Majstrami okresu v šachu sa stali R. Ceľuch a M. Šnelcerová

Šport / Ďalšie športy / Majstrami okresu v šachu sa stali R. Ceľuch a M. Šnelcerová

V piatok 8. 11. 2013 sa v CVČ Vranov n. T. uskutočnili Školské majstrovstvá okresu Vranov n. T. žiakov a žiačok ZŠ a 1. stupňa OSG v zrýchlenom šachu. Podujatie sa uskutočnilo s podporou Slovenského šachového zväzu, CVČ Vranov n. T. a Ministerstva školstva SR. Turnaja sa zúčastnilo 29 mladých šachistov, z toho 20 chlapcov a 9 dievčat. Pohár za 1. miesto v kategórii chlapcov si odniesol Rastislav Ceľuch zo ZŠ Sečovská Polianka, 2. miesto obsadil Tomáš Demčák pred svojim bratom Martinom Demčákom, obaja zo ZŠ Sídlisko Juh 1054. Spomedzi dievčat sa najlepšie presadili žiačky zo ZŠ s MŠ Továrne na 1. mieste Mária Šnelcerová, na 2. mieste Terézia Gurbaľová, 3. miesto získala Jana Motešická zo ZŠ Ul. Bernolákova 1061.