Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY
Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY

Ľudia a Domaša si k sebe opäť nachádzajú cestu

Správy / Ostatné / Ľudia a Domaša si k sebe opäť nachádzajú cestu

Ľudia a Domaša si k sebe opäť nachádzajú cestu
Aké sú môžnosti reklamy?

Domaša a jej reštart ako atraktívnej destinácie pre turistov rezonuje už niekoľko rokov. Hriechom minulosti bol predovšetkým fakt, že verejnosť bola konfrontovaná v prvom rade s rôznymi kauzami, ktoré pripravovali pôdu maximálne pre stagnáciu akéhokoľvek rozvoja. Prvá polovica leta 2016 však dáva nádej, že osud Zelenej perly východu môže byť opäť žiarivejší.

Samozrejme, cesta bude dlhá, ale kľúčovým je signál, že ľudia na Domašu chcú chodiť. Plejádu tohtoročných aktivít odštartoval detský prekážkový beh KidRace. Prihlásených 207 pretekárov z podstatne širšieho regiónu, presahujúceho okresy okolo vodnej nádrže, bol, aj napriek nepriazni počasia, skvelou ukážkou toho, že ak má podujatie zaujímavú myšlienku, o účasť sa obávať nemusí. „Od začiatku sme hovorili o tom, že chceme, aby deti spoznali celú Domašu,“ pripomenula ďalší dôležitý moment spoluorganizátorka KidRace Martina Palušová, keď vysvetľovala presun akcie z RO Domaša – Eva do Novej Kelče.

Na KidRace nadviazalo o týždeň najväčšie rekreačné cyklistické podujatie na Slovensku Okolo Domaše. Takmer 1 300 cyklistov opäť neodradila ani predpoveď počasia s búrkovým intermezzom a v pelotóne vytvorili skvelú priateľskú atmosféru. Rovnako výbornú reklamu si Domaša urobila Domašskou desiatkou, na ktorej štart sa postavilo rekordných 202 bežcov. „Domašskú desiatku organizujem kvôli tomu, aby som aj takýmto spôsobom spropagoval Domašu a v utorok som mal pocit ako za starých čias, keď tu chodilo veľa ľudí a všade to žilo. Potešilo ma napríklad, že spolu s deťmi prišiel ukrajinský bežec Anatoliy Malyy, a to len kvôli tomu, že sa mu tu páči. Priznám sa, tohtoročná účasť bola pre mňa splnením sna,“ dodal s úsmevom organizátor Michal Barna.

Zo športových podujatí dopadlo hviezdičkovo tiež diaľkové plávanie a potom prišla na rad zábava. Miss Domaša a blížiaci sa festival Hip Hop žije! sú magnetom pre ďalšie masy. Prvú ligu hrala zo všetkých stredísk rekreačná oblasť Domaša – Dobrá. „Festival pritiahne známych umelcov, propaguje Domašu v masovo komunikačných prostriedkoch, priťahuje významných sponzorov a k letu patrí predsa aj nejaká zábava. Keď chceme, aby investovali prevádzkovatelia a zlepšovali svoje služby, musia aj niečo zarobiť,“ vysvetľoval na stránke Domaša City starosta obce Kvakovce Radovan Kapraľ.

Pozitívom je, že tento zoznam nemusí byť konečný, pretože ako prezradil R. Kapraľ, rozpracované má aj iné eventy, vrátane Dobrého festivalu, ktorého domovom bol doteraz Prešov. „Ak sa Miro Tásler rozhodne pre našu obec Kvakovce a Domašu Dobrú, urobíme všetko preto, aby boli ako organizátori spokojní, vyjdeme im v ústrety, ako len budeme môcť. Na Dobrej máme ideálne podmienky na takýto kultúrny festival. Aj to pekne znie, Dobrý festival na Dobrej. Vidíte, dokonca aj naše stredisku nesie názov jeho festivalu, to mu v Prešove nikdy nesplnia (smiech). Okrem toho už dlhšie pracujeme na tom, aby sme na Dobrú pritiahli známe muzikály pod holé nebo, ako je napríklad Na skle maľované, Osmy svetadiel alebo Deti ráje. Máme rozpracovaný pivný festival a mnohé iné zaujímavé letné atraktivity. Najprv však musíme ukázať, že to vieme zvládnuť a oni prídu,“ uviedol starosta Kvakoviec.

V priebehu posledného roka sa snáď najviac diskutovalo o projekte Národného centra vodných športov a návrate výletnej lode. Pulzujúci „život“ na Domaši potvrdzuje, že dôraz na jej ďalší rozvoj by mohol a mal nabrať intenzívnejšie obrátky, pretože sa môže oprieť o ľudí...
 

Ľudia a Domaša si k sebe opäť nachádzajú cestu

Správy / Ostatné / Ľudia a Domaša si k sebe opäť nachádzajú cestu

Ľudia a Domaša si k sebe opäť nachádzajú cestu
Aké sú môžnosti reklamy?

Domaša a jej reštart ako atraktívnej destinácie pre turistov rezonuje už niekoľko rokov. Hriechom minulosti bol predovšetkým fakt, že verejnosť bola konfrontovaná v prvom rade s rôznymi kauzami, ktoré pripravovali pôdu maximálne pre stagnáciu akéhokoľvek rozvoja. Prvá polovica leta 2016 však dáva nádej, že osud Zelenej perly východu môže byť opäť žiarivejší.

Samozrejme, cesta bude dlhá, ale kľúčovým je signál, že ľudia na Domašu chcú chodiť. Plejádu tohtoročných aktivít odštartoval detský prekážkový beh KidRace. Prihlásených 207 pretekárov z podstatne širšieho regiónu, presahujúceho okresy okolo vodnej nádrže, bol, aj napriek nepriazni počasia, skvelou ukážkou toho, že ak má podujatie zaujímavú myšlienku, o účasť sa obávať nemusí. „Od začiatku sme hovorili o tom, že chceme, aby deti spoznali celú Domašu,“ pripomenula ďalší dôležitý moment spoluorganizátorka KidRace Martina Palušová, keď vysvetľovala presun akcie z RO Domaša – Eva do Novej Kelče.

Na KidRace nadviazalo o týždeň najväčšie rekreačné cyklistické podujatie na Slovensku Okolo Domaše. Takmer 1 300 cyklistov opäť neodradila ani predpoveď počasia s búrkovým intermezzom a v pelotóne vytvorili skvelú priateľskú atmosféru. Rovnako výbornú reklamu si Domaša urobila Domašskou desiatkou, na ktorej štart sa postavilo rekordných 202 bežcov. „Domašskú desiatku organizujem kvôli tomu, aby som aj takýmto spôsobom spropagoval Domašu a v utorok som mal pocit ako za starých čias, keď tu chodilo veľa ľudí a všade to žilo. Potešilo ma napríklad, že spolu s deťmi prišiel ukrajinský bežec Anatoliy Malyy, a to len kvôli tomu, že sa mu tu páči. Priznám sa, tohtoročná účasť bola pre mňa splnením sna,“ dodal s úsmevom organizátor Michal Barna.

Zo športových podujatí dopadlo hviezdičkovo tiež diaľkové plávanie a potom prišla na rad zábava. Miss Domaša a blížiaci sa festival Hip Hop žije! sú magnetom pre ďalšie masy. Prvú ligu hrala zo všetkých stredísk rekreačná oblasť Domaša – Dobrá. „Festival pritiahne známych umelcov, propaguje Domašu v masovo komunikačných prostriedkoch, priťahuje významných sponzorov a k letu patrí predsa aj nejaká zábava. Keď chceme, aby investovali prevádzkovatelia a zlepšovali svoje služby, musia aj niečo zarobiť,“ vysvetľoval na stránke Domaša City starosta obce Kvakovce Radovan Kapraľ.

Pozitívom je, že tento zoznam nemusí byť konečný, pretože ako prezradil R. Kapraľ, rozpracované má aj iné eventy, vrátane Dobrého festivalu, ktorého domovom bol doteraz Prešov. „Ak sa Miro Tásler rozhodne pre našu obec Kvakovce a Domašu Dobrú, urobíme všetko preto, aby boli ako organizátori spokojní, vyjdeme im v ústrety, ako len budeme môcť. Na Dobrej máme ideálne podmienky na takýto kultúrny festival. Aj to pekne znie, Dobrý festival na Dobrej. Vidíte, dokonca aj naše stredisku nesie názov jeho festivalu, to mu v Prešove nikdy nesplnia (smiech). Okrem toho už dlhšie pracujeme na tom, aby sme na Dobrú pritiahli známe muzikály pod holé nebo, ako je napríklad Na skle maľované, Osmy svetadiel alebo Deti ráje. Máme rozpracovaný pivný festival a mnohé iné zaujímavé letné atraktivity. Najprv však musíme ukázať, že to vieme zvládnuť a oni prídu,“ uviedol starosta Kvakoviec.

V priebehu posledného roka sa snáď najviac diskutovalo o projekte Národného centra vodných športov a návrate výletnej lode. Pulzujúci „život“ na Domaši potvrdzuje, že dôraz na jej ďalší rozvoj by mohol a mal nabrať intenzívnejšie obrátky, pretože sa môže oprieť o ľudí...
 

×

ZNAČKY: Vranovské NOVINKY SPEKTRUM Stropkov Vranov Týždenník Noviny Zaujímavosti Občan Šport Kultúra Pohotovosť

Realizácia © 2019 GRAND STUDIO, s.r.o. - tvorba propagačnej grafiky a webových stránok