Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY
Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY

M. Hruška: Podiel na našich výsledkoch majú aj fanúšikovia

Šport / Stolný tenis / M. Hruška: Podiel na našich výsledkoch majú aj fanúšikovia

 M. Hruška: Podiel na našich výsledkoch majú aj fanúšikovia
Aké sú môžnosti reklamy?

Stolní tenisti MŠK VSTK Vranov zanechali vo svojej nováčikovskej extraligovej sezóne výraznú športovú stopu. Peter Tušim, Martin Hruška, Lukáš Kostelník a Daniel Oráč postupom do nadstavbovej časti nastavili latku vyššie, ako boli predsezónne očakávania, čo ocenili vysokými návštevami a skvelou kulisou aj fanúšikovia.

Vranovčania si postup do Extraligy vybojovali suverénnym spôsobom. Hoci výkonnostný skok medzi I. ligou a najvyššou súťažou je dosť výrazný, hráči svoje kvality potvrdili aj v tejto sezóne. „Extraligoví hráči hrajú v oveľa väčšej rýchlosti a najmä každý z nich sa môže spoľahnúť na svoju úderovú istotu, preto je dôležité nepokaziť začiatok výmeny, či už podanie alebo príjem. Už v tejto sezóne sme si na tréningoch dávali záležať na tom, aby sme sa v jednotlivých herných činnostiach zlepšili, ale budeme musieť na tom ešte popracovať,“ vysvetľoval Martin Hruška.

Kľúčom k úspechu Vranova bola poctivá letná príprava, detailná predzápasová analýza súperov a vyrovnaný káder. „Myslím si, že mnohí nás tipovali na boj o záchranu, preto sme radi, že sa nám podarilo príjemne prekvapiť. Ukázali sme, že vieme poraziť aj tabuľkovo vyššie postavené tímy, a to je do budúcnosti našou devízou. Pred každým zápasom sme si dali záležať na tom, aby sme sa na súpera dôkladne pripravili. To znamená, že sme analyzovali herné štýly protihráčov, aby sme vedeli, kto a komu z nás vyhovuje. Zároveň sme sa mohli spoľahnúť na to, že máme vyrovnaný káder. Ak sa niekomu z nás nedarilo, iný ho dokázal nahradiť a to platilo celú sezónu,“ reagoval M. Hruška.

Stolní tenisti MŠK VSTK od prvého kola potvrdzovali, že súperi musia s nimi rátať a to dokonca, ako s jedným z ašpirantov na prvú šestku, ktorá mala súboje o medaily isté. Rozhodujúci krok k postupu urobil Vranov v Čadci, kde z 1:4 otočil na 6:4. „Keďže sme si uvedomovali dôležitosť tohto zápasu, dva týždne sme pred Čadcou naozaj tvrdo trénovali. Paradoxne mne tento duel veľmi nevyšiel. Prvú dvojhru som síce vyhral, ale druhé stretnutie som hladko prehral a trénerovi som povedal, aby ma radšej vystriedal. Práve tu sa ukázala sila nášho tímu, lebo Peter Tušim za stavu 1:4 zdolal ich jednotku, čo nás nakoplo a stav sme otočili. Môžem povedať, že tento zápas rozhodol o celej sezóne, lebo sme postúpili do prvej šestky a namiesto o záchranu sme hrali o medaily,“ pripomenul M. Hruška.

Po domácom víťazstve nad Bystričanmi prehra v Galante rozhodla o tom, že Vranov v súboji o semifinále vyzval Feromax Bratislava. Hoci stolní tenisti z hlavného mesta vyhrali obidve stretnutia 5:0, priebeh jednotlivých duelov bol absolútne vyrovnaný, pretože až sedem z nich sa skončilo výsledkom 2:3! „Aj v odvete v Bratislave sme nepremenili viacero setbalov a poprehrávali sme dobre rozohrané sety. V niektorých momentoch sme sami nechápali, čo sa to dialo... Pravdou však je, že súperi majú podobných zápasov odohraných podstatne viac. Predsa len sme boli nováčikom a to sa predovšetkým v koncovkách setov prejavilo,“ uviedol M. Hruška.

Samostatnou kapitolou Vranova boli ich fanúšikovia. „Vypredaná“ hala dokázala vždy vytvoriť skvelú atmosféru, ktorú kvitovali nielen domáci hráči, ale užívali si ju aj hostia. „Takouto kulisou sa nemohol pochváliť žiadny iný tím, preto sme sa pred domácim publikom chceli vždy vytiahnuť. Keď sme hrali vonku, zápasy sledovala iba hŕstka divákov a všetko pôsobilo komorne. Vážime si, že vo Vranove to bolo inak a podiel na našich výsledkoch majú aj fanúšikovia,“ nezabudol zdôrazniť M. Hruška.

M. Hruška, ktorý so stolným tenisom začínal vo V. Žipove, hral už Extraligu v drese Lokomotívy Košice, ale práve túto sezónu hodnotí ako najlepšiu. „Hráčsky sme sa všetci posunuli ďalej a keďže latku sme nastavili vysoko, chceme v tomto trende pokračovať. Po majstrovstvách Slovenska si dáme krátku prestávku a potom sa začneme pripravovať na novú sezónu. Keď sa chceme vyrovnať najlepším, musíme makať,“ dodal na záver M. Hruška.          

M. Hruška: Podiel na našich výsledkoch majú aj fanúšikovia

Šport / Stolný tenis / M. Hruška: Podiel na našich výsledkoch majú aj fanúšikovia

 M. Hruška: Podiel na našich výsledkoch majú aj fanúšikovia
Aké sú môžnosti reklamy?

Stolní tenisti MŠK VSTK Vranov zanechali vo svojej nováčikovskej extraligovej sezóne výraznú športovú stopu. Peter Tušim, Martin Hruška, Lukáš Kostelník a Daniel Oráč postupom do nadstavbovej časti nastavili latku vyššie, ako boli predsezónne očakávania, čo ocenili vysokými návštevami a skvelou kulisou aj fanúšikovia.

Vranovčania si postup do Extraligy vybojovali suverénnym spôsobom. Hoci výkonnostný skok medzi I. ligou a najvyššou súťažou je dosť výrazný, hráči svoje kvality potvrdili aj v tejto sezóne. „Extraligoví hráči hrajú v oveľa väčšej rýchlosti a najmä každý z nich sa môže spoľahnúť na svoju úderovú istotu, preto je dôležité nepokaziť začiatok výmeny, či už podanie alebo príjem. Už v tejto sezóne sme si na tréningoch dávali záležať na tom, aby sme sa v jednotlivých herných činnostiach zlepšili, ale budeme musieť na tom ešte popracovať,“ vysvetľoval Martin Hruška.

Kľúčom k úspechu Vranova bola poctivá letná príprava, detailná predzápasová analýza súperov a vyrovnaný káder. „Myslím si, že mnohí nás tipovali na boj o záchranu, preto sme radi, že sa nám podarilo príjemne prekvapiť. Ukázali sme, že vieme poraziť aj tabuľkovo vyššie postavené tímy, a to je do budúcnosti našou devízou. Pred každým zápasom sme si dali záležať na tom, aby sme sa na súpera dôkladne pripravili. To znamená, že sme analyzovali herné štýly protihráčov, aby sme vedeli, kto a komu z nás vyhovuje. Zároveň sme sa mohli spoľahnúť na to, že máme vyrovnaný káder. Ak sa niekomu z nás nedarilo, iný ho dokázal nahradiť a to platilo celú sezónu,“ reagoval M. Hruška.

Stolní tenisti MŠK VSTK od prvého kola potvrdzovali, že súperi musia s nimi rátať a to dokonca, ako s jedným z ašpirantov na prvú šestku, ktorá mala súboje o medaily isté. Rozhodujúci krok k postupu urobil Vranov v Čadci, kde z 1:4 otočil na 6:4. „Keďže sme si uvedomovali dôležitosť tohto zápasu, dva týždne sme pred Čadcou naozaj tvrdo trénovali. Paradoxne mne tento duel veľmi nevyšiel. Prvú dvojhru som síce vyhral, ale druhé stretnutie som hladko prehral a trénerovi som povedal, aby ma radšej vystriedal. Práve tu sa ukázala sila nášho tímu, lebo Peter Tušim za stavu 1:4 zdolal ich jednotku, čo nás nakoplo a stav sme otočili. Môžem povedať, že tento zápas rozhodol o celej sezóne, lebo sme postúpili do prvej šestky a namiesto o záchranu sme hrali o medaily,“ pripomenul M. Hruška.

Po domácom víťazstve nad Bystričanmi prehra v Galante rozhodla o tom, že Vranov v súboji o semifinále vyzval Feromax Bratislava. Hoci stolní tenisti z hlavného mesta vyhrali obidve stretnutia 5:0, priebeh jednotlivých duelov bol absolútne vyrovnaný, pretože až sedem z nich sa skončilo výsledkom 2:3! „Aj v odvete v Bratislave sme nepremenili viacero setbalov a poprehrávali sme dobre rozohrané sety. V niektorých momentoch sme sami nechápali, čo sa to dialo... Pravdou však je, že súperi majú podobných zápasov odohraných podstatne viac. Predsa len sme boli nováčikom a to sa predovšetkým v koncovkách setov prejavilo,“ uviedol M. Hruška.

Samostatnou kapitolou Vranova boli ich fanúšikovia. „Vypredaná“ hala dokázala vždy vytvoriť skvelú atmosféru, ktorú kvitovali nielen domáci hráči, ale užívali si ju aj hostia. „Takouto kulisou sa nemohol pochváliť žiadny iný tím, preto sme sa pred domácim publikom chceli vždy vytiahnuť. Keď sme hrali vonku, zápasy sledovala iba hŕstka divákov a všetko pôsobilo komorne. Vážime si, že vo Vranove to bolo inak a podiel na našich výsledkoch majú aj fanúšikovia,“ nezabudol zdôrazniť M. Hruška.

M. Hruška, ktorý so stolným tenisom začínal vo V. Žipove, hral už Extraligu v drese Lokomotívy Košice, ale práve túto sezónu hodnotí ako najlepšiu. „Hráčsky sme sa všetci posunuli ďalej a keďže latku sme nastavili vysoko, chceme v tomto trende pokračovať. Po majstrovstvách Slovenska si dáme krátku prestávku a potom sa začneme pripravovať na novú sezónu. Keď sa chceme vyrovnať najlepším, musíme makať,“ dodal na záver M. Hruška.          

×

ZNAČKY: Vranovské NOVINKY SPEKTRUM Stropkov Vranov Týždenník Noviny Zaujímavosti Občan Šport Kultúra Pohotovosť

Realizácia © 2019 GRAND STUDIO, s.r.o. - tvorba propagačnej grafiky a webových stránok