VI. liga 8. kolo

Šport / Futbal / VI. liga 8. kolo

Kochanovce – Soľ 5:1 (1:1)

Po vyrovnanom prvom polčase nikto nepredpokladal, že po zmene strán sa zápas zmení v jasnú domácu záležitosť. Zlomovým momentom bol druhý gól domácich, ktorý rovnako ako prvý padol z pokutového kopu. Soľ v ďalšom priebehu nedokázala nájsť dostatok mentálnych síl, čo Kochanovce využili na v konečnom účtovaní pohodlné víťazstvo.
Gól: Tabaka.
ŽK: Tokár, Demčák.
Zostava Soľ: Surňák – Tabaka, Tokár, Hrivňák, Glod, Sakala, Gazdík, Horanič, Lukáč (57. Biž), Hajník, Demčák.

Bystré – Nižný Hrušov 4:1 (2:0)
V úvode stretnutia pôsobili domáci premotivovane, čo sa podpísalo pod viacero nepresností, ktoré im nedovolili dostať sa do správneho tempa. Dôležitý moment z tohto pohľadu prišiel v 19. min., kedy hosťujúci Mich. Palko nevysvetliteľne vysunul Jankoviča, ktorý pred Janokom nezaváhal. Bystré prvý gól upokojil a ich kombinačná hra s presnými prihrávkami po zemi začala prinášať ovocie. V 20. min. si Kušnír obhodil brankára hostí a tesne pred bránkovou čiarou ratoval sklzom Mikloš. Z ďalšej skrumáže vyleteli na bránu N. Hrušova štyri štipľavé strely, z toho jednu vyrazil Janok a celú akciu ukončil teč na rohový kop. Po polhodine hry domáci zakombinovali pred pokutovým územím súpera, Komár sa vyhol ofsadovej pasci a hlavou zvýšil na 2:0. Hostia ohrozili bránu Bystrého v prvom polčase iba raz, keď Mikloš z priameho kopu vyzval k bravúrnej robinsonáde Ihnáta. Neistý výkon defenzívy minuloročného piatoligistu podčiarkla 42. min. Orosi odkopol po rohu loptu hlboko na polovicu súpera, Kukuruc s Dzivákom pristúpili k tejto situácii benevolentne a po akcii Pavloviča museli trojblokom hasiť Čop – Mikloš – Kukuruc. Pohodu vo vlastných radoch demonštrovali Bystrania aj po zmene strán. V 53. min. nabádal hrajúci tréner Durkaj svojich zverencov, aby sa pri štandardke z ľavej strany postavili vo väčšom počte do múru. Každý očakával priamu strelu, no Pivovarník poslal loptu ľahko ponad hlavy všetkých hráčov na kopačku Hatalu, ktorý tento famózny futbalový moment zakončil presným zásahom. Na druhej strane kontroval dvoma strelami Kurec, ale Ihnát chytal s istotou. Ďalší zaujímavý moment prišiel v 65. min. Jankovič najskôr vymyslel tutovku pre Komára a vzápätí bol striedaný. Na trávniku ho vymenil Ocilka, ktorého diváci povzbudzovali – „Ďuri gól.“ Útočník Tatrana nebol na ihrisku ani minútu (odhadujeme to na 35 sekúnd), keď jeho prvý dotyk s loptou skončil v sieti - 4:0. V závere zaujali ešte ďalšia Ocilkova šanca s následnou skrumážou, kedy Janok vyťahoval loptu končekmi prstov a v 78. min. sa zásluhou Smoleja dočkal čestného úspechu aj N. Hrušov.
Góly: Jankovič, Komár, Hatala, Ocilka – Smolej.
ŽK: Kušnír – Kukuruc.
Zostava Bystré: Ihnat – Orosi, Novotný, Hatala, Hudák, Pivovarník, Komár, Durkaj (86. P. Ivan), Pavlovič, Jankovič (65. Ocilka), Kušnír (60. Tkáč).
Zostava Nižný Hrušov: Janok – Kukuruc, Mikloš, Čop, Babjak, Mich. Palko, Mar. Palko (56. Kurec), Svetlík (85. Hoľan), Dzivák, Mezej (68. Bereš), Smolej.

Vechec – Udavské 0:1
ŽK: Ihnát, M. Hanusin.
Zostava Vechec: Šimko – Adam, Ihnát, Slivka, Palko, Š. Hanusin (46. Tóth), Mati, J. Hajduch (77. Gromina), M. Hanusin, Kováč, M. Hajduch.

Sačurov – Belá n/C 3:0 (1:0)
Domáci si v tomto stretnutí vypracovali viacero príležitosti, pričom po vylúčení súperovho hráča využili výhodu o jedného muža dokonalým spôsobom. Výkon Sačurova gradoval predovšetkým s príchodom D. Tokára, ktorý vniesol do hry svojho tímu potrebné oživenie.
Góly: Novák, D. Tokár, P. Tokár.
ŽK: Orosi, Truchan, P. Tokár.
Zostava Sačurov: Antol – Lukáč, Bereš, Kundráš, Orosi, Novický (85. Megyesi), Hric, Novák (64. D. Tokár), Truchan, P. Tokár, Tomčák (70. Dely).

Sečovská Polianka – Čierne n/T 1:1 (1:1)
Prvý polčas sa niesol v réžii domácich, ktorí si vypracovali niekoľko šancí a po jednej z nich sa ujali vedenia zásluhou Tavareza. Po zmene strán prebralo aktivitu Čierne a na 1:1 vyrovnal v závere Poláček. Vzhľadom na priebeh stretnutia je remíza spravodlivá.
Góly: Tavarez – Poláček.
ŽK: Tavarez, Tkáč – Sirotiak, Z. Cigán.
Zostava Seč. Polianka: Grošaft – Orosi, Tavarez, Tkáč (84. Popaďak), J. Urban, L. Urban, Pačuta, Hazuga, Kaňuch, Nemčík, Valovčin.
Zostava Čierna n/T: Rozkoš – Fedor, Varga, Kontura, Krištan, Grega (55. M. Cigán), Dvorjak, Sirotiak, Poláček, Eštok, Z. Cigán.

1. Kochanovce 8 4 3 1 19:7 15
2. Udavské 8 5 0 3 15:13 15
3. Breznica 8 4 2 2 13:10 14
4. Bystré 8 4 1 3 11:8 13