Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY
Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY

Vranov uhral v Malackách, aj u majstra z Vydran dve fantastické remízy!

Šport / Stolný tenis / Vranov uhral v Malackách, aj u majstra z Vydran dve fantastické remízy!

 Vranov uhral v Malackách, aj u majstra z Vydran dve fantastické remízy!
Aké sú môžnosti reklamy?

Vranovskí stolní tenisti v nadstavbovej časti ešte neprehrali! Po remíze za stolmi Lokomotívy Košice si po bode priviezli aj z majstrovských Vydran a Malaciek. O vyrovnanosti obidvoch zápasov svedčí fakt, že počas dvoch dní odohrali Vranovčania dvanásť päťzápasových stretnutí, z ktorých vyhrali osem.

Na pôde Vydran začali Vranovčania živiť nádej na úspešný výsledok hneď úvodnou štvorhrou, ktorú Daniel Oráč s Petrom Tušimom vyhrali 3:2. V ďalšom vyrovnanom priebehu sa obidvaja súperi ťahali o každý bod a nakoniec sa zrodila spravodlivá remíza, ktorú si naši stolní tenisti zaslúžili za mimoriadnu húževnatosť, lebo všetky štyri päťsetové zápasy zvládli vo svoj prospech. „Táto remíza pre nás znamená veľa, keďže Vydrany získali v posledných troch rokoch tri majstrovské tituly. Myslím si, že rozhodla štvorhra, v ktorej máme s Peťom Tušimom skóre 11:3 a takisto dva päťsetové víťazstva Peťa proti Lelkešovi a Maďarovi Muskóovi. Potešila ma určite aj výhra 3:0 nad mojim kolegom z juniorskej reprezentácie Štefanom Pekom. Je to určite náš najlepší výsledok počas nášho pôsobenia v extralige,“ hodnotil Daniel Oráč, ktorý rozhodujúci piaty bod získal v súboji s Péterom Muskóom pomerom 3:2. Hoci s maďarským legionárom viedol 2:0, nenechal sa rozhodiť ani za stavu 2:2 a 6:9 v poslednom sete... „Prvé dva sety som vyhral celkom jednoznačne, no potom Muskó zmenil servis a snažil sa ukončiť výmenu do dvoch lôpt. V piatom sete som dokonca prehrával 9:6, ale nakoniec sa mi podarilo vyhrať 11:9. Myslím, že rozhodla väčšia aktivita na príjme z mojej strany,“ konštatoval D. Oráč.

Ešte väčšiu drámu ponúkli Vranov a Malacky v sobotu. Pomer setov 23:23, osem päťsetových zápasov (!) a hrací čas tri hodiny päťdesiatpäť minút sú dôkazom toho, že hráči išli naozaj na doraz. „Remíza z Malaciek je pre oba celky zaslúžená. Prehrávali sme 4:2, následne viedli 5:4 a striedajúci Števo Eštok odohral slušný zápas s Kalužným, na ktorého mal 2 mečbaly, no nakoniec výborne hrajúci obranár Malaciek zvrátil priebeh na svoju stranu. Veľmi nám pomohlo aj víťazstvo Sama Feča, ktorý otočil zápas z 0:2 vo svoj prospech nad skúseným Jančím,“ priblížil priebeh zápasu D. Oráč.

Talentovaný stolný tenista prispel k ďalšej cennej remíze 2,5 bodmi. Okrem úspešnej štvorhry zdolal 3:0 legendárneho Jaromíra Truksu a rovnako ako vo Vydranoch, aj teraz pridal piaty bod svojho tímu, keď 3:2 zdolal Vladimíra Jančího. „Víťazstvo nad Truksom si veľmi vážim, lebo je to úspešný bývalý reprezentant s úspechmi na domácej, aj zahraničnej scéne. Porazil som ho síce 3:0, ale víťazstvo sa určite nerodilo ľahko, pretože je to veľmi skúsený hráč a k tomu ešte aj ľavák. Čo sa týka zápasu s Jančím, prehrával som 1:0, i 2:1, odvracal som aj mečbaly, no nakoniec som strhol víťazstvo na svoju stranu. Je to starší hráč, ktorý sa ale drží pri stole a má super bekhend, takže naše víťazstva so Samom Fečom nad týmto hráčom určite potešia,“ dodal D. Oráč.

Vranovčania majú v nadstavbovej časti skvelú fazónu! V troch zápasoch vonku uhrali tri remízy a tieto výsledky neostali stolnotenisovou verejnosťou na Slovensku nepovšimnuté. „Som neskutočne šťastný, veď aj prijímam gratulácie z celého Slovenska! Sme v pozícii, kedy nemáme, čo stratiť, preto hráme uvoľnene a za stolmi to je vidieť. Za kľúčové považujem, že naši hráči vynikajú rýchlosťou, ktorá na súperov platí, čím získavame veľkú výhodu. Na druhej strane, vo vyrovnaných koncovkách závisí veľa od momentálnej pohody. Keďže chlapcom nechýba odvaha hrať v takýchto momentoch ťažké údery, pretože si vďaka poctivému prístupu k tréningom veria, premieta sa to aj do výsledkov,“ zdôraznil manažér MŠK VsTK Anton Hajduk.

 

Vranov uhral v Malackách, aj u majstra z Vydran dve fantastické remízy!

Šport / Stolný tenis / Vranov uhral v Malackách, aj u majstra z Vydran dve fantastické remízy!

 Vranov uhral v Malackách, aj u majstra z Vydran dve fantastické remízy!
Aké sú môžnosti reklamy?

Vranovskí stolní tenisti v nadstavbovej časti ešte neprehrali! Po remíze za stolmi Lokomotívy Košice si po bode priviezli aj z majstrovských Vydran a Malaciek. O vyrovnanosti obidvoch zápasov svedčí fakt, že počas dvoch dní odohrali Vranovčania dvanásť päťzápasových stretnutí, z ktorých vyhrali osem.

Na pôde Vydran začali Vranovčania živiť nádej na úspešný výsledok hneď úvodnou štvorhrou, ktorú Daniel Oráč s Petrom Tušimom vyhrali 3:2. V ďalšom vyrovnanom priebehu sa obidvaja súperi ťahali o každý bod a nakoniec sa zrodila spravodlivá remíza, ktorú si naši stolní tenisti zaslúžili za mimoriadnu húževnatosť, lebo všetky štyri päťsetové zápasy zvládli vo svoj prospech. „Táto remíza pre nás znamená veľa, keďže Vydrany získali v posledných troch rokoch tri majstrovské tituly. Myslím si, že rozhodla štvorhra, v ktorej máme s Peťom Tušimom skóre 11:3 a takisto dva päťsetové víťazstva Peťa proti Lelkešovi a Maďarovi Muskóovi. Potešila ma určite aj výhra 3:0 nad mojim kolegom z juniorskej reprezentácie Štefanom Pekom. Je to určite náš najlepší výsledok počas nášho pôsobenia v extralige,“ hodnotil Daniel Oráč, ktorý rozhodujúci piaty bod získal v súboji s Péterom Muskóom pomerom 3:2. Hoci s maďarským legionárom viedol 2:0, nenechal sa rozhodiť ani za stavu 2:2 a 6:9 v poslednom sete... „Prvé dva sety som vyhral celkom jednoznačne, no potom Muskó zmenil servis a snažil sa ukončiť výmenu do dvoch lôpt. V piatom sete som dokonca prehrával 9:6, ale nakoniec sa mi podarilo vyhrať 11:9. Myslím, že rozhodla väčšia aktivita na príjme z mojej strany,“ konštatoval D. Oráč.

Ešte väčšiu drámu ponúkli Vranov a Malacky v sobotu. Pomer setov 23:23, osem päťsetových zápasov (!) a hrací čas tri hodiny päťdesiatpäť minút sú dôkazom toho, že hráči išli naozaj na doraz. „Remíza z Malaciek je pre oba celky zaslúžená. Prehrávali sme 4:2, následne viedli 5:4 a striedajúci Števo Eštok odohral slušný zápas s Kalužným, na ktorého mal 2 mečbaly, no nakoniec výborne hrajúci obranár Malaciek zvrátil priebeh na svoju stranu. Veľmi nám pomohlo aj víťazstvo Sama Feča, ktorý otočil zápas z 0:2 vo svoj prospech nad skúseným Jančím,“ priblížil priebeh zápasu D. Oráč.

Talentovaný stolný tenista prispel k ďalšej cennej remíze 2,5 bodmi. Okrem úspešnej štvorhry zdolal 3:0 legendárneho Jaromíra Truksu a rovnako ako vo Vydranoch, aj teraz pridal piaty bod svojho tímu, keď 3:2 zdolal Vladimíra Jančího. „Víťazstvo nad Truksom si veľmi vážim, lebo je to úspešný bývalý reprezentant s úspechmi na domácej, aj zahraničnej scéne. Porazil som ho síce 3:0, ale víťazstvo sa určite nerodilo ľahko, pretože je to veľmi skúsený hráč a k tomu ešte aj ľavák. Čo sa týka zápasu s Jančím, prehrával som 1:0, i 2:1, odvracal som aj mečbaly, no nakoniec som strhol víťazstvo na svoju stranu. Je to starší hráč, ktorý sa ale drží pri stole a má super bekhend, takže naše víťazstva so Samom Fečom nad týmto hráčom určite potešia,“ dodal D. Oráč.

Vranovčania majú v nadstavbovej časti skvelú fazónu! V troch zápasoch vonku uhrali tri remízy a tieto výsledky neostali stolnotenisovou verejnosťou na Slovensku nepovšimnuté. „Som neskutočne šťastný, veď aj prijímam gratulácie z celého Slovenska! Sme v pozícii, kedy nemáme, čo stratiť, preto hráme uvoľnene a za stolmi to je vidieť. Za kľúčové považujem, že naši hráči vynikajú rýchlosťou, ktorá na súperov platí, čím získavame veľkú výhodu. Na druhej strane, vo vyrovnaných koncovkách závisí veľa od momentálnej pohody. Keďže chlapcom nechýba odvaha hrať v takýchto momentoch ťažké údery, pretože si vďaka poctivému prístupu k tréningom veria, premieta sa to aj do výsledkov,“ zdôraznil manažér MŠK VsTK Anton Hajduk.

 

×

ZNAČKY: Vranovské NOVINKY SPEKTRUM Stropkov Vranov Týždenník Noviny Zaujímavosti Občan Šport Kultúra Pohotovosť

Realizácia © 2019 GRAND STUDIO, s.r.o. - tvorba propagačnej grafiky a webových stránok