Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY
Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY

Vandalizmus najhrubšieho zrna: Prístrešok na Grimovom laze vydržal týždeň!

Správy / Obce / Vandalizmus najhrubšieho zrna: Prístrešok na Grimovom laze vydržal týždeň!

Vandalizmus najhrubšieho zrna: Prístrešok na Grimovom laze vydržal týždeň!
Aké sú môžnosti reklamy?

Prístrešok pre turistov na Grimovom laze vydržal týždeň. Strhnutie masívnej konštrukcie je prejavom vandalizmu najhrubšieho zrna.

Keďže v poslednom období začínajú turisti objavovať čaro a potenciál Slanských vrchov v čoraz hojnejšom počte, rozhodli sa členovia Klubu slovenských turistov Perun postaviť na Grimovom laze prístrešok, ktorý mal slúžiť ako oddychová zóna s lavičkami, stolmi a ohniskom, či ako úkryt pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami. Jeho výstavbe venovali dva a pol mesiaca a o to väčší šok ich čakal, keď ho po týždni našli totálne zničený! „Všetko nasvedčuje tomu, že strecha bola strhnutá za pomoci terénneho auta. Mrzí nás to o to viac, že ruku k dielu priložili nielen naši Zámutovčania, ale aj dobrovoľníci z Vranova. Teraz vyšla celá ich práca nazmar, no za našu obec môžem povedať, že urobíme všetko pre to, aby sme ho opäť pomohli postaviť,“ zdôraznil starosta Zámutova Stanislav Duda.

Ďalším faktom je, že hoci prístrešok nikomu z kompetentných neprekážal, niekto si dal námahu, aby ho nahlásil úradom ako nelegálnu stavbu. Tri dni po stretnutí na Obecnom úrade v Zámutove vzali vandali spravodlivosť do vlastných rúk. „Napriek tomu, že kompetentní úradníci, či ochranári nemali k prístrešku výhrady, pomôžeme KST Perun získať všetky povolenia a stavbu, ktorá bola postavená v dobrej viere, aby slúžila turistom, zlegalizujeme. Dokonca máme podozrenie, ktorej úzkej záujmovej skupine mohol prekážať, preto v budúcnosti uvažujeme o monitorovaní priestoru kamerovým systémom a fotopascami, aby sme mali voči vandalom dôkazy, ak by si to chceli zopakovať,“ uviedol S. Duda.
 

Vandalizmus najhrubšieho zrna: Prístrešok na Grimovom laze vydržal týždeň!

Správy / Obce / Vandalizmus najhrubšieho zrna: Prístrešok na Grimovom laze vydržal týždeň!

Vandalizmus najhrubšieho zrna: Prístrešok na Grimovom laze vydržal týždeň!
Aké sú môžnosti reklamy?

Prístrešok pre turistov na Grimovom laze vydržal týždeň. Strhnutie masívnej konštrukcie je prejavom vandalizmu najhrubšieho zrna.

Keďže v poslednom období začínajú turisti objavovať čaro a potenciál Slanských vrchov v čoraz hojnejšom počte, rozhodli sa členovia Klubu slovenských turistov Perun postaviť na Grimovom laze prístrešok, ktorý mal slúžiť ako oddychová zóna s lavičkami, stolmi a ohniskom, či ako úkryt pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami. Jeho výstavbe venovali dva a pol mesiaca a o to väčší šok ich čakal, keď ho po týždni našli totálne zničený! „Všetko nasvedčuje tomu, že strecha bola strhnutá za pomoci terénneho auta. Mrzí nás to o to viac, že ruku k dielu priložili nielen naši Zámutovčania, ale aj dobrovoľníci z Vranova. Teraz vyšla celá ich práca nazmar, no za našu obec môžem povedať, že urobíme všetko pre to, aby sme ho opäť pomohli postaviť,“ zdôraznil starosta Zámutova Stanislav Duda.

Ďalším faktom je, že hoci prístrešok nikomu z kompetentných neprekážal, niekto si dal námahu, aby ho nahlásil úradom ako nelegálnu stavbu. Tri dni po stretnutí na Obecnom úrade v Zámutove vzali vandali spravodlivosť do vlastných rúk. „Napriek tomu, že kompetentní úradníci, či ochranári nemali k prístrešku výhrady, pomôžeme KST Perun získať všetky povolenia a stavbu, ktorá bola postavená v dobrej viere, aby slúžila turistom, zlegalizujeme. Dokonca máme podozrenie, ktorej úzkej záujmovej skupine mohol prekážať, preto v budúcnosti uvažujeme o monitorovaní priestoru kamerovým systémom a fotopascami, aby sme mali voči vandalom dôkazy, ak by si to chceli zopakovať,“ uviedol S. Duda.
 

×

ZNAČKY: Vranovské NOVINKY SPEKTRUM Stropkov Vranov Týždenník Noviny Zaujímavosti Občan Šport Kultúra Pohotovosť

Realizácia © 2019 GRAND STUDIO, s.r.o. - tvorba propagačnej grafiky a webových stránok