Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY
Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY

Stolnotenisti ZŠ V. Žipov trojnásobní majstri Slovenska a žipovské stolnotenistky s bronzovými medailami

Šport / Stolný tenis / Stolnotenisti ZŠ V. Žipov trojnásobní majstri Slovenska a žipovské stolnotenistky s bronzovými medailami

Stolnotenisti ZŠ V. Žipov trojnásobní majstri Slovenska a žipovské stolnotenistky s bronzovými medailami
Aké sú môžnosti reklamy?

V dňoch 28. - 29.marca 2017 sa uskutočnili Školské majstrovstvá Slovenska družstiev žiakov a žiačok ZŠ v stolnom tenise, ktoré sa tohto roku konali v Liptov Aréne pri Tatralandii v Liptovskom Mikuláši. Ich hlavnými organizátormi boli Slovenská asociácia športu na školách a CVČ Liptovský Mikuláš. Družstvo našich chlapcov v zložení Samuel Fečo, Michal Fečo, Kamil Paľko a Dominik Džujka po troch výhrach v skupine s Kalinovom, Trenčianskymi Teplicami a Bratislavou – Karlovou Vsou, postúpilo do semifinále, kde zdolalo chlapcov z Košíc a dostali sa tak až do finále, kde po namáhavom, napínavom, ale nádhernom boji zdolalo družstvo z Čadce. Tretí rok po sebe tak obsadili 1. miesto a stali sa teda trojnásobnými majstrami Slovenska medzi žiakmi ZŠ v stolnom tenise. Družstvo dievčat tvorené žiačkami – Ivana Hudáková, Pavla Jakubčinová, Sabína Mihalčinová a Ema Kachmanová zdolalo v skupine Trnavu i Bánovce nad Bebravou, prehrali len s minuloročnými striebornými dievčatami z Tvrdošína a tak s dvoma výhrami postúpili tiež do semifinále. V ňom však natrafili na tohtoročné majsterky Slovenska z Topoľčian, ktorým podľahli a tak sa do finále nedostali. V boji o tretie miesto, ktoré po predminuloročnom 6.mieste a minuloročnom 4.mieste bolo ich veľkým snom a métou však nezaváhali. Po vyhratom súboji s Malackami tak získali krásne 3.miesto. Na súťaži ich sprevádzali Mgr. Henrieta Fečová a Mgr. Silvia Lecáková. V deň semifinálových bojov im prišiel odborne poradiť a tiež psychicky podporiť aj bývalý žiak ZŠ Vyšný Žipov, v súčasnosti úspešný stolnotenista a tiež tréner, momentálne hrajúci v Nemecku, Štefan Eštok ml., za čo mu patrí naše veľké poďakovanie. Veľké ďakujem patrí aj starostovi obce Vyšný Žipov, Mgr. Miroslavovi Ondičovi, ktorý sa už niekoľko rokov stará o „posúťažné“ pohostenie, no hlavne dopravu našich žiakov na krajské i celoslovenské kolá. Deti tak nemuseli absolvovať únavnú niekoľkohodinovú cestu vlakom s prestupmi a určite i kvôli tomu mohli podať lepší výkon. Najväčšia vďaka našich víťazov i celej našej školy však patrí človeku, ktorý sa snáď z ich úspechu teší najviac zo všetkých, no kvôli zdravotným problémom ich žiaľ nemohol sprevádzať na ich tohtoročnej ceste za víťazstvom. Je ním ich prvý tréner, pán učiteľ Mgr. Ján Straka, ktorý ich k stolnému tenisu priviedol, stál v ich ťažkých začiatkoch a odmalička sa im pomáhal zdokonaľovať, podporoval ich, aby teraz mohli byť tam kde sú, na stolnotenisovom tróne medzi žiakmi ZŠ. Ďakujeme tiež všetkým, ktorí našim žiakom reprezentujúcim nielen našu školu, ale i okres Vranov nad Topľou a Prešovský kraj úprimne držali palce a tešia sa spolu s nami z ich úspechu. Chlapcom i dievčatám ešte raz srdečne blahoželáme aj touto cestou, máme nesmiernu radosť z ich úspechu a prajeme im ešte veľa ďalších. Nech už budú reprezentovať v budúcnosti, ktorúkoľvek strednú školu, klub či sami seba, vždy to budú naši bývalí žiaci, našej, dovolím si povedať, stolnotenisovej školy – ZŠ Vyšný Žipov, z ktorej vzišli už viacerí úspešní stolnotenisoví extraligisti, prvoligisti i ďalší úspešní hráči.

 

Stolnotenisti ZŠ V. Žipov trojnásobní majstri Slovenska a žipovské stolnotenistky s bronzovými medailami

Šport / Stolný tenis / Stolnotenisti ZŠ V. Žipov trojnásobní majstri Slovenska a žipovské stolnotenistky s bronzovými medailami

Stolnotenisti ZŠ V. Žipov trojnásobní majstri Slovenska a žipovské stolnotenistky s bronzovými medailami
Aké sú môžnosti reklamy?

V dňoch 28. - 29.marca 2017 sa uskutočnili Školské majstrovstvá Slovenska družstiev žiakov a žiačok ZŠ v stolnom tenise, ktoré sa tohto roku konali v Liptov Aréne pri Tatralandii v Liptovskom Mikuláši. Ich hlavnými organizátormi boli Slovenská asociácia športu na školách a CVČ Liptovský Mikuláš. Družstvo našich chlapcov v zložení Samuel Fečo, Michal Fečo, Kamil Paľko a Dominik Džujka po troch výhrach v skupine s Kalinovom, Trenčianskymi Teplicami a Bratislavou – Karlovou Vsou, postúpilo do semifinále, kde zdolalo chlapcov z Košíc a dostali sa tak až do finále, kde po namáhavom, napínavom, ale nádhernom boji zdolalo družstvo z Čadce. Tretí rok po sebe tak obsadili 1. miesto a stali sa teda trojnásobnými majstrami Slovenska medzi žiakmi ZŠ v stolnom tenise. Družstvo dievčat tvorené žiačkami – Ivana Hudáková, Pavla Jakubčinová, Sabína Mihalčinová a Ema Kachmanová zdolalo v skupine Trnavu i Bánovce nad Bebravou, prehrali len s minuloročnými striebornými dievčatami z Tvrdošína a tak s dvoma výhrami postúpili tiež do semifinále. V ňom však natrafili na tohtoročné majsterky Slovenska z Topoľčian, ktorým podľahli a tak sa do finále nedostali. V boji o tretie miesto, ktoré po predminuloročnom 6.mieste a minuloročnom 4.mieste bolo ich veľkým snom a métou však nezaváhali. Po vyhratom súboji s Malackami tak získali krásne 3.miesto. Na súťaži ich sprevádzali Mgr. Henrieta Fečová a Mgr. Silvia Lecáková. V deň semifinálových bojov im prišiel odborne poradiť a tiež psychicky podporiť aj bývalý žiak ZŠ Vyšný Žipov, v súčasnosti úspešný stolnotenista a tiež tréner, momentálne hrajúci v Nemecku, Štefan Eštok ml., za čo mu patrí naše veľké poďakovanie. Veľké ďakujem patrí aj starostovi obce Vyšný Žipov, Mgr. Miroslavovi Ondičovi, ktorý sa už niekoľko rokov stará o „posúťažné“ pohostenie, no hlavne dopravu našich žiakov na krajské i celoslovenské kolá. Deti tak nemuseli absolvovať únavnú niekoľkohodinovú cestu vlakom s prestupmi a určite i kvôli tomu mohli podať lepší výkon. Najväčšia vďaka našich víťazov i celej našej školy však patrí človeku, ktorý sa snáď z ich úspechu teší najviac zo všetkých, no kvôli zdravotným problémom ich žiaľ nemohol sprevádzať na ich tohtoročnej ceste za víťazstvom. Je ním ich prvý tréner, pán učiteľ Mgr. Ján Straka, ktorý ich k stolnému tenisu priviedol, stál v ich ťažkých začiatkoch a odmalička sa im pomáhal zdokonaľovať, podporoval ich, aby teraz mohli byť tam kde sú, na stolnotenisovom tróne medzi žiakmi ZŠ. Ďakujeme tiež všetkým, ktorí našim žiakom reprezentujúcim nielen našu školu, ale i okres Vranov nad Topľou a Prešovský kraj úprimne držali palce a tešia sa spolu s nami z ich úspechu. Chlapcom i dievčatám ešte raz srdečne blahoželáme aj touto cestou, máme nesmiernu radosť z ich úspechu a prajeme im ešte veľa ďalších. Nech už budú reprezentovať v budúcnosti, ktorúkoľvek strednú školu, klub či sami seba, vždy to budú naši bývalí žiaci, našej, dovolím si povedať, stolnotenisovej školy – ZŠ Vyšný Žipov, z ktorej vzišli už viacerí úspešní stolnotenisoví extraligisti, prvoligisti i ďalší úspešní hráči.

 

×

ZNAČKY: Vranovské NOVINKY SPEKTRUM Stropkov Vranov Týždenník Noviny Zaujímavosti Občan Šport Kultúra Pohotovosť

Realizácia © 2019 GRAND STUDIO, s.r.o. - tvorba propagačnej grafiky a webových stránok