Žiacka šachová liga vo Vranove

Šport / Ďalšie športy / Žiacka šachová liga vo Vranove

V piatok 23. 5. 2014 sa v CVČ Vranov nad Topľou konalo záverečné 5. kolo Žiackej šachovej ligy Vranova za účasti jedenástich mladých šachistov. Súťažiť prišli žiaci z Gymnázia Vranov n. T., z Cirkevnej spojenej školy, zo ZŠ Sídl. Juh, zo ZŠ s MŠ Tovarné. Víťazom záverečného 5. kola sa stal Jozef Feník z CSŠ s plným ziskom siedmych bodov pred Veronikou Bubnárovou z CSŠ (6 b.) a Teréziou Gurbaľovou zo ZŠ s MŠ Tovarné (5 b.).

Od novembra 2013 žiaci a študenti v každom kole získavali body do rebríčka Žiackej šachovej ligy. V záverečnom vyhodnotení boli ocenení pohármi a medailami. V kategórii žiakov 1. stupňa ZŠ získal 1. miesto Matej Demčák z CSŠ pred druhým Tomášom Demčákom a tretím Radoslavom Zolotom, obaja sú zo ZŠ Sídl. Juh. V kategórii žiakov 2. stupňa ZŠ a SŠ získal 1. miesto Jozef Feník pred druhým Rastislavom Ceľuchom zo ZŠ Sečovská Polianka a tretím Erikom Gasperom z Obchodnej akadémie Vranov n. T. Z dievčat bola najúspešnejšia Veronika Bubnárová z CSŠ pred druhou Teréziou Gurbaľovou a treťou Máriou Šnelcerovou, obe sú žiačkami ZŠ s MŠ Tovarné.

Celkovo najlepším hráčom, ktorý v záverečnej hodnotiacej tabuľke získal 1. miesto, sa stal bez jedinej prehry Jozef Feník. Druhé miesto obsadila Veronika Bubnárová, ktorá ukázala, že šach nie je len doménou chlapcov a napriek tomu, že Matej Demčák navštevuje len druhý ročník ZŠ, svojou hrou prevýšil starších spolužiakov a zaujal tretie miesto v tabuľke.