V. liga

Šport / Futbal / V. liga

Stará Ľubovňa – Zámutov 2:0 (0:0)

Od úvodu sa hralo prevažne medzi šestnástkami s ojedinelými šancami na obidvoch stranách. V 5. min. podržal svoj tím Dudáš a na druhej strane sa po individuálnej akcii nepresadil Biž. St. Ľubovňa mohla ísť do vedenia tesne pred odchodom na polčasovú prestávku, no domáci útočník iba vyprášil rukavice brankára Zámutova. Aj po zmene strán boli diváci svedkami vyrovnaného futbalu, ale domáci po ojedinelej akcii zo skrumáže predsa len otvorili skóre. O päť minút sa St. Ľubovňa presadila po rohovom kope zahranom na prvú žrď a hoci sa hostia nechceli zmieriť s nepriaznivým vývojom, zo svojej zvýšenej aktivity vyťažili iba nepríjemný priamy kop Vožného.

ŽK: Dudáš, Havrličák, Jenčko.
Zostava Zámutov: Dudáš – Fejko (44. Bajus), Biž, Havrilčák, Mir. Dzurovčin (75. Mucha), Béreš, Vožný, Breda, Leškanič (26. Kohút), Jenčko, Varechaj.

Dlhé Klčovo – Radvaň n/L. 0:2 (0:1)

Hostia začali sebavedomo, keď hrozili nebezpečnými strelami spoza šestnástky a po jednom nechytateľnom projektile išli do vedenia. Vyrovnať mohol Homoľa, ale v dobrej pozícii sa volejom nepresadil. V druhom polčase patrilo úvodných 15 minút Dl. Klčovu, pričom ku gólu mal najbližšie Babjak, ktorý nezužitkoval pas Homoľu. Radvaň vyrážala do brejkových situácií, pričom práve týmto spôsobom poistila svoje víťazstvo.

ŽK: Babjak.
Zostava Dl. Klčovo: Kmec – Janok, Onduško (46. Popaďak), Samsely (72. Arendáš), Paľuš, Babjak, Vasilko, Urban, Homoľa, Panyko (46. Petričko), Chmura.

Pušovce – Hanušovce n/T. 6:1 (3:1)

Hostia nastupovali na pôde lídra súťaže s cieľom prehustiť stred poľa a hoci sa táto taktika ukázala ako správna, Hanušovce doplatili na vlastné chyby v defenzíve. Pušovce nespanikárili ani za stavu 2:1 a postupne nekompromisne využili ďalšie štyri príležitosti.

Gól: 26. Jabčanka.
Zostava Hanušovce: Suchý – Jabčanka, Miček, J. Lacko, Trebuňák, Gondžur (64. P. Lacko), Matta, Čabala (75. Beňo), Horvát, Komár, Socha.

1. Pušovce 14 11 2 1 67:18 35
2. Štrba 14 10 1 3 34:16 31
3. Kračúnovce 14 8 2 4 28:14 26
4. Ľubotice 14 8 1 5 33:25 25
5. Raslavice 13 7 3 3 18:13 24
6. St. Ľubovňa 14 7 2 5 23:15 23