Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY
Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY

J. Fenčák: Nižnému Hrušovu prajem, aby sme mali stále chuť posúvať spoločne našu obec ďalej

Správy / Obce / J. Fenčák: Nižnému Hrušovu prajem, aby sme mali stále chuť posúvať spoločne našu obec ďalej

J. Fenčák: Nižnému Hrušovu prajem, aby sme mali stále chuť posúvať spoločne našu obec ďalej
Aké sú môžnosti reklamy?

Nižný Hrušov oslávil 770. výročie prvej písomnej zmienky o obci. Počas troch dní pulzovala v jeho uliciach úcta k histórii a tradíciám ako inšpirácia a pevný základ pre modernú budúcnosť.

Počas troch dní žil N. Hrušov bohatým programom. Piatku dominovali krst knihy o svetoznámej maliarke Anne Lesznai z pera Jaroslava Krajňáka a CD mužskej speváckej skupiny Hrušovčan so sólistom Ľuboslavom Jurovčákom. V sobotu rozdávali radosť remeselníci na Remeselnom trhu spojenom s ochutnávkou tradičných domácich špecialít. Po futbalovom zápase medzi MFK Vranov a 1. FC Tatran Prešov patrilo pódium vo futbalovom areáli Komajote, Mafii Corner a Katke Knechtovej. „V sobotu som hrala pre úžasných ľudí v Nižnom Hrušove a na záver som dostala krásneho anjela od rezbára Milana Krajňáka a jeho rómskych žiakov. Je obdivuhodne, ako tento človek zasvätil svoj život práci s týmito ľuďmi. Veľmi si to vážim a veľmi pekne ďakujem,“ napísala na svoju facebookovú stránku Katka Knechtová.

V nedeľu pokračovali oslavy folklórnymi slávnosťami, stretnutím rodákov a ocenením osobností. Tejto pocty sa dostalo Adriánovi Baranovi, slovenskému reprezentantovi v atletike, Jánovi Raganovi za reprezentáciu a pomoc rodnej obci, Andrejovi Hromuľakovi za viac ako 100-násobné darovanie krvi, mužskej speváckej skupine Hrušovčan za udržiavanie kultúry a zvykov a in memoriam Jozefovi Tomášikovi, ktorý viedol ochotnícky divadelný súbor. Pre N. Hrušov platí, že všetkých hostí ponúkol dobrosrdečnou atmosférou. Práve ochotu spájať sily zdôraznil starosta Ján Fenčák ako základný pilier, ktorý posúva k novým výzvam. „Nižnému Hrušovu a Nižnohrušovčanom prajem, aby tu stále žili ľudia plní energie a aby spolupráca medzi nami bola ešte pevnejšia. Myslím si, že ľudia dnes chcú robiť spoločne, lebo práve vtedy sa darí posúvať veci ďalej,“ uviedol Ján Fenčák.

V N. Hrušove však neostalo iba slovách, pretože obec podpísala memorandum o cezhraničnej spolupráci s maďarským partnerom z Hatvane a z iniciatívy J. Fenčáka aj vyhlásenie o spolupráci medzi všetkými siedmymi Hrušovmi na Slovensku, čím položili oficiálne základy pre rozvíjanie vzťahov v oblasti kultúry, športu, ale aj pri získavaní prostriedkov z EÚ, či iných grantov a dotácií. „Napr. u nás v Hrušove v okrese Veľký Krtíš organizujeme festival s dôrazom na uchovávanie autentickej ľudovej kultúry Hontiansku parádu, no každý z nás má čo ponúknuť, preto budeme len veľmi radi, ak sa nám podarí nájsť spoločný prienik v oblasti kultúry, športu, výmeny skúseností v rámci samosprávy, či pomôžeme sprostredkovať kontakty medzi podnikateľmi. Veľmi radi sa zoznámime s kultúrou v iných regiónoch a keďže aj v N. Hrušove sme sa mohli presvedčiť, že tu žijú dobrosrdeční ľudia, na spoluprácu tešíme,“ uviedol starosta „hontianskeho“ Hrušova Pavel Bendík.
 

J. Fenčák: Nižnému Hrušovu prajem, aby sme mali stále chuť posúvať spoločne našu obec ďalej

Správy / Obce / J. Fenčák: Nižnému Hrušovu prajem, aby sme mali stále chuť posúvať spoločne našu obec ďalej

J. Fenčák: Nižnému Hrušovu prajem, aby sme mali stále chuť posúvať spoločne našu obec ďalej
Aké sú môžnosti reklamy?

Nižný Hrušov oslávil 770. výročie prvej písomnej zmienky o obci. Počas troch dní pulzovala v jeho uliciach úcta k histórii a tradíciám ako inšpirácia a pevný základ pre modernú budúcnosť.

Počas troch dní žil N. Hrušov bohatým programom. Piatku dominovali krst knihy o svetoznámej maliarke Anne Lesznai z pera Jaroslava Krajňáka a CD mužskej speváckej skupiny Hrušovčan so sólistom Ľuboslavom Jurovčákom. V sobotu rozdávali radosť remeselníci na Remeselnom trhu spojenom s ochutnávkou tradičných domácich špecialít. Po futbalovom zápase medzi MFK Vranov a 1. FC Tatran Prešov patrilo pódium vo futbalovom areáli Komajote, Mafii Corner a Katke Knechtovej. „V sobotu som hrala pre úžasných ľudí v Nižnom Hrušove a na záver som dostala krásneho anjela od rezbára Milana Krajňáka a jeho rómskych žiakov. Je obdivuhodne, ako tento človek zasvätil svoj život práci s týmito ľuďmi. Veľmi si to vážim a veľmi pekne ďakujem,“ napísala na svoju facebookovú stránku Katka Knechtová.

V nedeľu pokračovali oslavy folklórnymi slávnosťami, stretnutím rodákov a ocenením osobností. Tejto pocty sa dostalo Adriánovi Baranovi, slovenskému reprezentantovi v atletike, Jánovi Raganovi za reprezentáciu a pomoc rodnej obci, Andrejovi Hromuľakovi za viac ako 100-násobné darovanie krvi, mužskej speváckej skupine Hrušovčan za udržiavanie kultúry a zvykov a in memoriam Jozefovi Tomášikovi, ktorý viedol ochotnícky divadelný súbor. Pre N. Hrušov platí, že všetkých hostí ponúkol dobrosrdečnou atmosférou. Práve ochotu spájať sily zdôraznil starosta Ján Fenčák ako základný pilier, ktorý posúva k novým výzvam. „Nižnému Hrušovu a Nižnohrušovčanom prajem, aby tu stále žili ľudia plní energie a aby spolupráca medzi nami bola ešte pevnejšia. Myslím si, že ľudia dnes chcú robiť spoločne, lebo práve vtedy sa darí posúvať veci ďalej,“ uviedol Ján Fenčák.

V N. Hrušove však neostalo iba slovách, pretože obec podpísala memorandum o cezhraničnej spolupráci s maďarským partnerom z Hatvane a z iniciatívy J. Fenčáka aj vyhlásenie o spolupráci medzi všetkými siedmymi Hrušovmi na Slovensku, čím položili oficiálne základy pre rozvíjanie vzťahov v oblasti kultúry, športu, ale aj pri získavaní prostriedkov z EÚ, či iných grantov a dotácií. „Napr. u nás v Hrušove v okrese Veľký Krtíš organizujeme festival s dôrazom na uchovávanie autentickej ľudovej kultúry Hontiansku parádu, no každý z nás má čo ponúknuť, preto budeme len veľmi radi, ak sa nám podarí nájsť spoločný prienik v oblasti kultúry, športu, výmeny skúseností v rámci samosprávy, či pomôžeme sprostredkovať kontakty medzi podnikateľmi. Veľmi radi sa zoznámime s kultúrou v iných regiónoch a keďže aj v N. Hrušove sme sa mohli presvedčiť, že tu žijú dobrosrdeční ľudia, na spoluprácu tešíme,“ uviedol starosta „hontianskeho“ Hrušova Pavel Bendík.
 

×

ZNAČKY: Vranovské NOVINKY SPEKTRUM Stropkov Vranov Týždenník Noviny Zaujímavosti Občan Šport Kultúra Pohotovosť

Realizácia © 2019 GRAND STUDIO, s.r.o. - tvorba propagačnej grafiky a webových stránok