M. Jantek: Bolo mi cťou pracovať s týmito chlapcami

Šport / Futbal / M. Jantek: Bolo mi cťou pracovať s týmito chlapcami

Starší dorastenci MFK Vranov a FK Spišská Nová Ves nastupovali na nedeľňajší vzájomný duel s rovnakým počtom 69 bodov s tým, že hostia mali k dobru jesenné domáce víťazstvo 1:0. Spišiaci v jari nestratili ani bod, čím zmazali 7-bodový náskok súpera a po víťazstve 2:1 obhájili minuloročné prvenstvo.

Po vyrovnanom prvom polčase, v ktorom zaujali príležitosti Dzurinu a brvno Jochmana sa chlieb lámal v druhej 45-minútovke. Vranovčanom sa stali osudnými dve individuálne zaváhania, čo líder nekompromisne potrestal. Výstavný kúsok Dzurinu síce vrátil Vranov za stavu 1:1 do hry, no keď Sp. N. Ves udrela o dve minúty opäť, partia okolo kapitána Straku už napriek odhodlaniu a túžbe po dobrom výsledku recept k odomknutiu súperovej brány nenašla. „Z pohľadu taktiky a nasadenia zápas naplnil predpoklady, aké sa od prvých dvoch mužstiev očakávali. Dzurinov gól na 1:1 mal priniesť psychickú výhodu nám, ale individuálne zaváhanie následne rozhodlo. Snaha a emócie už v závere vyrovnanie nepriniesli, preto sme prehrali. Keďže sa nám rozplynul sen o víťazstve v II. lige, výsledok je pre nás sklamaním. Je mi ľúto chlapcov, ktorí po celú sezónu mali obrovskú motiváciu dosiahnuť nie každodenný úspech. Ľúto mi je aj rodičov a fanúšikov, ktorí urobili skvelú kulisu. Pre mňa osobne bolo najväčším rozčarovaním, že som vďaka klubovému rozhodnutiu nemal k dispozícii najsilnejší tím. Mrzí ma to o viac, že tento zápas bol o jednej výbornej partii a generácii hráčov, ktorí robili MFK Vranov veľkú radosť a mohli písať jeho históriu. Bolo mi cťou a radosťou pracovať s týmito chlapcami,“ konštatoval tréner staršieho dorastu MFK Vranov Miroslav Jantek.

Hoci hostia vzbudzovali rešpekt predovšetkým viac ako stovkou nastrieľaných gólov, vo Vranove ponúkli aj výbornú prácu v defenzíve, čím položili pevné základy svojho úspechu. V prvom polčase ustrážili predovšetkým aktívny dvojzáprah Kotľár – Gaži, ktorí sa snažili presadiť kombináciou techniky a rýchlosti. Spišiaci hrali trpezlivo a odmenou im bol druhopolčasový vývoj. Keď najskôr otvoril skóre Regec a po ňom pridal druhý presný zásah z pokutového kopu Bašista, obhajca prvenstva mal dianie na trávniku pod kontrolou. So snahou hrajúci domáci narážali na koncentrovaného súpera, proti ktorému sa síce dostal Gaži dvakrát k zakončeniu, no ani v jednom prípade Hudáček zasahovať nemusel. Pekným gestom sa prezentoval Východoslovenský futbalový zväz, pretože kapitán Sp. N. Vsi Marián Guballa prebral trofej pre víťaza II. ligy z rúk člena VV Petra Gogu priamo na trávniku. „Vedeli sme, že Vranov má kvalitné mužstvo, ale špeciálne sme sa na tento zápas nepripravovali. Prvý polčas bol z môjho pohľadu vyrovnaný a hoci po zmene strán mali domáci prevahu, kombinačne sa im nedarilo. Súper sa snažil presadiť skôr dlhými loptami a individuálne Gaži, no bojovnosťou a silou vôle sme priaznivý výsledok z rúk nepustili. Možno aj vplyvom počasia bolo dianie na trávniku futbalovo slabšie, ale takticky zápas spĺňal náročné kritéria,“ hodnotil tréner staršieho dorastu FK Sp. N. Ves P. Kubus.