Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY
Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY

Týždeň modrého gombíka

Správy / Ostatné / Týždeň modrého gombíka

Aké sú môžnosti reklamy?

Každý rok v máji organizuje UNICEF Slovensko verejnú zbierku Týždeň modrého gombíka. Tento rok to bolo už 10 rokov, čo dobrovoľníci na celom Slovensku za príspevok ďakovali Modrým gombíkom – symbolom zbierky. Výnos z celej zbierky je určený na konkrétnu pomoc ohrozeným deťom v niektorej krajine napr. na vzdelávanie a zabezpečenie pitnej vody, zabezpečenie základných sanitačných a sociálnych zariadení, či očkovanie. Spolu sme vybudovali tradíciu! Tretí májový týždeň od 12. do 18. mája 2014 sa aj na ZŠ Slovenská Kajňa niesol v znamení modrej farby. Zbierali sme pre Ugandu, pretože chceme zmeniť situáciu v tomto africkom štáte a chceme pomôcť pri zabezpečovaní výstavby vodovodov pre ugandské školy, aby deti nemuseli každý deň nosiť nádoby s vodou do škôl, aby si mohli umyť ruky po použití WC. Na každý deň sme naplánovali iné aktivity. Najzaujímavejšou bol Deň modrého gombíka, keď sa celá naša škola roztancovala spolu s Jarom Bekrom, samozrejme z videa, v rytme afrických tancov. Zbierkovanie v škole aj v obci zabezpečili šikovné deviatačky. Aj takouto formou sa snažíme vštepiť našim žiakom, že pomáhať slabším je normálne a zodpovedné. Minulý rok približne 3000 dobrovoľníkov na Slovensku pomohlo vyzbierať 61 475,93 Eur. Koľko to bude tento rok? Dajme sa prekvapiť.

Ing. Viera Pavlišková

Týždeň modrého gombíka

Správy / Ostatné / Týždeň modrého gombíka

Aké sú môžnosti reklamy?

Každý rok v máji organizuje UNICEF Slovensko verejnú zbierku Týždeň modrého gombíka. Tento rok to bolo už 10 rokov, čo dobrovoľníci na celom Slovensku za príspevok ďakovali Modrým gombíkom – symbolom zbierky. Výnos z celej zbierky je určený na konkrétnu pomoc ohrozeným deťom v niektorej krajine napr. na vzdelávanie a zabezpečenie pitnej vody, zabezpečenie základných sanitačných a sociálnych zariadení, či očkovanie. Spolu sme vybudovali tradíciu! Tretí májový týždeň od 12. do 18. mája 2014 sa aj na ZŠ Slovenská Kajňa niesol v znamení modrej farby. Zbierali sme pre Ugandu, pretože chceme zmeniť situáciu v tomto africkom štáte a chceme pomôcť pri zabezpečovaní výstavby vodovodov pre ugandské školy, aby deti nemuseli každý deň nosiť nádoby s vodou do škôl, aby si mohli umyť ruky po použití WC. Na každý deň sme naplánovali iné aktivity. Najzaujímavejšou bol Deň modrého gombíka, keď sa celá naša škola roztancovala spolu s Jarom Bekrom, samozrejme z videa, v rytme afrických tancov. Zbierkovanie v škole aj v obci zabezpečili šikovné deviatačky. Aj takouto formou sa snažíme vštepiť našim žiakom, že pomáhať slabším je normálne a zodpovedné. Minulý rok približne 3000 dobrovoľníkov na Slovensku pomohlo vyzbierať 61 475,93 Eur. Koľko to bude tento rok? Dajme sa prekvapiť.

Ing. Viera Pavlišková
×

ZNAČKY: Vranovské NOVINKY SPEKTRUM Stropkov Vranov Týždenník Noviny Zaujímavosti Občan Šport Kultúra Pohotovosť

Realizácia © 2019 GRAND STUDIO, s.r.o. - tvorba propagačnej grafiky a webových stránok