Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY
Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY

Maľujeme jeseň

Správy / Ostatné / Maľujeme jeseň

Slniečko sa na nás z oblohy usmieva a nechce sa s nami ešte rozlúčiť. Babie leto však pomaly skončí a my sme preto pre deti prichystali jesenné tvorivé dielne. Janka s Markom nazbierali krásne listy, pripravili ježkov, tekvicové semená a Anička nakreslila strom. Najprv si deti urobili z listov stromčeky. Pekne si ich po jednom napichovali na špajle zapichnuté v plastelíne. A veru, nejedna plastelína skočila aj do úst. Potom si deti natreli ježkov lepidlom a nalepovali im pichliačiky z listov a semienok. Pekne vyfarbené jabĺčka sa nalepili na pichliače a ježkovia boli ako živí. Počas dielničiek sme si rozprávali o striedaní ročných období, o chutnej zeleninke a o ovocí, ktoré si v jeseni môžeme nazbierať. Spoločne sme zakývali slniečku a pustili sa do ďalšej práce. Maľovanie rúčkami majú naše deti najradšej. Korunu stromov sme vyplnili rôznymi farbami a pod strom dali ježkov, jabĺčka a hríbiky. Sofinka, Miško K., Eliška, Ninka, Dianka, Adamko, Miško Š. Emka, Saška a Laurika si pekne umyli rúčky, dali dole zásterky a odfotili sa so svojimi dielkami. Všetci šikovníci dostali sladkú odmenu a zaspievali sme si Kolo, kolo mlynské, Oli, oli Janko a Zlatú bránu. Maličká Veronika nerozumela, čo sa okolo nej robí, ale veríme, že keď vyrastie, pridá sa s radosťou k nám. Tešíme sa na snehovú perinku, pod ktorou si celá zem oddýchne a aj na zimné radovánky.

MVDr. Viera Kulichová Materské centrum Slniečko
Vranov nad Topľou
 

Maľujeme jeseň

Správy / Ostatné / Maľujeme jeseň

Slniečko sa na nás z oblohy usmieva a nechce sa s nami ešte rozlúčiť. Babie leto však pomaly skončí a my sme preto pre deti prichystali jesenné tvorivé dielne. Janka s Markom nazbierali krásne listy, pripravili ježkov, tekvicové semená a Anička nakreslila strom. Najprv si deti urobili z listov stromčeky. Pekne si ich po jednom napichovali na špajle zapichnuté v plastelíne. A veru, nejedna plastelína skočila aj do úst. Potom si deti natreli ježkov lepidlom a nalepovali im pichliačiky z listov a semienok. Pekne vyfarbené jabĺčka sa nalepili na pichliače a ježkovia boli ako živí. Počas dielničiek sme si rozprávali o striedaní ročných období, o chutnej zeleninke a o ovocí, ktoré si v jeseni môžeme nazbierať. Spoločne sme zakývali slniečku a pustili sa do ďalšej práce. Maľovanie rúčkami majú naše deti najradšej. Korunu stromov sme vyplnili rôznymi farbami a pod strom dali ježkov, jabĺčka a hríbiky. Sofinka, Miško K., Eliška, Ninka, Dianka, Adamko, Miško Š. Emka, Saška a Laurika si pekne umyli rúčky, dali dole zásterky a odfotili sa so svojimi dielkami. Všetci šikovníci dostali sladkú odmenu a zaspievali sme si Kolo, kolo mlynské, Oli, oli Janko a Zlatú bránu. Maličká Veronika nerozumela, čo sa okolo nej robí, ale veríme, že keď vyrastie, pridá sa s radosťou k nám. Tešíme sa na snehovú perinku, pod ktorou si celá zem oddýchne a aj na zimné radovánky.

MVDr. Viera Kulichová Materské centrum Slniečko
Vranov nad Topľou
 
×

ZNAČKY: Vranovské NOVINKY SPEKTRUM Stropkov Vranov Týždenník Noviny Zaujímavosti Občan Šport Kultúra Pohotovosť

Realizácia © 2019 GRAND STUDIO, s.r.o. - tvorba propagačnej grafiky a webových stránok