ALMA Hrabovec s prvým víťazstvom, boj o osmičku sa dramatizuje

Šport / Futbal / ALMA Hrabovec s prvým víťazstvom, boj o osmičku sa dramatizuje

V 7. kole Vranovskej ligy v halovom futbale zaujalo priebehom viacero stretnutí a hneď v otváracom zápase boli diváci svedkami zaujímavého obratu. Posledné mužstvo tabuľky Magic Team viedlo po prvom polčase nad Sečovskou Poliankou 4:2. Partia okolo brankára Stana Svepeša však po zmene strán prepla na vyššie obrátky a súpera, ktorý v prvej polovici duelu ťažil z dobrej defenzívy, predsa len prestrieľala.
Udalosťou kola bol súboj medzi ILaSom Tango a Portormi, resp. medzi mládežníckymi trénermi MFK Vranov a ich odchovancami. O osude zápasu ktorý sa hral pred výbornou kulisou, rozhodli väčšie skúseností na strane obhajcu titulu. Portori však prispeli k úrovni diania na palubovke dobrým pohybom, aj nezlomnou vôľou. V druhom polčase mali mladíci výhodu dvoch presilových hier a pokiaľ by v nich boli efektívnejší, mohla mať táto konfrontácia dvoch futbalových generácií ešte napínavejší priebeh.
Hencovce si rozhodujúci náskok vypracovali v prvom polčase, keď viedli 6:1. Realu sa síce podarilo viackrát dotiahnuť na rozdiel dvoch gólov (5:7, 6:8, 7:9), ale súper v závere drámu nepripustil.
Dôležité tri body si na konto pripísala Partička. Hoci Hennessy znížili z 2:5 na 4:5, súper v ďalšom priebehu natiahol skóre na 11:4, čím definitívne naklonil misky váh na svoju stranu.
Prvé víťazstvo si na konto pripísala ALMA Hrabovec, ktorá viedla po prvom polčase 5:0 a po zmene strán 6:2. Tricolores síce prepli na vyššie obrátky, stiahli na rozdiel jedného gólu a mali aj viacero dobrých šancí, no Pavol Junak spoluhráčov viackrát podržal a výraznou mierou prispel k trium­fu nováčika.

Výsledky – 7. kolo

S. Polianka – Magic Team 8:5 (2:4)
Góly:
Novak, Tkáč, Turtak po 2, Hirko, Takáč po 1 – Sivák 3, Šmajda, B. Varhač po 1.
Zostava S. Polianka: Svepeš – Novak, Huďo, Vaňo, Hirko, Takáč, Tkáč, Turtak, Tynik, Straka.
Zostava Magic Team: P. Varhač – Ištočko, Valiga, Šmajda, Sivák, B. Varhač, Petrik.

Kanonieri – Environ 2:12 (0:8)
Góly:
Janočko, Boroš po 1 – Leškanič, Kulich po 4, Marhefka, Vasilko po 2.
Zostava Kanonieri: Pavlov – Illéš, Janočko, Boroš, Béreš, Matta, Hrivňák, Zálepa, Biž.
Zostava Environ: Ladomerský – Leškanič, Marhefka, Ihnát, Kulich, Hanusin, Venceľ, Vasilko.

Portori – Tango 5:7 (1:4)
Góly:
Patrik Košuda, Manduľák po 2, Fedor 1 – Paľuš, Hajdúch, Homoľa po 2, Biž 1.
Zostava Portori: Veselovský – Patrik Košuda, Maďarik, Begala, Fedor, Polačko, Fekete, Jurov, Manduľák, Mondok.
Zostava Tango: Suchý – Peter Košuda, Paľuš, Durkaj, Biž, Homoľa, Hajdúch.

Hencovce – Real 12:8 (7:4)
Góly:
Dobranský, Venceľ po 3, Černý, M. Dzurina po 2, Soták, Gazdík po 1 – Berenda 4, Orosi 2, D. Tokár, Novický po 1.
Zostava Hencovce: Petro – Soták, Černý, Sliva, M. Dzurina, Gazdík, Dobranský, Venceľ.
Zostava Real: Tomaškovič – D. Tokár, Berenda, Gajdoš, Orosi, P. Tokár, Novický, Kočiš, Baran.

Hennessy – Partička 12:5 (2:5)
Góly:
P. Magura, Gajdzík po 2, Mika 1 – Janok 6, Tóth 3, Tomko, Grec, R. Rudý po 1.
Zostava Hennessy: Š. Magura – Horgoš, P. Magura, Ľ. Rusnačko, Mika, Š. Rusnačko, Gajdzík, Hübler.
Zostava Partička: Janok, J. Rudý, Tomko, Grec, Tóth, Soták, R. Rudý.

RAMEKO – C. Zvezda 14:2 (6:0)
Góly:
Straka, Vožný, Sakala po 3, Mikloš, Kováč, Berta, Jakub, Demčák po 1 – P. Čop, M. Palko po 1.
Zostava RAMEKO: Bálint – Mikloš, Straka, Vožný, Kováč, Hajník, Sakala, Berta, Jakub, Demčák.
Zostava C. Zvezda: Zán – Bakajsa, Pavlov, Ľ. Čop, P. Čop, Palko, Breda, Š. Sabol, Holinka, Švábik, A. Sabol, Bálint.

ALMA Hrabovec – Tricolores 6:5 (5:0)

Góly: Gaži 2, Jonek, Kurec, Šuru, Paňko po 1 - Milan Boroš, Kopčo po 2, Sarik 1.
Zostava ALMA Hrabovec: Junak – Jonek, Kurec, Gaži, Špaller, Šuru, Paňko, Žultko.
Zostava Tricolores: Milan Boroš – Sarik, Pačuta, Marcinčin, Soták, Susečko, Fečo, Maroš Boroš, Širák, Kopčo.