Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY
Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY

Gymnazisti v českom finále súťaže RoboRAVE Pardubice

Správy / Školstvo / Gymnazisti v českom finále súťaže RoboRAVE Pardubice

Gymnazisti v českom finále súťaže RoboRAVE Pardubice
Aké sú môžnosti reklamy?

V marci sa konalo v Pardubiciach české finálové kolo medzinárodnej súťaže RoboRave 2017. Ide o súťaž v programovaní a stavbe autonómnych robotov. Náš tím dostal pozvanie ako jedno z dvoch slovenských družstiev, ktoré vyhralo predchádzajúci ročník slovenského kola súťaže. Na súťaži sa zúčastnilo celkovo 19 tímov. Medzi českými tímami boli aj minuloroční víťazi, ktorí postúpili do USA a získali na celosvetovom finále druhé miesto. Súťaž sa konala Pardubiciach, ktoré sa nám predstavili v plnej kráse. S veľkým počtom bicyklov a krásne upraveným mestom, námestím a zámkom. A samozrejme s pardubickými perníkmi rôznych tvarov a chutí. Usporiadatelia boli veľmi milí a vytvorili nám skvelé podmienky. V rámci súťaže nás pozvali aj na recepciu do Pardubického zámku, kde bolo mnoho významných osobností z vysokých škôl a Pardubického kraja.

V súťaži bojovali tímy so svojimi zostrojenými robotmi v jednej kategórii „Fire fighting - Hasenie ohňa“. Úlohou skonštruovaného robota bolo čo v najkratšom čase uhasiť štyri horiace sviečky umiestnené na hracej ploche v rôznych pozíciách a za prekážkami. Súťaž bola fyzicky, psychicky a časovo veľmi náročná. Po únavnej ceste do Pardubíc, od skorého rána, sme sa po registrácii hneď zapojili do súťaže. Súťaž prebiehala podľa medzinárodných pravidiel. Začínala homologizáciou robota a kvalifikáciou. Po kvalifikácii nasledovali finálové súboje vždy medzi dvomi robotmi. Absolvovali sme tri víťazné finálové súboje a v štvrtom nás vyradil technicky lepšie vybavený tím.

Nášmu tímu Gymnázium - Amavet klubu 964 pod vedením Ing. Jána Motešického v zostave Oliver Kudzia, Samuel Titko a Marek Valčo sa podarilo nakoniec umiestniť na peknom 4. mieste. Napriek „zemiakovému umiestneniu“ a počiatočnému sklamaniu môžeme povedať, že je to doposiaľ najlepší úspech slovenského tímu v českom finále a výzva pre nás do ďalších bojov.

Marek Valčo
žiak Gymnázia a člen Amavet klubu 964

Gymnazisti v českom finále súťaže RoboRAVE Pardubice

Správy / Školstvo / Gymnazisti v českom finále súťaže RoboRAVE Pardubice

Gymnazisti v českom finále súťaže RoboRAVE Pardubice
Aké sú môžnosti reklamy?

V marci sa konalo v Pardubiciach české finálové kolo medzinárodnej súťaže RoboRave 2017. Ide o súťaž v programovaní a stavbe autonómnych robotov. Náš tím dostal pozvanie ako jedno z dvoch slovenských družstiev, ktoré vyhralo predchádzajúci ročník slovenského kola súťaže. Na súťaži sa zúčastnilo celkovo 19 tímov. Medzi českými tímami boli aj minuloroční víťazi, ktorí postúpili do USA a získali na celosvetovom finále druhé miesto. Súťaž sa konala Pardubiciach, ktoré sa nám predstavili v plnej kráse. S veľkým počtom bicyklov a krásne upraveným mestom, námestím a zámkom. A samozrejme s pardubickými perníkmi rôznych tvarov a chutí. Usporiadatelia boli veľmi milí a vytvorili nám skvelé podmienky. V rámci súťaže nás pozvali aj na recepciu do Pardubického zámku, kde bolo mnoho významných osobností z vysokých škôl a Pardubického kraja.

V súťaži bojovali tímy so svojimi zostrojenými robotmi v jednej kategórii „Fire fighting - Hasenie ohňa“. Úlohou skonštruovaného robota bolo čo v najkratšom čase uhasiť štyri horiace sviečky umiestnené na hracej ploche v rôznych pozíciách a za prekážkami. Súťaž bola fyzicky, psychicky a časovo veľmi náročná. Po únavnej ceste do Pardubíc, od skorého rána, sme sa po registrácii hneď zapojili do súťaže. Súťaž prebiehala podľa medzinárodných pravidiel. Začínala homologizáciou robota a kvalifikáciou. Po kvalifikácii nasledovali finálové súboje vždy medzi dvomi robotmi. Absolvovali sme tri víťazné finálové súboje a v štvrtom nás vyradil technicky lepšie vybavený tím.

Nášmu tímu Gymnázium - Amavet klubu 964 pod vedením Ing. Jána Motešického v zostave Oliver Kudzia, Samuel Titko a Marek Valčo sa podarilo nakoniec umiestniť na peknom 4. mieste. Napriek „zemiakovému umiestneniu“ a počiatočnému sklamaniu môžeme povedať, že je to doposiaľ najlepší úspech slovenského tímu v českom finále a výzva pre nás do ďalších bojov.

Marek Valčo
žiak Gymnázia a člen Amavet klubu 964

×

ZNAČKY: Vranovské NOVINKY SPEKTRUM Stropkov Vranov Týždenník Noviny Zaujímavosti Občan Šport Kultúra Pohotovosť

Realizácia © 2019 GRAND STUDIO, s.r.o. - tvorba propagačnej grafiky a webových stránok