Vranov na čele I. ligy vo volejbale mužov

Šport / Ďalšie športy / Vranov na čele I. ligy vo volejbale mužov

Štvrtým dvojkolom pokračovala cez víkend 1. liga vo volejbale mužov. Naši chlapci privítali na svojej palubovke kvalitného a skúseného súpera zo Zvolena.

Od úvodu sa hral dramatický a vyrovnaný volejbal, keď sa vedenie striedalo na oboch stranách. V prvých dvoch setoch súper dobre bránil na strede i krajoch siete a presadil sa v koncovkách. Potom naši pridali na obrátkach a hladko vyhrali tretí set. Vo štvrtom sme pokračovali v nastolenom trende a keď sme viedli 19:13, zdalo sa, že o víťazovi sa rozhodne v piatom skrátenom sete. Tento dobre rozbehnutý set sme napokon stratili nedôslednosťou a nekoncentrovanosťou a prišli tak o možnosť dokonale otočiť vývoj zápasu.
Do druhého stretnutia sme nastúpili s odhodlaním vrátiť hosťom smolnú prehru. Opäť bol k videniu nesmierne bojovný volejbal s množstvom dlhých výmen. Koncovku prvého setu zvládli lepšie hostia, druhý set sme získali po veľkom boji pre seba a to bol zrejme rozhodujúci moment. Hostí sme dostali pod tlak kvalitným servisom, zlepšila sa obrana na sieti. Po získaní tretieho setu sa štvrtý stal takmer exhibičným a súper uhral len 12 bodov.

Vďaka za predvedený výkon patrí všetkým hráčom, vynikajúci výkon podal hlavne M.Ferčák.

Výsledok: Vranov - Zvolen 1:3 (-20,-25,12,-26) a 3:1 (-22,27,21,12)
Zostava Vranova: J. Sekera, Ľ. Soták, M. Gešperik, M. Sušina, Ľ. Žilka, T. Sekera, M. Ferčák, J. Horváth, K. Baník.

V ďalšom kole cestujeme za súperom do Hriňovej.