlepšovaní techniky korčuľovania, aj získavania kondície. Verím, že tento skatemill prispeje k tomu, aby z našich detí vyrástli dobrí korčuliari, dobrí hokejisti a budúce hokejové hviezdy,“ uviedol primátor Vranova nad Topľou Ján Ragan.

Ďalším dôležitým pilierom budovania značky HC Bulls je spolupráca so Základnou školou Bernolákova, ktorá od školského roka 2018/2019 otvára športové triedy v 1. a 5. ročníku so zameraním na hokej a krasokorčuľovanie. Ďalších šesť hodín prípravy získajú mladí športovci v centre voľného času. „Nie každý klub sa môže pochváliť takým vynikajúcim zázemím, ako máme vytvorené vo Vranove nad Topľou. Za našu školu môžem povedať, že sme pripravení spolupracovať s HC Bulls a mestom Vranov nad Topľou a vytvárať podmienky nielen pre rozvoj hokeja, či krasokorčuľovania, ale tiež pre výchovu, aby sa deckám darilo na ľade a zároveň i v školských laviciach,“ zdôraznil riaditeľ ZŠ Bernolákova Marek Cerula.

K STD aréne by mali pribudnúť nové šatne a telocvičňa

Od úvodnej prezentácie projektu hokejového klubu HC Bulls na pôde Mestského zastupiteľstvo vo Vranove nad Topľou jeho prezident Jiří Zeman deklaroval ambíciu podporovať a rozvíjať mládežnícky hokej. Keďže za svojím slovom si stojí, od novej sezónu budú môcť hokejové talenty využívať novú umelú korčuliarsku plochu – skatemill.

Dostavba zimného štadióna, otvorenie prvých hokejových ročníkov, spolupráca so Základnou školou Bernolákova... Prezident HC Bulls Jiří Zeman buduje klubové zázemie krok po kroku a ďalším zásadným pilierom jeho funkcionárskej filozofie je inštalovanie umelej korčuliarskej plochy – skatemill. „Od začiatku sme išli do hokeja s tým, že ho ideme robiť pred deti vo Vranove a okolí. Nerobíme ho kvôli finančnému prospechu, ale dávame do toho srdce. Hokej som sám hral, dal mi veľmi veľa a vo finále vlastne skoro všetko..., preto chcem pre naše deti najlepšie podmienky, aké len dokážeme v rámci našich možností zabezpečiť. Ak chceme vidieť o 10 – 15 rokov úspech, musíme začať už teraz,“ zdôraznil prezident HC Bulls Jiří Zeman.

Trenažérom skatemill investície do infraštruktúry nekončia. Výzvou v najbližšom roku bude výstavba nových šatní a telocvične. „Potrebujeme štyri nové šatne, bez ktorých sa nebudeme môcť ďalej rozvíjať, lebo momentálne sme kapacitne plní. Tiež by sme chceli, najmä kvôli krasokorčuľovaniu a priestorom pre rozcvičky, zriadiť telocvičňu. Hoci veľa voľného priestoru v okolí zimného štadióna nemáme, verím, že sa nám to podarí naprojektovať,“ dodal J. Zeman.
 

Talenty HC Bulls cibria techniku korčuľovania vďaka skatemill

Šport / Ďalšie športy / Talenty HC Bulls cibria techniku korčuľovania vďaka skatemill

Talenty HC Bulls cibria techniku korčuľovania vďaka skatemill
Aké sú môžnosti reklamy?

Hokejové talenty HC Bulls Vranov sa môžu od novej sezóny zdokonaľovať v korčuľovaní na korčuliarskom trenažéri. Jeho výhodou je univerzálnosť a komplexnosť, pretože techniku korčuľovania, streľbu, aj kondíciu na ňom môžu trénovať hráči od prípraviek až po profesionálov.

Po Banskej Bystrici, Košiciach a Bratislave je Vranov nad Topľou štvrtým mestom, kde sa mladí hokejisti budú môcť zdokonaľovať na umelej korčuliarskej ploche – trenažéri skatemill. Jeho najzásadnejšou výhodou je komplexnosť, pretože hráči si zdokonaľujú techniku korčuľovania, postupne k tomu pridávajú prácu s pukom a streľbu. Vďaka možnostiam nastavenia ľubovoľnej rýchlosti a sklonu je zároveň výbornou alternatívou na naberanie kondície. „Keď majú niekde ľad dvanásť mesiacov v roku, povedia si, že skatemill nepotrebujú, no opak je pravdou. Nám trénerom to pomáha detailne si odsledovať technické nedostatky hráčov, ako je napr. využívanie hrán a vďaka tomu môžeme efektívne pracovať na ich odstraňovaní. Skĺbenie ľadovej plochy a trenažéra je teda skvelou kombináciou,“ vysvetľoval tréner HC Bulls Vranov Juraj Rudy.

Keďže vo svetovom hokeji sa kladie dôraz na korčuľovanie, investíciu HC Bulls ocenil aj primátor mesta Vranov nad Topľou Ján Ragan. Vyzdvihol najmä fakt, že túto modernú a uznávanú tréningovú pomôcku, budú môcť „Býci“ využívať hneď na začiatku svojej kariéry. „Pozitívne je už to, že ľadová plocha vo Vranove nad Topľou je v celoročnej prevádzke, čo v iných mestách samozrejmosťou nie je. Vyšším stupňom je inštalovanie trenažéra, ktorý znamená výrazný posun v napredovaní mladých hokejistov pri zlepšovaní techniky korčuľovania, aj získavania kondície. Verím, že tento skatemill prispeje k tomu, aby z našich detí vyrástli dobrí korčuliari, dobrí hokejisti a budúce hokejové hviezdy,“ uviedol primátor Vranova nad Topľou Ján Ragan.

Ďalším dôležitým pilierom budovania značky HC Bulls je spolupráca so Základnou školou Bernolákova, ktorá od školského roka 2018/2019 otvára športové triedy v 1. a 5. ročníku so zameraním na hokej a krasokorčuľovanie. Ďalších šesť hodín prípravy získajú mladí športovci v centre voľného času. „Nie každý klub sa môže pochváliť takým vynikajúcim zázemím, ako máme vytvorené vo Vranove nad Topľou. Za našu školu môžem povedať, že sme pripravení spolupracovať s HC Bulls a mestom Vranov nad Topľou a vytvárať podmienky nielen pre rozvoj hokeja, či krasokorčuľovania, ale tiež pre výchovu, aby sa deckám darilo na ľade a zároveň i v školských laviciach,“ zdôraznil riaditeľ ZŠ Bernolákova Marek Cerula.

K STD aréne by mali pribudnúť nové šatne a telocvičňa

Od úvodnej prezentácie projektu hokejového klubu HC Bulls na pôde Mestského zastupiteľstvo vo Vranove nad Topľou jeho prezident Jiří Zeman deklaroval ambíciu podporovať a rozvíjať mládežnícky hokej. Keďže za svojím slovom si stojí, od novej sezónu budú môcť hokejové talenty využívať novú umelú korčuliarsku plochu – skatemill.

Dostavba zimného štadióna, otvorenie prvých hokejových ročníkov, spolupráca so Základnou školou Bernolákova... Prezident HC Bulls Jiří Zeman buduje klubové zázemie krok po kroku a ďalším zásadným pilierom jeho funkcionárskej filozofie je inštalovanie umelej korčuliarskej plochy – skatemill. „Od začiatku sme išli do hokeja s tým, že ho ideme robiť pred deti vo Vranove a okolí. Nerobíme ho kvôli finančnému prospechu, ale dávame do toho srdce. Hokej som sám hral, dal mi veľmi veľa a vo finále vlastne skoro všetko..., preto chcem pre naše deti najlepšie podmienky, aké len dokážeme v rámci našich možností zabezpečiť. Ak chceme vidieť o 10 – 15 rokov úspech, musíme začať už teraz,“ zdôraznil prezident HC Bulls Jiří Zeman.

Trenažérom skatemill investície do infraštruktúry nekončia. Výzvou v najbližšom roku bude výstavba nových šatní a telocvične. „Potrebujeme štyri nové šatne, bez ktorých sa nebudeme môcť ďalej rozvíjať, lebo momentálne sme kapacitne plní. Tiež by sme chceli, najmä kvôli krasokorčuľovaniu a priestorom pre rozcvičky, zriadiť telocvičňu. Hoci veľa voľného priestoru v okolí zimného štadióna nemáme, verím, že sa nám to podarí naprojektovať,“ dodal J. Zeman.
 

×

ZNAČKY: Vranovské NOVINKY SPEKTRUM Stropkov Vranov Týždenník Noviny Zaujímavosti Občan Šport Kultúra Pohotovosť

Realizácia © 2019 GRAND STUDIO, s.r.o. - tvorba propagačnej grafiky a webových stránok