Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY
Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY

V Jasenovciach okrem šibačov zasahovali aj hasiči

Správy / Obce / V Jasenovciach okrem šibačov zasahovali aj hasiči

V Jasenovciach okrem šibačov zasahovali aj hasiči

Veľká noc je neodmysliteľne spojená so slávením najväčších kresťanských sviatkov, ale tiež s maľovaním veľkonočných vajíčok, vyváraním obľúbených jedál, no predovšetkým s vodou. Tej sa najčastejšie boja dievčatá, keď jej na Veľkonočný pondelok dostanú naozaj neúrekom. Avšak tohto roku si na vodu neprišli len ony, ale predčasne sa ušla aj chlapom a to hneď členom Dobrovoľného hasičského zboru v Jasenovciach. Keďže tohtoročné sviatky sa niesli nielen v duchu vody vo vedrách, ale hlavne tej dažďovej, hladina riek vo viacerých obciach prudko stúpla a tak bol na niektorých miestach vyhlásený aj vyšší stupeň povodňovej aktivity. V našej obci sa, našťastie, žiadne vážnejšie komplikácie neudiali, ale aj napriek tomu, veľkonočnú nedeľu mali domáci hasiči obohatenú o niektoré zaplavené studne a prístupové cesty. Tak chlapi či chceli, či nie, okrem vysedávania pri klobáske a pálenke, boli vyslaní medzi občanov, aby svojou technikou, ale aj ručne, pomocou lopát, odstraňovali nánosy bahna z poľných ciest a ciest miestnej komunikácie. Našťastie, vďaka rýchlemu prístupu, šikovnosti a tiež promptným zásahom dobrovoľných hasičov sa tak predišlo ďalším nečakaným komplikáciám, či nehodám, ktoré mohli vzniknuté nánosy spôsobiť. Touto cestou sa chce starosta obce Ladislav Trybula poďakovať členom Dobrovoľného hasičského zboru v Jasenovciach za to, že napriek sláveniu Veľkej noci boli plne k dispozícii a mohol sa tak na nich spoľahnúť aj v tejto situácii.
Voda sa tak stala naozaj „čerešničkou“ týchto sviatkov, ale budeme dúfať, že takýchto nečakaných prekvapení bude v budúcnosti čo najmenej.

Mgr. Simona Trecaková

Zelená Lagúna Petícia za ukončenie prevádzky Odkaliska Poša a jej následnú sanáciu

V Jasenovciach okrem šibačov zasahovali aj hasiči

Správy / Obce / V Jasenovciach okrem šibačov zasahovali aj hasiči

V Jasenovciach okrem šibačov zasahovali aj hasiči

Veľká noc je neodmysliteľne spojená so slávením najväčších kresťanských sviatkov, ale tiež s maľovaním veľkonočných vajíčok, vyváraním obľúbených jedál, no predovšetkým s vodou. Tej sa najčastejšie boja dievčatá, keď jej na Veľkonočný pondelok dostanú naozaj neúrekom. Avšak tohto roku si na vodu neprišli len ony, ale predčasne sa ušla aj chlapom a to hneď členom Dobrovoľného hasičského zboru v Jasenovciach. Keďže tohtoročné sviatky sa niesli nielen v duchu vody vo vedrách, ale hlavne tej dažďovej, hladina riek vo viacerých obciach prudko stúpla a tak bol na niektorých miestach vyhlásený aj vyšší stupeň povodňovej aktivity. V našej obci sa, našťastie, žiadne vážnejšie komplikácie neudiali, ale aj napriek tomu, veľkonočnú nedeľu mali domáci hasiči obohatenú o niektoré zaplavené studne a prístupové cesty. Tak chlapi či chceli, či nie, okrem vysedávania pri klobáske a pálenke, boli vyslaní medzi občanov, aby svojou technikou, ale aj ručne, pomocou lopát, odstraňovali nánosy bahna z poľných ciest a ciest miestnej komunikácie. Našťastie, vďaka rýchlemu prístupu, šikovnosti a tiež promptným zásahom dobrovoľných hasičov sa tak predišlo ďalším nečakaným komplikáciám, či nehodám, ktoré mohli vzniknuté nánosy spôsobiť. Touto cestou sa chce starosta obce Ladislav Trybula poďakovať členom Dobrovoľného hasičského zboru v Jasenovciach za to, že napriek sláveniu Veľkej noci boli plne k dispozícii a mohol sa tak na nich spoľahnúť aj v tejto situácii.
Voda sa tak stala naozaj „čerešničkou“ týchto sviatkov, ale budeme dúfať, že takýchto nečakaných prekvapení bude v budúcnosti čo najmenej.

Mgr. Simona Trecaková

×

ZNAČKY: Vranovské NOVINKY SPEKTRUM Stropkov Vranov Týždenník Noviny Zaujímavosti Občan Šport Kultúra Pohotovosť

Realizácia © 2019 GRAND STUDIO, s.r.o. - tvorba propagačnej grafiky a webových stránok